logo
Sobota, 20 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Czy częsta spowiedź godzi w Boże Miłosierdzie?
Autor: Jakub (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2019-05-14 17:22

Szczęść Boże,
Od kilku miesięcy przeżywam wielki rozkwit mojej wiary. Zacząłem dostrzegać obecność Boga w najmniejszych rzeczach, a dzięki Jego Łasce zyskałem nowe, głębsze spojrzenie na aspekt wiary i wszystkich jej obrzędów. Staram się również częściej niż raz w tygodniu przyjmować Komunię Świętą. Również modlę się codziennie Modlitwą Różańcową oraz odmawiam Koronkę do Bożego Miłosierdzia. I mógłbym dalej wymieniać, jednak nie dla przedstawienia mojej poprawy jest ten post, a mojej grzeszność. Do każdej spowiedzi podchodzę z wielką powagą. Przed każdą z nich przeprowadzam dokładny rachunek sumienia, proszę Boga w modlitwach o dary Ducha Świętego, dobrego spowiednika i przebaczenie, co za każdym razem otrzymuję. I pomimo szczerej spowiedzi oraz mocnego postanowienia poprawy, to nie trwa to dłużej niż dwa, może trzy tygodnie, jak znów ulegnę grzechowi (szczególnie temu, z którym walczę od wielu lat, i od którego zaczyna się cała dalsza lawina odstępstw).
I tu moje pytanie. Chcę być pojednanym z Bogiem, ale czy tak częste przystępowanie do spowiedzi (co 2-3 tygodnie z tym samym grzechem), nie godzi w Boże Miłosierdzie?

 Re: Czy częsta spowiedź godzi w Boże Miłosierdzie?
Autor: moderator (---.nyc.res.rr.com)
Data:   2019-05-14 17:36

Czyżbyś uważał, że grzech jest w centrum sakramentu pojednania? :(
Więc nie jest. W centrum sakramentu jest Boże Miłosierdzie.
Ergo: głównym powodem przystępowania do sakramentu nie jest reset grzechów, ale uzyskanie Miłosierdzia Bożego, łaski uświęcającej, Bożej Miłości.
Osoby prowdzące życie duchowe o tym wiedzą i dlatego - daaawno temu jak i współcześnie - często (nawet dwa razy w miesiącu) przystępują do Sakramentu Pojednania.
Do tej pory tego nie wiedziałeś, ale już wiesz. Więc korzystaj 'as much as possible' :)
moderator

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: