logo
Czwartek, 25 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Czy nieprzyjmowanie Komunii = potępienie?
Autor: S. (---.adsl.inetia.pl)
Data:   2019-07-30 22:33

Czy osoba nieprzyjmująca już do końca życia Komunii Świętej jest skazana na potępienie? Czy jakiekolwiek modlitwy na ziemi mogą takiej osobie jednak jakoś pomóc w jej sytuacji po śmierci? Czy może przez to, że w młodości ta osoba Komunię przyjmowała, będzie miała szansę na zbawienie?

 Re: Czy nieprzyjmowanie Komunii = potępienie?
Autor: Mateusz (31.42.18.---)
Data:   2019-07-30 22:55

Bardziej zasadnie byłoby najpierw zadać pytanie o to, dlaczego taka osoba miałaby nie przyjmować Komunii świętej już do końca życia. Z braku możliwości udziału we Mszy świętej/kontaktu z kapłanem, czy też z powodu własnej trwałej niedyspozycji, czyli trwania w grzechu i braku chęci poprawy? Do końca swojego życia każdy z nas ma możliwość zepsuć lub naprawić wszystko w kwestii zbawienia. Wybór należy do nas.

 Re: Czy nieprzyjmowanie Komunii = potępienie?
Autor: Marek (---.global.tygrys.net)
Data:   2019-07-31 11:29

Zależy od kontekstu - DLACZEGO nie przyjmuje.

 Re: Czy nieprzyjmowanie Komunii = potępienie?
Autor: S. (82.177.5.---)
Data:   2019-07-31 13:29

Tego mi ta osoba raczej nie powie, a nie wypada więcej pytać, skoro nie było odpowiedzi. Nie chcę snuć domysłów, ale chodzi regularnie na mszę i udziela się w kręgach. Może to w takim razie związek niesakramentalny, z którego latami nie rezygnuje - nie wiem, nic innego mi do głowy nie przychodzi, ale być może to krzywdzące i nieprawdziwe założenie.
Modlę się jednak o tę osobę i pytam tu o przypadek, gdyby nic się do końca jej życia nie zmieniło.

 Re: Czy nieprzyjmowanie Komunii = potępienie?
Autor: Kalina (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2019-07-31 14:30

S. nie zadręczaj się, nie wzbudzaj w sobie zwątpienia. Na Twoje pytanie nawet najbardziej światły teolog Ci nie odpowie. To nie człowiek zbawia, tylko Bóg. Módl się, tyle możesz zrobić. A osobistą relację z Panem Bogiem pozostaw tej osobie.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: