logo
Czwartek, 18 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Modlę się o Ducha Świętego i bezskutecznie.
Autor: Lea (---.net.pulawy.pl)
Data:   2019-07-30 13:03

Modlę się od dawna, codziennie wzywam Ducha Świętego wieloma modlitwami, choćby Duchu Swięty, oświeć nas, litanią do Ducha Świętego, pieśniami czy szczególnymi modlitwami, nawet koronkami do Ducha Świętego (niekiedy), w tym również koronką przebłagalną:efekt jest taki, że tkwię w bardzo trudnym miejscu mojego życia, doświadczając bólu, cierpienia,osaczeń, wielu złych i trudnych emocji. Wyczerpałam wiele sił fizycznych i psychicznych, stałam się słaba (byłam bardzo mocna, nie do zdarcia). Jest mi trudno i boleśnie, na co dzień. Moja nadzieja w zderzeniu z rzeczywistością wokół bardzo osłabła, jest mi dużo trudniej w perspektywie tych dni, które są niż było jeszcze miesiąc temu.
Dlaczego Duch Swięty nie prowadzi mnie za rękę?
Wszystko nieomalże polega na zgadywaniu: a może tak? a może tu? a może jeszcze inaczej?
Dlaczego nie wyłania się droga, którą mogłabym pójść, droga tylko dla mnie (dla rodziny), tylko dla nas, do której nikt nie doklei swojego zła, nie zniszczy, nie przekreśli, jak już setki razy miało to miejsce. W końcu Duch Swięty ma Moc, również odganiania nieprzyjaciela: "Nieprzyjaciela odgoń w dal, ... i Twym pokojem obdarz wraz - I wątłą słabość naszych ciał - Pokrzep stałością mocy swej-
Gdzie są te wszystkie obietnice? Obietnice ŻYCIA PRAWDZIWEGO.
Czasami mimo wszystko DOŚWIADCZAM czegoś szczególnego.

 Re: Modlę się o Ducha Świętego i bezskutecznie.
Autor: Hanna (---.wtvk.pl)
Data:   2019-07-30 13:45

A skąd wiesz, że modlisz się bezskutecznie?
Przypuszczam, że masz swoje wyobrażenie (zamówienie), jak ma wyglądać Twoje życie. I niezrealizowanie życzenia uważasz za brak działania Ducha Świętego.
Sprawdź powoli, czy to się nie zgadza.

"stałam się słaba (byłam bardzo mocna, nie do zdarcia)" - aha, i pewnie nadal chciałabyś być nie do zdarcia, czy tak? Tęsknisz do tamtego stadium? tamtej siły? Skąd pewność, że takiej Ciebie chce Bóg?
Nie jesteśmy niezmienni.
Bardzo mocni, widzisz, często liczą na siebie. Wystarczają (sobie). Trzeba im może coś wychowawczo odebrać, żeby dostrzegli, że są istotami zależnymi.

 Re: Modlę się o Ducha Świętego i bezskutecznie.
Autor: A2 (---.dynamic-zab-04.vectranet.pl)
Data:   2019-07-30 21:44

Wstąp do charyzmatycznej wspólnoty.

 Re: Modlę się o Ducha Świętego i bezskutecznie.
Autor: Marek (---.global.tygrys.net)
Data:   2019-07-31 11:31

Duch Święty działa wewnątrz chrześcijanina - módl się, rozważaj, ale też rozumuj. To nie Harry Potter.

 Re: Modlę się o Ducha Świętego i bezskutecznie.
Autor: Katarzyna (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2019-07-31 23:24

po pierwsze modlitwa to nie koncert życzeń
po drugie w odpowiedzi na pytanie - gdzie jest obietnica prawdziwego życia? właśnie taka jest obietnica: nie będzie prostych dróg...

 Re: Modlę się o Ducha Świętego i bezskutecznie.
Autor: Estera (---.147.40.65.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data:   2019-08-01 01:10

Może za bardzo Go zagadujesz i nie ma jak przepchnąć się przez Twoje wielomówstwo.

 Re: Modlę się o Ducha Świętego i bezskutecznie.
Autor: Dziewczyna (---.centertel.pl)
Data:   2019-08-01 10:04

Nie wiem czy ci pomogę, ale gdy pomagałam podczas nowenny wystawienniczej na Lednicy, pamiętam, że niektórzy prosili o zesłanie Ducha Świętego i chyba pomagało. Może chodzi tu o modlitwę kogoś za kogoś innego lub grupową?

 Re: Modlę się o Ducha Świętego i bezskutecznie.
Autor: Ј (---.austin.res.rr.com)
Data:   2019-08-02 02:18

Lea, o ile dobrze Cię zrozumiałam, chciałabyś, żeby Duch Święty został Twoim ochroniarzem i doradcą od spraw doczesnych. Duchowe Cię niezbyt interesują.

Jeśli naprawdę chcesz, żeby On Cię prowadził, przestań Mu podpowiadać JAK. I nie ograniczaj Go do tu i teraz, czyli do Twoich ziemskich potrzeb.

"Szukajcie najpierw królestwa Bożego i jego sprawiedliwości, a wszystko inne będzie wam dodane" (Mt 6, 33).

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: