logo
Wtorek, 16 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Poszukuję Biblii z dużą czcionką.
Autor: Patrycja (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2019-08-10 21:15

Zalezy mi aby zakupic Bible z duza czcionka poniewaz mam problem ze wzrokiem. Szukam juz od tygodni i problem mam z tym ze nie wiem jak wygladaja w srodku.
Ogladalam najnowszy przekład Pisma Świętego z Komentarzem
opracowany przez Zespół Biblistów Polskich z inicjatywy Towarzystwa Świętego Pawła oraz Bible Tysiaclecia. W rozmiarach 16 na 22
Bardzo prosze Was o pomoc. Ktora wersja jest najbardziej przejrzysta i latwa do czytania? Dziekuje

 Re: Poszukuję Biblii z dużą czcionką.
Autor: moderator (---.nyc.res.rr.com)
Data:   2019-08-10 21:22

Polecałbym wydanie elektroniczne na czytniki e-booków, w których m.in. można zmieniać rozmiar czcionki. Do naprawdę bardzo dużej.

 Re: Poszukuję Biblii z dużą czcionką.
Autor: Asia (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data:   2019-08-10 21:59

https://www.swietymarek.com/pismo-swiete/pismo-swiete-nowy-testament-duzy-druk,9613,1.html

To jest link do strony, gdzie można zobaczyć jak wygląda w środku. Są dwa zdjęcia. Biblia Tysiąclecia. Piszą, że to wydanie jest bardzo dużą czcionką i polecane dla osób starszych i słabo widzących.

 Re: Poszukuję Biblii z dużą czcionką.
Autor: Asia (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data:   2019-08-10 22:22

Na podanej przeze mnie wcześniej stronie to Pismo Święte jest aktualnie niedostępne. Ale można je kupić np. w księgarni wydawnictwa wam. Tu jest link:

https://wydawnictwowam.pl/prod.pismo-swiete-nowego-testamentu.16892.htm?sku=19364

To jest chyba to samo wydanie. Bardzo dużą czcionką i dla osób słabo widzących.

 Re: Poszukuję Biblii z dużą czcionką.
Autor: barbara (---.siedlce.vectranet.pl)
Data:   2019-08-11 18:14

Znane mi Pismo Święte z dużą czcionką, to 3-tomowa Biblia w tłumaczeniu Kazimierza Romaniuka, pierwszego biskupa Warszawsko-Praskiego. Dwa tomy Starego Testamentu: pierwsza księga stron ponad 1700 i druga stron ponad 1650 oraz Nowy Testament stron ponad 900. Piszę o stronach, ponieważ ze względu na dużą czcionkę, są to trzy duże księgi, szczególnie Starego Testamentu.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: