logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Córka ma partnerkę. Co robić?
Autor: Marta (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2019-06-07 22:25

Szczesc Boże,
Mam córkę, która kończy niedługo 25 lat. Wyjechała na studia już sześć lat temu. Skończyła jeden kierunek i zaczęła drugi. Lecz nie w tym rzecz. Córka nigdy nie spotykała się z chłopakami, znaczy miała swoją grupą znajomych, ale nic więcej. Zbliża się do trzydziestki, więc powiedziałam jej o moich obawach. Zapytałam się jej kiedy znajdzie sobie męża i urodzi dzieci. Wtedy dostałam odpowiedź po której nie umiem się pozbierać. Gdy byliśmy u niej ta po moim pytaniu oznajmiła mi, że ona już jest w szczęśliwym związku. Gdy zapytałam się mojego imię, ta tylko się uśmiechnęła i powiedziała mi "Oliwia". Mąż zdenerwował się i powiedział, że dość tej szopki i ma to zakończyć, bo grzeszy i robi wstyd w rodzinie. Powiedziała, że są razem trzy lata i są szczęśliwe. Nie ukrywała, że nie interesuje je zerwanie. Córka ukrywała to przed nami. Nie odzywamy się do niej, maż dalej jest zły. Modlę się o jej nawrócenie. Czy możemy jakoś na to zarazić? Ludzie czy jest jakiś sposób, by to wybić z głowy. Córka nie jest brzydka dziewczyna, przynajmniej wszyscy zawsze chwalili jej wygląd i charakter. W szkole nauczyciele byli zachwyceni jej stopniami, zaangażowaniem i zachowaniem.

 Re: Córka ma partnerkę. Co robić?
Autor: Margaret (---.wieszowanet.pl)
Data:   2019-06-13 16:39

Trochę nie na temat: niedługo kończy 25 lat i zbliża się do 30?

 Re: Córka ma partnerkę. Co robić?
Autor: _ja_ (---.multi.internet.cyfrowypolsat.pl)
Data:   2019-06-13 21:23

Cóż nieodzywanie się i złość tu nic nie zdziała. Córka jest dorosła i w pełni odpowiedzialna za swoje czyny. Nic raczej nakazać czy zakazać jej nie możecie. Wydaje mi się, że możecie się jedynie modlić

 Re: Córka ma partnerkę. Co robić?
Autor: zielona_mrowka (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2019-06-13 22:22

Szczerze? Skoro zareagowaliście tego typu fochem (nie odzywacie sie) to sie nie dziwie, że ona przez trzy lata niczego wam nie powiedziała. Tez wolałabym jakoś utrzymywać relacje z rodzicami (nawet jeżeli one nie były idealne) niż stracić je, tak jak to sie stało teraz, gdy sie dowiedzieliście...

 Re: Córka ma partnerkę. Co robić?
Autor: Hanna (---.wtvk.pl)
Data:   2019-06-13 22:35

Co robić? Kochać ją. Nie odtrącać. Nie obrażać się. Nie przekreślać. Nie zrywać kontaktu. To ani Wam, ani jej nie pomoże. To nadal Wasza córa. Powiedzieć raz jasno (nie w awanturze i nie tonem pretensji), że Wam się to nie podoba oraz dlaczego. I nadal ją szanować. Szanowac też partnerkę - nie mowić o niej źle, nie poniewierać. Bo człowiek, dziecko Boże.
Nie sądzę, aby nieodzywanie się pomogło. Może natomiast nadwerężyć kontakty i relacje, chcecie tego na pewno?

Nie nękać też pytaniami o dzieci. Nie żalić się, że Wy chcecie mieć wnuki. Chcieć możecie, dzieci nie są jednak instytucją do dostarczania wnuków. Takie powtarzane pytania uważam za nie na miejscu w stosunku do osób o dowolnej orientacji.

 Re: Córka ma partnerkę. Co robić?
Autor: MM (---.play-internet.pl)
Data:   2019-06-14 08:46

Trudna sytuacja. Rozumiem, że mieliście plan na życie swojej córki i on się właśnie rozsypał. Najpierw to musicie z córką zacząć normalnie rozmawiać. I niekoniecznie tylko o wnukach. Córka musiała wcześniej odejść od Boga i Kościoła skoro doszło do tego, że żyje w grzechu. Odnoszę wrażenie, że to Was nie interesowało. Za to teraz bardziej boli Was "wstyd przed rodziną" i to że coś nie poszło zgodnie z Waszą wizją. Czas przyjrzeć się relacji z Bogiem, najpierw najlepiej swojej własnej Przystępujecie do sakramentów? Dobrze by było pojednać się z córką i korzystać z sakramentów, dotyczy to zarówno Ciebie jak i męża. Dobrym przykładem miłości do Boga i miłości małżeńskiej można dużo zdziałać.

 Re: Córka ma partnerkę. Co robić?
Autor: Lola (---.pool85-51-119.dynamic.orange.es)
Data:   2019-06-14 12:34

Jak ma jeszcze 24 lata, to blizej jej do 20, niz 30. Wspolczuje corce takich rodzicow. Jak mozna nie odzywac sie do wlasnego dziecka. Obrazic sie jak maluchy na placu zabaw. Niedorzeczne. Wiesz dlaczego nie powiedziala Wam wczesniej o swojej partnerce? Bo wiedziala, ze nie ma w Was wsparcia. Bog dal nam dzieci do KOCHANIA, a nie do OCENIANIA i OBRAZANIA SIE. Moze jej ten homoseksualizm przejdzie, moze to tylko zauroczenie kolezanka, z ktora wynajmuja wspolne mieszkanie, moze zakocha sie w mezczyznie? Ale nigdy juz nie bedzie miala do Was takiego zaufania, aby moc z Wami szczerze porozmawiac o uczuciach.

 Re: Córka ma partnerkę. Co robić?
Autor: Magdalena (---.centertel.pl)
Data:   2019-06-15 10:06

Marto,

Współczuję i rozumiem ból rodziców. Większość z nas pragnie jedynie dobra dla swoich pociech ale czasami jesteśmy zmuszeni pogodzić się z ich wyborem, gdyby to nawet był wybór niezgodny z naszym systemem wartości.

Córka dokonała wyboru, wybrała życie w grzechu. To prawda, ale to jej grzech i jej życie i być może poniesie kiedyś konsekwencję swego czynu. Można jedynie ubolewać i prosić Boga o jej powrót ze złej drogi i czekać cierpliwie w modlitwie.
Tak, jak czekał ojciec na syna marnotrawnego z przypowieści o "Synu marnotrawnym". Łk 15, 11-32. Biblia nam to podpowiada.
Spróbuj pójść tym tropem.

Pozdrawiam

 Re: Córka ma partnerkę. Co robić?
Autor: Ma (---.centertel.pl)
Data:   2019-06-16 19:57

Nowenna Pompejańska za córkę o wyrwanie z grzechu.

 Re: Córka ma partnerkę. Co robić?
Autor: Magda (---.hsi06.unitymediagroup.de)
Data:   2019-06-21 00:48

może spróbuj postawić się na jej miejscu? jak czułabyś się, gdyby matka oczekiwała od Ciebie zwiazania się z kobieta?

Jeśli decyduje się na stały zwiazek i współżycie z kobieta, to żyje w grzechu. To dramat dla wierzacych homoseksualistów. Czy jest sens im dokładać?

Wyjście za maż i rodzenie dzieci nie jest dla nikogo obowiazkowe. Jeśli miałoby się na to decydować ze względu na rodziców, to by była naprawdę tragedia, zniszczone życie swoje, męża, potencjalnych dzieci.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: