logo
Sobota, 20 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 A jeśli choroba ojca się zaostrzy?
Autor: Hanka (---.play-internet.pl)
Data:   2019-05-09 16:48

Mój tato ma raka płuc. Mieszka daleko ode mnie ponad 500 km, z tatem mieszka mama. Nigdy nie byli dobrym małżeństwem, w domu ciągle były kłótnie z powodu rozrzutności i hazardu ojca. Teraz już nie gra, ale ma ogrom długów, wpakował w niektóre z nich mamę. I na dodatek pojawiła się choroba. Jestem ich najstarszy córką, młodsza siostra nie utrzymuje z nimi kontaktu. Matka w razie zaostrzenia choroby taty nie wyobraża sobie jak sobie poradzi, ja też się boję, ona jest bardzo nieporadna. Mieszkam w dużym mieście mam swoją rodzinę i małe mieszkanie. Myślałam by w razie czego ojca wziąć do siebie, ale mam 2 pokoje 2 dzieci. Nie mam pojęcia co robić. Rodzice nie mają w swojej miejscowości żadnej rodziny. Jestem załamana. Siostra mieszka na drugim krańcu Polski.

 Re: A jeśli choroba ojca się zaostrzy?
Autor: anna (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data:   2019-05-09 22:04

Pacjenci w zaawansowanym okresie choroby nowotworowej mogą być objęci opieką hospicyjną, która w Polsce jest dobrze rozwinięta. Może to być opieka domowa (lekarz, pielęgniarka, w razie potrzeby rehabilitant i psycholog przyjeżdżają do domu, a jeśli stan jest bardzo ciężki - są hospicja stacjonarne. Informacje o dostępnych formach można uzyskać w oddziale NFZ. Opieka ta jest bezpłatna, skierowanie może wystawić lekarz rodzinny. Najlepiej zgłosić chorego wcześnie, wtedy bardziej można mu pomoc.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: