logo
Czwartek, 28 marca 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Czy zły może spełnić zachcianki?
Autor: Badi (---.play-internet.pl)
Data:   2019-06-06 21:58

Na przykład poprosiłbym złego o jakiś przedmiot i bym go dostał to zostałbym potępiony? słyszałem że zły nienawidzi człowieka więc czemu miałby spełniać jego zachcianki ...

 Re: Czy zły może spełnić zachcianki?
Autor: Kalina (---.play-internet.pl)
Data:   2019-06-13 13:11

Badi, nie igraj. W jakimś bezsensownym myśleniu chcesz prowokować. Potrafisz pisać, czytać, mam nadzieję że i myśleć rozsądnie. Zastanów się czemu maiałoby to służyć. Zły to nie jest maskotka do zabawy.

 Re: Czy zły może spełnić zachcianki?
Autor: Mateusz (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2019-06-16 13:35

Cześć,

"Na przykład poprosiłbym złego o jakiś przedmiot i bym go dostał"
Przypuszczam, że takie prośby nie działają automatycznie, bo diabeł by wtedy dostarczał dowód na istnienie świata nadprzyrodzonego i pośrednio na istnienie Boga.

"słyszałem że zły nienawidzi człowieka więc czemu miałby spełniać jego zachcianki ..."
Bo ostatecznie wypełnienie tych zachcianek obracałoby się na niekorzyść proszącego (np. skłaniałoby tę osobę do proszenia Szatana / duchów o różne rzeczy, co jest grzechem).

"to zostałbym potępiony?"
Niekoniecznie. Byłby to grzech ciężki, do wyznania na spowiedzi.

Jeśli poprosiłeś o coś Szatana lub boisz się, że mogłeś to zrobić, to po prostu idź na spowiedź i to wyznaj. Sam miałem przez pewien nerwicę natręctw związaną z proszeniem Szatana o różne rzeczy.

 Re: Czy zły może spełnić zachcianki?
Autor: Badi (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2019-06-22 10:11

Dziękuje za odpowiedź.

 Re: Czy zły może spełnić zachcianki?
Autor: Badii (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2019-06-23 11:48

Mam jeszcze jedno pytanie.
Czy zły ma jakieś limity? Np. poprosiłbym go by ktoś umarł itp. i by umarł to nadal jest to po prostu grzech ciezki? Albo poprosilbym go by stala sie jakas tragedia. Co wtedy?

 Re: Czy zły może spełnić zachcianki?
Autor: Kalina (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2019-06-23 13:00

"Nienawiść zamierzona jest przeciwna miłości. Nienawiść do bliźniego jest grzechem, gdy człowiek dobrowolnie chce dla niego zła. Nienawiść jest grzechem ciężkim, gdy dobrowolnie życzy się bliźniemu poważnej szkody. "A Ja wam powiadam: Miłujcie waszych nieprzyjaciół i módlcie się za tych, którzy was prześladują; tak będziecie synami Ojca waszego, który jest w niebie..." (Mt 5, 44-45)" KKK 2303.

Badii, zanim zadasz kolejne pytanie dotyczące działania szatana, podaj proszę swoją tożsamość duchową - czy jesteś chrześcijaninem?
Paktowanie z diabłem zakończy się użyciem przez niego miecza obosiecznego, który dosięgnie również Ciebie. Pytasz o limity. Jak się nie opamiętasz w tych prośbach do szatana, mogą skończyć się dopiero wtedy kiedy wikłając się w takie praktyki oddasz mu w pełni swoją duszę.

Posłuchaj na youtube świadectw osób opętanych. Jeżeli dręczy Cię ten temat, jest aktualnie formą natręctwa, oddaj to Bogu na spowiedzi, módl się ze zrozumieniem Modlitwą do świętego Michała Archanioła:

"Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen."

 Re: Czy zły może spełnić zachcianki?
Autor: Badii (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2019-06-25 14:31

Kalino, Jestem katolikiem.
czy powinienem się tak bardzo przejmować i bać?
/.../

Forowicze odpowiadają: (klik).
moderator

 Re: Czy zły może spełnić zachcianki?
Autor: Badi (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2019-06-25 15:23

Może są jakieś oficjalne stanowiska?
/.../

www.katolik.pl jest serwisem nieoficjalnym. O oficjalności można pytać na www.episkopat.pl
Natomiast w poruszanym przez Pana temacie można pytać na www.egzorcyzmy.katolik.pl

moderator

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: