logo
Sobota, 20 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Brak spowiedzi przed śmiercią a zbawienie.
Autor: _ela_ (---.multi.internet.cyfrowypolsat.pl)
Data:   2019-08-26 20:38

Witam. Mam taki problem. Miałam znajomego internetowego. Był chory na raka. W pewnym momencie okazało się, że ma 3 ogniska nowotworowe. Starałam się mu pomóc i podtrzymać na duchu. Prosiłam również, żeby się wyspowiadał. Nie wiem czy to zrobił, prawdopodobnie nie, ale nie wiem, bo w ostatnich dniach już mało rozmawialiśmy... Bardzo cierpiał, ale z braku ubezpieczenia (nie z jego winy) nie mógł się normalnie leczyć. Zmarł w samotności. Czy taka osoba może być zbawiona? Modlę się o to codziennie. Wcześniej oczywiście modliłam o jego zdrowie.

 Re: Brak spowiedzi przed śmiercią a zbawienie.
Autor: Moniaczka (---.96.244.55.tvksmp.pl)
Data:   2019-08-26 23:21

Dla Boga nie ma rzeczy niemożliwych. Bóg może wszystko ofiaruj modlitwy i odpusty w jego intencji i przede wszystkim miej wiare i nadzieje, ze miłość wygra z grzechem. Bóg zna każdego z nas najbardziej, jak się da, wiec widział całe życie tego człowieka i przede wszystkim skupi się na dobru, które dokonał. Bóg jest Miłosierny, a jeśli będziesz wierzyć w Jego miłość, to wtedy zobaczysz, ze miłość jest większa od każdego zła. Pozdrawiam

 Re: Brak spowiedzi przed śmiercią a zbawienie.
Autor: psx (82.177.5.---)
Data:   2019-08-27 11:22

Bóg jest miłosierny i sprawiedliwy, a my mamy możliwość modlić się za zmarłych. Nie zadręczaj się, ale ufaj.
Okazało się kiedyś, że mój dziadek, którego dobrze nie znałam, a był innej narodowości, nie był nawet katolikiem, mało kto o tym wiedział. W przeszłości zastanawiałam się, co z nim będzie, ale zrozumiałam, że tak naprawdę to nie nasze zadanie.
Najważniejsze, że Bóg pozwolił wam się spotkać, nawet jeśli tylko wirtualnie. Pomyśl, że w tym i tak był jakiś sens.

 Re: Brak spowiedzi przed śmiercią a zbawienie.
Autor: _ela_ (---.multi.internet.cyfrowypolsat.pl)
Data:   2019-08-27 20:01

No chyba był jakiś sens w tej relacji. Powiedział mi kiedyś, że jestem jego jedynym przyjacielem. Więc myślę, że coś mu pomogłam w tym samotnym cierpieniu.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: