logo
Czwartek, 28 marca 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Czy angażować się w tą znajomość?
Autor: Karolina (---.esnet.pl)
Data:   2019-08-07 15:04

Dzień dobry,
Ostatnio czuję się samotna (brak chłopaka, dobrych znajomych) co poprawiło moją relację z Bogiem ale wiadomo samotność boli. Modlę się do Boga o dobrego chłopaka, męża dla siebie. Po kilku miesiącach modlitwy ja i chłopak którego znam kilka lat zbliżyliśmy się do siebie. Okazało się że wiele nas łączy, mamy podobne charaktery, poglądy. Zakochałam się w nim chyba z wzajemnością. Z trudem nam obojgu przychodzi otwieranie się przed innymi utrudnia odkrycie jego uczuć emocji. Ale kiedy jesteśmy sami potrafimy rozmawiać o wszystkim, otwieramy się z łatwością. Skąd mam wiedzieć co Bóg zaplanował dla nas i czy zaplanował cokolwiek? Czy powinnam angażować się w tą znajomość? Czy to że po moich modlitwach po latach nasza znajomość się odnowiła i poprawiła może być znakiem od Boga?

 Re: Czy angażować się w tą znajomość?
Autor: Ell (---.multi.internet.cyfrowypolsat.pl)
Data:   2019-08-12 17:53

Myślę, że Bóg i czas będzie tu dobrym doradcą. Bądźcie dla siebie i wkrótce będziesz wiedziała czy to jest to. Pozdrawiam i powodzenia życzę

 Re: Czy angażować się w tą znajomość?
Autor: Mateusz (31.42.18.---)
Data:   2019-08-12 18:20

"Okazało się że wiele nas łączy, mamy podobne charaktery, poglądy. Zakochałam się w nim chyba z wzajemnością".

Na takiej bazie lubią powstawać dobre małżeństwa. To bardzo dobrze, że nie macie trudności w przedstawianiu sobie nawzajem swojego punktu widzenia. Mam nadzieję, że wypracowanie kompromisu w razie potrzeby również nie stanowi problemu.

"Skąd mam wiedzieć co Bóg zaplanował dla nas i czy zaplanował cokolwiek"?

Ale dlaczego zdajesz się w tym względzie na Pana Boga? Jeśli rzeczywiście pasujecie do siebie, to On czeka jedynie na Waszą decyzję o byciu ze sobą, nie chcąc Was do niczego zmuszać.

 Re: Czy angażować się w tą znajomość?
Autor: MM (---.play-internet.pl)
Data:   2019-08-12 19:31

Karolino, to zanim zakochasz się bardziej, przyjrzyj się relacjom w jego rodzinie. Będziesz wiedziała jakimi wyniesionymi z domu wzorcami będzie kierował się w życiu.

 Re: Czy angażować się w tą znajomość?
Autor: Karolina (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2019-08-12 21:06

Ma wspaniałą rodzinę, która odnosi się do siebie i do innych z szacunkiem. Jego rodzice dali mu wspaniałe świadectwo na prawdziwą miłość, pomimo przeciwności ich miłość przetrwała i wychowali go w głębokiej wierze. Co zabawne jego rodzice nazywają mnie 'naszą Karolcią' i zawsze jak mnie widzą pytają co u mnie :)

 Re: Czy angażować się w tą znajomość?
Autor: psx (---.ssp.dialog.net.pl)
Data:   2019-08-14 20:29

Może być znakiem, a może po prostu Ty zaczęłaś baczniej obserwować rzeczywistość i zauważać wokół siebie ludzi.
Karolino, ważne są wartości, o których piszesz. Oczywiście w praktyce bywa różnie i wyjątki od reguły można mnożyć, ale mając solidne podstawy u obu stron, łatwiej będzie zaprosić Jezusa do Waszej relacji.
Jakkolwiek by było, "z życia" powiem Ci, że trzy dekady modliłam się o wybranka - w pewnym sensie czuję, że Bóg miał inny plan, ale wreszcie wyznaczył nową trasę - spotkałam kogoś na kompletnym dnie, kogoś, kto wartości, o jakich piszesz, absolutnie nie miał. Ale się zmienił. Dobrze jest, gdy w relacji człowiek chce się modlić, aby z tym drugim pójść razem do nieba.
Powodzenia

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: