logo
Sobota, 20 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Czy w imieniny iść do kościoła?
Autor: Anusia (---.96.244.55.tvksmp.pl)
Data:   2019-08-26 16:51

Czy w dzień, kiedy jest wspomnienie swojego patrona, chodzi ze osoby o tym samym imieniu, to wtedy wypadałoby isc na msze? Czy wtedy wstawiennictwo jest większe?

 Re: Czy w imieniny iść do kościoła?
Autor: sstaszek (89.231.140.---)
Data:   2019-08-26 17:15

Do kościoła "wypada" iść zawsze. U Boga nie ma większe-mniejsze, jest takie na jakie zasługujesz, niezależnie w którym kościele, gdzie stoisz, itp.
Pozdrawiam imieninowo.

 Re: Czy w imieniny iść do kościoła?
Autor: O. Jan, omi (---.dsl.bell.ca)
Data:   2019-08-26 17:46

Przed 22 laty przybyłem do Kanady. Tu obchodzi się urodziny - Kanada jest krajem protestanckim. W tym roku doczekałem się, że nasza wspólnota parafialna zdecydowała obchodzić imieniny, czyli święto Patrona. Już jedna osoba zamówiła intencji mszalną z okazji wspomnienia Patrona.
W Ottawie dwunastoletnia Kasia prosiła mnie o wskazania dnia jej patronki. Miałem życiorysy sześciu świętych Katarzyn. Dałem wydruki. Niestety, nie powiedziała, którą Katarzynę wybrała za swoją Patronkę. Nie chciała zdradzić swej decyzji nawet rodzinie. Po dwóch latach się domyślili: prosiła o podwiezienie jej do kościoła...

Szczęść Boże,
O. Jan, omi

 Re: Czy w imieniny iść do kościoła?
Autor: Szymon (---.centertel.pl)
Data:   2019-09-08 05:04

Piękne, jesli masz takie pragnienie. Jednakże św. Jan nie "działa" silniej w swoje wspomnienie. Możesz się modlic za Jego wstawiennictwem i wymodlić nawet cud, ale data nie ma znaczenia.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: