logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Czy można źle rozeznać, kto spełnia nasze prośby?
Autor: Lula (82.177.5.---)
Data:   2019-06-05 10:17

Witajcie,

Otrzymałam ostatnio wiele łask i powoli zaczęły dopadać mnie w tej kwestii pewne wątpliwości, odkąd usłyszałam, że szatan też może spełniać nasze prośby, że może nawet ukrywać się pod zasłoną religijności itp. Czy to prawda? W jaki sposób zatem rozpoznać łaskę Bożą i podstępne działania złego ducha? Wydawało mi się, łaski, jakie mnie spotkały pochodzą od Boga i że zły nie ma aż tak dużej mocy, w pewnym sensie jednak wplątałam się w walkę z nim, gdy zaczęłam modlić się w intencjach osoby zniewolonej nałogami i jakimiś innymi ukrytymi grzechami. Odkąd poznałam tę osobę, bardzo zbliżyłam się do Boga, zawierzyłam swoje życie Maryi wg traktatu św. Ludwika de Montfort, odmawiam kolejną Nowennę Pompejańską i inne modlitwy, poświęcam Jezusowi swoje fizyczne cierpienie w intencji tego człowieka. Zapragnęłam zmiany swojego dotychczasowego życia, dostrzegłam swój egoizm, kłamstwo, pychę i wydawało mi się, że idę w dobrą stronę. W pewnym momencie wszystkie moje modlitwy zostały wysłuchane, łącznie z zatrzymaniem się nieuleczalnej choroby bliskiego. Gdy jednak zaczęłam modlić się konkretnie o wyzwolenie z nałogu wspomnianej wcześniej osoby, zaczęły się różnego rodzaju nękania, stąd też moje pytanie odnośnie tego, czy można się pomylić w rozeznaniu, kto spełnia nasze prośby. Czy to wszystko nie jest jakąś zasadzką szatana? Wiem, że Jezus jest Zwycięzcą i ufam tylko Jemu, w tej walce nie miałabym bez Niego żadnych szans, gdy się modlę, niepokój odchodzi, ale te łaski z jakichś powodów - może nie powinny - ale wydają mi się nieraz podejrzane. Nie zrozumcie mnie źle, nie chcę uchodzić za kogoś, kto wątpi w Bożą moc, ale nie wiem, czy wszystko dobrze interpretuję. I zanim zapytacie - nie, nie konsultuję tego z żadnym kierownikiem duchowym, bo o takiego trudno, a mam wrażenie, że w mojej parafii nikt nie potraktuje mnie poważnie.

 Re: Czy można źle rozeznać, kto spełnia nasze prośby?
Autor: G_JP (---.nycmny.fios.verizon.net)
Data:   2019-06-08 17:52

O rozeznawaniu duchów:
https://www.zycie-duchowe.pl/art-8212.o-rozeznawaniu-duchow.htm

Pewnie najlepiej porozmawiać w realu z kimś kompetentnym.

 Re: Czy można źle rozeznać, kto spełnia nasze prośby?
Autor: Tomasz (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2019-06-08 22:42

Nie wiem, co to za łaski, ale nie sądzę, żebyś musiała się zbytnio przejmować tym, od kogo je dostajesz. Dziękuj za nie Bogu, ale po prostu staraj się do nich nie przywiązywać. Zły będzie na pewno Cię próbował mamić, ale Bóg w ostatecznym rozrachunku jest mocniejszy i zachowa nad tym kontrolę. Możesz tez pomyśleć o wyjeździe na rekolekcje Ignacjańskie lub podobne, gdzie pod okiem kierownika duchowego będziesz mogła dowiedzieć się między innymi co nieco na temat rozeznawania duchów.

 Re: Czy można źle rozeznać, kto spełnia nasze prośby?
Autor: Kasia (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2019-06-08 23:59

a ja napiszę tak ... po owocach poznacie od kogo pochodzi ;)

 Re: Czy można źle rozeznać, kto spełnia nasze prośby?
Autor: danusia (178.219.104.---)
Data:   2019-06-09 23:35

Czyniąc dobro bliźniemu poprzez modlitwę, dobre słowo czy działanie konkretnej pomocy, doskonalisz siebie i wzrastasz w miłości. Nie zagłębiaj się aż w takie analizy, bo wygląda jakbyś chciała Pana Boga kontrolować. Naprawdę nie ma takiej potrzeby, bo Bóg jest wszechmocny i w Duchu Świętym doprowadza do przepięknej przemiany Ciebie czy innych ludzi. Prowadzi do uzdrowienia na duchu i ciele, więc dziękuj i raduj się a nie analizuj, nie przypisuj sobie czegokolwiek, żyj w pokorze, bo inaczej zbudujesz pychę, która Cię zgubi, bo wiesz do kogo należy. Przyjmuj z prostotą, to co Cię spotyka. I tak na krótko, nie planuj tylko zostaw, poddaj to działaniu nie tyle swojemu, co pozwól by Duch Święty prowadził Cię w delikatnych natchnieniach. Szczęść Boże.

 Re: Czy można źle rozeznać, kto spełnia nasze prośby?
Autor: Lula (82.177.5.---)
Data:   2019-06-10 07:17

Dziękuję Wam za wszystkie odpowiedzi.
Z Panem Bogiem

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: