logo
Sobota, 20 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Pewnego razu narzekałam w konfesjonale.
Autor: Wakacjuszka (---.net.pulawy.pl)
Data:   2019-06-19 19:50

Pewnego razu narzekałam w konfesjonale, że dostaję za "lekkie' pokuty.
No i dostałam:
100 codziennych Eucharystii :)
Pierwsze skojarzenie jakie mam z wakacjami od jakichś dwudziestu kilku lat to codzienna Eucharystia :)

 Re: Pewnego razu narzekałam w konfesjonale.
Autor: G_JP (---.nycmny.fios.verizon.net)
Data:   2019-06-23 16:54

Rzadko się słyszy o tego typu nietypowych pokutach. Ja słyszałam o tym, że ktoś miał przynieść kwiaty i zostawić przed Tabernakulum z Najświętszym Sakramentem. Moim zdaniem to była piękna, bardzo ludzka pokuta.

 Re: Pewnego razu narzekałam w konfesjonale.
Autor: Estera (---.146.58.83.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data:   2019-06-23 19:52

Piękne 😁
Życzę Ci, aby pokuta przyniosła dobre owoce. Abyś dzięki niej dostrzegła wartość Eucharystii. Abyś widziała na ołtarzu zstępującego Boga, dającego się Tobie.
A gdyby Ci zabrakło intencji, daj znać, pomożemy je znaleźć.

 Re: Pewnego razu narzekałam w konfesjonale.
Autor: Tomasz (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2019-06-25 21:14

Ciekawa pokuta. Ale dziwna. Na 3 miesiące wyklucza przystępowanie do spowiedzi.

 Re: Pewnego razu narzekałam w konfesjonale.
Autor: Asia (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data:   2019-06-25 21:57

Dlaczego wyklucza? Przecież do spowiedzi można przyjść zawsze. A to, że nie wypełniło się pokuty pomiędzy jedną a drugą spowiedzią chyba nie może być przeszkodą w przystąpieniu do tego sakramentu. Zresztą zawsze można powiedzieć w konfesjonale, jaka to była pokuta i że po prostu nie zdążyło się jej wypełnić. A spowiednik zadając taką pokutę na pewno nie chciał w ten sposób odciągać penitenta od spowiedzi i na pewno zdawał sobie sprawę, że penitent może wrócić wcześniej do konfesjonału - przed wypełnieniem tej pokuty.
Taka pokuta na pewno nie jest żadną przeszkodą do przyjścia do spowiedzi wcześniej.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: