logo
Czwartek, 28 marca 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Lenistwo czy prośba o pomoc?
Autor: Kasia (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2019-05-13 19:20

Podczas rozmowy z pewną osobą o wierze napisałam, że zawierzam się Bogu, liczę na Jego pomoc oraz proszę Go o wsparcie. Otrzymałam odpowiedź, że próbuję wyręczać się Bogiem - a to jest lenistwem. A lenistwo to grzech. To jak to w końcu jest?

 Re: Lenistwo czy prośba o pomoc?
Autor: Asia (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data:   2019-05-13 19:51

Zawierzenie Bogu, liczenie na Jego pomoc i proszenie Go o pomoc jest czymś bardzo dobrym. Ale nie można poprzestać wyłącznie na tym. Może przykład - jakby ktoś miał jakiś egzamin czy klasówkę i postanowił po prostu zawierzyć się Bogu i liczyć tylko na Niego, na Jego wsparcie, samemu przy tym nic nie robiąc, nie ucząc się w ogóle do tego egzaminu, nie przygotowując się, po prostu zostawiając to Jemu. Wtedy takie coś byłoby lenistwem. A jeśli ktoś zawierzy się Mu, prosząc Go o pomoc, a samemu jednocześnie będzie się starał jak najlepiej przygotować, to wtedy jest ok. Zawierzenie Bogu, liczenie na Jego pomoc i wsparcie i jednocześnie ze swojej strony robienie wszystkiego co możliwe, co w mojej mocy.

 Re: Lenistwo czy prośba o pomoc?
Autor: Alina (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2019-05-13 21:39

"Tak Bogu ufaj, jakby całe powodzenie spraw zależało tylko od Boga, a nie od ciebie; tak jednak dokładaj wszelkich starań, jakbyś ty sam miał to wszystko zdziałać, a Bóg nic zgoła." (Św. Ignacy)

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: