logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Czy z dłoni można wyczytać przyszłość?
Autor: Bii (---.dynamic.mm.pl)
Data:   2019-08-24 23:36

Znajomy hindus jest uduchowiony. Spojrzał na moją dłoń i powiedział, że będę miała dwóch mężów. Nigdy nie wierzyłam w wróżby, nie byłam ciekawa przyszłości, nie prosiłam, żeby czytał mi z ręki. Innych rzeczy nie pamiętam, to utkwiło mi w głowie.

Od dwóch miesięcy myślę o tym niemalże każdego dnia. Zaczełam się zastanawiać czy przyszłość nie jest zapisana na naszych dłoniach. Hindusi robią to od wieków, więc na pewno się sprawdza... Przypomniało mi się, że kiedyś szefowa opowiedziała mi, że jak była młodą dziewczyną stara cyganka wyczytała jej z ręki, że prawie umrze przy porodzie. Sprawdziło się.

Prześladuje mnie myśl, że mój ukochany przedwcześnie umrze. Tłumi moją radość. Nie potrafię poradzić sobie z tą wiedzą. ;(

 Re: Czy z dłoni można wyczytać przyszłość?
Autor: Mateusz (31.42.18.---)
Data:   2019-08-25 12:50

Katolik nie wierzy we wróżby. A z dłoni drugiej osoby można wyczytać tyle, że oszczędza ona na środkach czystości, jeśli jest brudna. I tylko tyle. Co zaś tyczy się "szokującej" wiadomości na temat Twojego męża in spe (w nadziei, w przyszłości), to zrobisz najlepiej wyrzucając ją (wiadomość wróżbity) z głowy.

 Re: Czy z dłoni można wyczytać przyszłość?
Autor: sstaszek (89.231.140.---)
Data:   2019-08-25 13:47

Kobieto, gdzie Ty żyjesz? Mamy XXI wiek. Ty chyba jesteś katoliczką. Jak podchodzisz też tak do religii no to katastrofa. Halo, halo, tu ziemia, tu ziemia!
Pozdrawiam.

 Re: Czy z dłoni można wyczytać przyszłość?
Autor: Kalina (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2019-08-25 14:03

Bii, czy Ty wierzysz w Boga i Bogu?

Nie analizując tego co napisałaś poprzestanę na podpowiedzi- weź do ręki Pismo Święte.

"1 Wtedy mówił Bóg wszystkie te słowa: 2 «Ja jestem Pan, twój Bóg, który cię wywiódł z ziemi egipskiej, z domu niewoli.
3 Nie będziesz miał cudzych bogów obok Mnie!" Wj 20

" 6 «Jam jest Pan, Bóg twój, który cię wyprowadził z ziemi egipskiej, z domu niewoli. 7 Nie będziesz miał bogów innych oprócz Mnie" Pwt 5

"31 Nie będziecie się zwracać do wywołujących duchy ani do wróżbitów. Nie będziecie zasięgać ich rady, aby nie splugawić się przez nich. Ja jestem Pan, Bóg wasz! " Kpł 19

"10 Nie znajdzie się pośród ciebie nikt, kto by przeprowadzał przez ogień swego syna lub córkę, uprawiał wróżby, gusła, przepowiednie i czary; 11 nikt, kto by uprawiał zaklęcia, pytał duchów i widma, zwracał się do umarłych. 12 Obrzydliwy jest bowiem dla Pana każdy, kto to czyni. Z powodu tych obrzydliwości wypędza ich Pan, Bóg twój, sprzed twego oblicza."

"2 Posążki bóstw natomiast mówią tylko brednie, wróżbici widzą tylko kłamstwa,
i złudne są sny, które wyjaśniają, pocieszają zwodniczo." Za 10

Proponuję poszerzyć lekturę o kontekst, by dojść do źródła tych Bożych słów.
Spokój odzyskasz jak oddasz Bogu wiarę w gusła i wróżby podczas spowiedzi.
Pomódl się Psalmem 139, tam znajdziesz swoją przeszłość, teraźniejszość i przyszłość.

 Re: Czy z dłoni można wyczytać przyszłość?
Autor: @#$% (---.17-3.cable.virginm.net)
Data:   2019-08-25 19:53

Gratuluję!!! Masz wiedzę!!!
Pozwolisz że ci jeszcze dołożę od siebie? Bo wiesz, jak jak patrzę na litery, które piszą ludzie, to też widzę ich przyszłość!
Ja przepraszam, ale to tak jak z tym Hindusem - też nie chciałaś zmartwień, a stało się i masz! Więc to chyba wszystko jedno? Nie chcesz, ale przeczytasz, co się ułożyło z twoich liter i będziesz miała jeszcze więcej wiadomości o twojej przyszłości!
Ale możesz w tym miejscu przerwać i nie czytać dalej...
To jednak nie znaczy, że musisz przerwać, po prostu możesz...
Wiec tak - czarno widzę twoją przyszłość! Nie chce cię martwić, więc lepiej nie czytaj dalej.
Otóż tak z twoich liter czarno widzę (to znaczy gdybyś szóstą w trzecim rzędzie przestawiła z czwartą w ósmym, to miałbym dla ciebie same dobre rzeczy, ale tak to nie, no przykrość sama, ale prawda, to prawda, w oczy kole).
Jak już zaszłaś tak daleko to trudno, chciałaś, nie chciałaś, ale masz:
Urodziłaś się głupia, co nie do końca było twoją winą - widzę wyraźne oddziaływania negatywne w twojej rodzinie z twoich liter. Ale później niestety nic z tym nie zrobisz i umrzesz jeszcze głupsza niż byłaś na początku. Ja wiem, że to brzmi dziwnie, sam nie przypuszczałem, że tak można, ale z twoich liter wynika, że będziesz żywym dowodem na to, że można. Czemu ty nie przestawiłaś tych liter tak jak mówiłem? Twój los jest przypieczętowany na zawsze. To jak przekleństwo, które się będzie ciągnąć za tobą przez całe życie - zostałaś naznaczona głupotą!

 Re: Czy z dłoni można wyczytać przyszłość?
Autor: A2 (---.dynamic-zab-04.vectranet.pl)
Data:   2019-08-25 20:34

I. "Nie będziesz miał cudzych bogów obok Mnie!" Wj 20,3

Wierzysz w Boga, czy wierzysz w hindusów? A jak ktoś urodzi się bez ręki, to nie ma przyszłości, bo nie ma ręki? Uwierz w Boga. Tylko On, nikt inny. I nie wierz w żadne znaki zodiaku/wróżby/horoskopy/sam nie wiem co jeszcze. Nie widzisz jak niszczy Ci to życie?

 Re: Czy z dłoni można wyczytać przyszłość?
Autor: stawiam tak: (---.net.pulawy.pl)
Data:   2019-08-25 21:54

z dłoni można całkiem sporo wyczytać, nawet pracę, jaką ktoś wykonuje, albo choroby, na jakie cierpi. Ze sposobu podania dłoni już wiadomo sporo o osobowości. W kombinacji ze spojrzeniem w oczy (i obejrzeniem twarzy) wyczytać możne dużo więcej. Można na podstawie pewnych zauważonych szczegółów (zmęczenie, plamy z długopisu na palcach, krótkie paznokcie, obrączka lub jej brak) wydedukować coś o przyszłości. Ale wyssane z własnego palca wróżby typu "w najbliższych dniach stanie ci się coś okropnego" albo "umrze ci mąż", czy to będzie wróżenie z ręki, czy to wiadomości przesylane smsem przez jednego czy drugiego wróża (założę się, że ta sama wiadomość kilkuset osobom zresztą) powinny być karalne.

 Re: Czy z dłoni można wyczytać przyszłość?
Autor: po prostu (---.centertel.pl)
Data:   2019-08-25 23:23

Czasem tzw. "wróżby" dają wrażenie, że się spełniają. Ale to bynajmniej nie dlatego, że ktos jest "uduchowiony", albo - że jakaś grupa ludzi wróży "od wieków", więc "się sprawdza"; nie! Kalina trafnie przytoczyła fragmenty z Pisma Świętego o zakazie wróżenia...

Dlaczego taki zakaz od Boga? Ano dlatego, że szatan, choć kompletnie nie zna przyszłości (tę zna tylko Pan Bóg), to - bedąc bardzo inteligentny - może do pewnego stopnia domyślać się, jak nasze życie się potoczy; jak się zachowamy w danym momencie i jakie to może przynieść prawdopodobne konsekwencje. Stąd powstaje czasem wrażenie, że "przewidział" jakąś przyszłość. Ci ludzie, którzy coś mowią - i potem to "się sprawdza", po prostu współpracuja z diabłem. Nic więcej. W hinduizmie inicjacja demoniczna to norma. Cała ich religia przesiąknięta jest okultyzmem. To nie jest "uduchowienie". To jest współpraca ze złymi duchami. Spójrz, jak wyglądają bożki hinduskie. Nie przypominają Ci demonów? Także po owocach możesz poznać ich naturę. Są to np. bożki śmierci, bożki prostytucji... w Indiach poświęca się malutkie dziewczynki, oddając je do "świątyni" niejakiej "bogini prostytucji". Za wszystkimi tymi bożkami stoją diabły. Widać to po złych owocach. Natomiast Bóg, ktory nas kocha - jak dobry Rodzic - daje zakaz kontaktu z tzw. "wróżbitami", bo pragnie nas ochronić przed niebezpieczeństwami, jakie stwarza kontakt ze złym duchem. Szatan wkracza bowiem nie tylko w życie "wróżbity", ale niestety również w życie osoby, która daje sobie "powróżyć". I mogą taką osobę potem spotykać różne nieprzyjemne zdarzenia, które nigdy by się nie wydarzyły, gdyby nie kontakt z demonem, przez tzw. "wróżbitów".

Ale najgłupszą rzeczą, jaką mozesz teraz zrobić, to bać się. Jest bowiem Ktoś większy, niż demon. Nieskończenie większy. Pan Bóg. Dlatego - tak, jak Kalina napisała - ratuj się w spowiedzi. Idź do spowiedzi wtedy, gdy kapłan ma czas - możesz skorzystać z tzw. stałych dyżurów w konfesjonale. Zaufaj. Bog na prawdę jest większy. On uwalnia. Zawsze kocha, zawsze czeka na powrót marnotrawnego dziecka, nigdy nie męczy się przebaczaniem.

Jedno tylko Boga ogranicza - Twoja wolna wola. Czyli: żeby Bóg mógł działać, musisz Mu na to pozwolić; musisz do Niego przyjść; zaprosić Go do swojego życia, zwrócić się do Niego po pomoc; żałować za swój grzech i prosić Boga o przebaczenie. Być może, oprócz spowiedzi, warto poprosić kapłana, lub kogoś, kogo kapłan by polecił, również o modlitwę o uwolnienie. Ale to już niech kapłan doradzi i poprowadzi. W sakramencie pojednania spotykasz się z Bogiem. Kapłan jest tylko Jego pośrednikiem. Ale zarazem pośrednikiem koniecznym. Chrystus - jak czytasz w Ewangelii - ustanowił kapłaństwo: "To czyńcie na Moją pamiątkę" (Ewangelia wg św. Łukasza, 22, 19). Chrystus dał też kapłanom władzę odpuszczania grzechów: "Komu odpuścicie grzechy, będą im odpuszczone" (Ewangelia wg. św. Jana, 20, 23). Zaufaj Bogu.

 Re: Czy z dłoni można wyczytać przyszłość?
Autor: Bii (---.dynamic.mm.pl)
Data:   2019-08-26 11:53

Dziękuję. Bardziej mi chodziło, ze tak moze sie stac przez demoniczne siły, cos co napisał/a Po prostu.

 Re: Czy z dłoni można wyczytać przyszłość?
Autor: The Best Christian Memes (---.nyc.res.rr.com)
Data:   2019-08-26 13:43

People be like "I'm spiritual".
I be like "demons are spiritual too, be more specific".

 Re: Czy z dłoni można wyczytać przyszłość?
Autor: B. (---.191.112.2.ipv4.supernova.orange.pl)
Data:   2019-08-26 21:52

"1 Ku wolności wyswobodził nas Chrystus. A zatem trwajcie w niej i nie poddawajcie się na nowo pod jarzmo niewoli." Gal 5,1
Kontekst dotyczy obrzezania, ale można odnieść go także do "niewoli lęków" związanych z praktykami pogańskimi. Chrystus dał jasne Przykazania, jasne zasady życia. Wyswobodził nas z lęków przed nieznanymi siłami. Jesteśmy wolni od lęków, jeżeli uznamy że nie wierzymy w żadne wróżby, bo Bóg nazwał je obrzydliwością (patrz zacytowane wyżej fragmenty Pisma Świętego). Nie żaden hindus rządzi naszym życiem, ale Bóg. Hindus wróżąc sprzeciwia się woli Boga. Nasze zadanie to troska o zbawienie tego hindusa, bo ewidentnie albo błądzi, albo sprzeciwia się Bogu świadomie. Ten hindus to tylko przykład, są całe narody wymagające ewangelizacji (potrzebujące misjonarzy). Sri lanka, Chiny, Japonia, itd.
Misjonarze potrzebują pomocy, np. modlitewnej, bo wielu jest zabijanych. Była kiedyś na Forum piękna inicjatywa modlitwy za Japonię. Narody potrzebują modlitwy o przyjęcie misjonarzy i nauki Chrystusa.
To Chrystus ma zwyciężyć w Twojej duszy i umyśle, a nie wróżący hindus. Pogaństwo to barbarzyńskie praktyki powodujące cierpienia (np. ofiary z ludzi dla bożka Molocha i innych) oraz lęki (sama tego doświadczyłaś). Do wolności wyswobodził nas Chrystus.
"15 I rzekł do nich: Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu! 16 Kto uwierzy i przyjmie chrzest, będzie zbawiony; a kto nie uwierzy, będzie potępiony." Mk 16,15-16

"19 Idźcie więc i nauczajcie wszystkie narody, udzielając im chrztu w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. 20 Uczcie je zachowywać wszystko, co wam przykazałem. A oto Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata." Mt 28,19-20

Jezus jest z nami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata. Trzymaj się Jezusa, a za hindusa się pomódl o jego nawrócenie.
Pozdrawiam.

 Re: Czy z dłoni można wyczytać przyszłość?
Autor: psx (82.177.5.---)
Data:   2019-08-27 11:29

Co do wpisu @#$% - Drodzy Moderatorzy, obcinacie ludziom posty bez powodu (bo nie wszystkie są niezgodne z nauką Kościoła, tylko po prostu Wam się nie podobają), a pozwalacie, by ktoś pozostający na poziomie wczesnoszkolnym, wyzywał innych od głupich.. naprawdę?

-----

Nowe osoby na forum, którym nie odpowiada styl wypowiedzi Pana Michała, zachęcam do lektury np. wątku z roku 2007: (klik). Jak i wielu innych.

moderator

 Re: Czy z dłoni można wyczytać przyszłość?
Autor: psx (82.177.5.---)
Data:   2019-08-27 13:14

Róbcie, jak chcecie. Zamiatanie spraw pod dywan (jak widzimy ostatnio na grubszych i wiadomych przykładach z rzeczywistości) nikomu jeszcze na dobre nie wyszło.

 Re: Czy z dłoni można wyczytać przyszłość?
Autor: Ј (---.austin.res.rr.com)
Data:   2019-08-27 22:54

"Nigdy nie wierzyłam w wróżby".

Gdybyś naprawdę nie wierzyła, nie miałabyś problemów, o których tutaj napisałaś.

 Re: Czy z dłoni można wyczytać przyszłość?
Autor: Andrzej (---.centertel.pl)
Data:   2019-08-28 17:18

Wróżenie jest złe - Pierwsze Przykazanie Dekalogu.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: