logo
Czwartek, 28 marca 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Nie mogę znaleźć męża
Autor: Agnieszka (82.160.100.---)
Data:   2019-08-04 17:59

/.../

Forowicze odpowiadają: (klik).
moderator

 Re: Nie mogę znaleźć męża
Autor: psx (82.177.5.---)
Data:   2019-08-05 08:14

Agnieszko, ja Ci tylko powiem, żebyś nie sugerowała się jednak opiniami innych. Również nie daj sobie wmówić, że koniecznie musisz się zająć wolontariatami czy życiem parafii. Przechodziłam to i znam inne samotne osoby - nikt nie żył pełnią życia z Chrystusem, tylko bez przerwy spełniał czyjeś oczekiwania. Sprawdź, czy wolontariat naprawdę jest dla Ciebie, sprawdź czy inne formy Ci pasują.
Jeżeli chodzi zaś o same kontakty damsko-męskie, to widzę, że wiele katoliczek jest przekonanych, iż jedynie do panów należy wykonanie pierwszego kroku i przez to potem trwają w samotności. Z doświadczenia Ci podpowiem, żeby jednak wychodzić z inicjatywą, nawet jeśli wokół Ci powiedzą, że kobietom nie wypada.
Z Bogiem.

 Re: Nie mogę znaleźć męża
Autor: Margaret (---.wieszowanet.pl)
Data:   2019-08-05 10:47

Psx, tak żartem - ale Twoją opinią ma się Agnieszka zasugerować, a innych nie?
"nikt nie żył pełnią życia z Chrystusem, tylko bez przerwy spełniał czyjeś oczekiwania. " - a co to ma do rzeczy? To zresztą dowód anegdotyczny. Po drugie, skąd wiesz, jaka była tych osób relacja z Chrystusem? Pełnia to po tamtej stronie.

 Re: Nie mogę znaleźć męża
Autor: psx (82.177.5.---)
Data:   2019-08-05 11:47

Margaret - a co, czy należysz do polecających za wszelką cenę wolontariat? :)
Ponadto dziwne, że zazwyczaj w kwestii singli odzywają się od razu oburzone głosy. Osoby, które pisały o tym wcześniej niemal tu zjedzono "żal mi cię" itp. Tylko dlatego, że często tak naprawdę nie ma pomysłu na singli w Kościele.

 Re: Nie mogę znaleźć męża
Autor: Margaret (---.wieszowanet.pl)
Data:   2019-08-05 13:25

Nie. Ani nie polecam ani nie odradzam wolontariatu.
Ten temat był już tyle razy, na pewno już coś odpisałam (i na pewno nie o wolontariacie :). I raczej nie mam nic nowego do powiedzenia, takiego ogólnego. Tu nie ma żadnych szczegółów.
Nie jestem oburzona; raczej bezradna (i przykro mi, że ludzie cierpią z powodu samotności). Bo co tu można jeszcze poradzić, czego już ktoś nie powiedział?
Tyle, że Twoja wypowiedź trochę mi się zabawnie sprzeczna wydała, to się odezwałam, żeby Agnieszka jednak zajrzała do tych wątków.

 Re: Nie mogę znaleźć męża
Autor: psx (---.ssp.dialog.net.pl)
Data:   2019-08-05 19:56

Cieszę się, że się nie obraziłaś :)
Tak, żartuję, bo mam taką naturę, ale prawdą jest, że samotni cierpią. U nas w parafii ciągle pojawia się ten problem, rekolekcje i smutek ludzi - bez zmian, po latach widzę, że nie ma rozwiązań pośród konkretnych dzieł w Kościele (też byłam samotna, pogoda ducha wtedy pomaga), pozostaje prywatna modlitwa, niezgoda na frustrację, otwartość i ufność. Jak to Słowo na dziś, które do mnie przyszło mailem: "Nikt nie widział, nikt nie słyszał, nikomu na myśl nie przyszło, co przygotował Bóg dla tych, którzy Go kochają."

 Re: Nie mogę znaleźć męża
Autor: Ј (---.austin.res.rr.com)
Data:   2019-08-06 00:36

"Osoby, które pisały o tym wcześniej niemal tu zjedzono "żal mi cię" itp."

Psx, nie rozumiem, do czego nawiązujesz. W każdym razie dla mnie słowa "żal mi cię" są wyrazem współczucia. I ze zjadaniem nie mają nic wspólnego ;) No chyba że z kontekstu, którego nie podałaś, wynika, że to ironia. A i w takim przypadku do tego zjadania raczej daleko.

 Re: Nie mogę znaleźć męża
Autor: Ina (---.dynamic.mm.pl)
Data:   2019-08-07 07:53

Może porozmawiaj z mężatkami bardzo żałującymi swoich niezbyt przemyślanych małżeństw. Tak się złożyło, że w pracy są 3 koleżanki po rozwodzie. Sporo się nasłuchałam na ten temat. A najlepiej staraj się być normalną dziewczyną, wśród ludzi. Może kiedyś przyjdzie na to pora.

 Re: Nie mogę znaleźć męża
Autor: Margaret (---.wieszowanet.pl)
Data:   2019-08-11 03:04

Może tutaj znajdziesz jakąś podpowiedź
https://adonai.pl/samotnosc/
www.szczesliweserca.pl
www.znajomapolonia.com
www.wymodleni.pl
www.dla-samotnych.pl
www.oratorium.com.pl
www.zapisanisobie.pl
www.catholicsingles.com/
www.catholicmatch.com
www.avemariasingles.com
www.eharmony.com

 Re: Nie mogę znaleźć męża
Autor: Ewelina (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data:   2019-08-11 21:58

Mam 37 lat i trzy związki za sobą każdy zakończony nie z mojej woli w każdym starałam się jak mogłam kochalam i po ludzku robiłam wszystko by ocalić związek ale odchodzili zostawiali i chodź z jednym byłam zaręczona po rozstaniu już po dwóch tygodniach założył konto na portalu i szukał innej nie rozumiałem tego. nie jestem ideałem ale potrafię kochać i wybaczać i walczyć o związek. Dwa ostatnie związki rozpadly się ale to były osoby niewierzące a w moim życiu zawsze był Bóg i chciałam żyć zgodnie z przykazania choć też błądziłam ostatni związek to był z rozwodnikiem i w sumie dobrze ze się rozpad bo zawsze marzyłam o ślubie kościelnym i nie chciałam na całe życie zrezygnować z przyjmowania Komuni smutno było patrzec jak będąc na Mszy inni szli do Komuni a ja nie moglam. Samotnosc ciąży zwłaszcza jak wkoło ludzie szczęśliwi w związkach choć mam przykład znajomych zadowolonych z życia a nie będących w związkach. Zawsze warunkowalam szczescie od tego czy będę z kimś czy nie. Lecz teraz wiem ze nie tedy droga jeżeli sama nie umiem być ze sobą szczęśliwa jak mogę dać szczęście innej osobie muszę je najpierw znaleźć w sobie choć to bardzo trudne uczę się tego. Nie ukrywam jest ciężko czasem jest mi tak strasznie smutno ze płaczę. Ale podniosło mnie ma duchu to że znalazłam tą stronę i wiem że są ludzie tacy jak ja którym trudno zaakceptować samotność.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: