logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Czy moja przeszłość zniknie?
Autor: Ola (---.centertel.pl)
Data:   2019-08-17 11:11

Szczęść Boze mam problem prosze o pomoc chodzi o to ze kiedyś popełniłam błędy chodzi o to ze prosiłam innych o modlitwy za mnie swoimi słowami tak jak nie wolno sie modlić o to rzeczy teraz chciałabym zeby ta moja przeszłość zniknęła jesli poświęcę to w modlitwie to ta moja przeszłość zniknie?

 Re: Czy moja przeszłość zniknie?
Autor: A2 (---.dynamic-zab-04.vectranet.pl)
Data:   2019-08-17 13:25

Nikt nie jest bez winy, przeszłość nie znika. Ale po spowiedzi jest przebaczona, odpuszczona. Nie wracaj do tego.

 Re: Czy moja przeszłość zniknie?
Autor: Kalina (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2019-08-17 13:41

Przeszłość nie znika. Czyny zostały dokonane i nic ani nikt tego nie cofnie. Faktów z życia nie da się wymazać gumką ani niczym innym.

Ola, według Twojego rozeznania, prosiłaś innych o modlitwę złymi treściami. Te treści już przekazałaś tym osobom - to się dokonało. Osoby, które prosiłaś, jeżeli wyraziły zgodę to już w tym uczestniczyły - to się dokonało. Nic z przeszłości nie ginie.
Dokonało się wobec ludzi, dokonało się wobec Boga, który wszystko widzi, wszystko słyszy.
Ale Olu, pociesze Cię. Jeżeli były to treści grzeszne, to Jezus w swoim miłosierdziu odpuści ten grzech poprzez sakrament spowiedzi, sakrament, który jest modlitwą. Do grzechu odpuszczonego w sakramencie, nie wracamy, nie roztrząsamy, nie zadręczamy się. Wyciągnij tylko z niego lekcję moralną na przyszłość. Musisz jednak spełnić wszystkie warunki by spowiedź była ważna. Zaangażowałaś w ten grzech inne osoby. Pamiętaj o zadośćuczynieniu Panu Bogu i bliźniemu.
Modlitwa to nie czary, gdzie przeszłość znika w niebycie. Módl się o roztropność dla siebie, mądrość i rozwagę w tym co robisz i mówisz, módl się za tych, których za swoją przyczyną naraziłaś na grzech.

 Re: Czy moja przeszłość zniknie?
Autor: Mateusz (31.42.18.---)
Data:   2019-08-17 14:48

Modlitwa swoimi słowami to nie grzech. Modlitwa w niegodziwej intencji już prędzej. Nie jest to jednak problem, którego nie da się rozwiązać w trakcie szczerej spowiedzi. Jeśli z niej skorzystasz, zniknie grzech, a po spełnieniu odpowiednich warunków również jego konsekwencje. Co innego przeszłość-ta pozostanie, jak zawsze zresztą, niezmienna, bo nie da się jej zmienić. Kto jednak przejmuje się wydarzeniem z przeszłości, które nie jest w stanie powodować konsekwencji (szkód duchowych) w teraźniejszości, o ile wyciągnie się z niego mądre wnioski dla siebie? Nie powiesz chyba, że Ty?

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: