logo
Czwartek, 18 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Czy zapytać, czy ona chce swoją poduszkę?
Autor: X (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2019-08-29 08:50

znalazłam wczoraj w moim domu rzecz, która kiedyś należała do mojej znajomej. To poduszka, którą kiedyś dała mi na przechowanie podczas wspólnego wyjazdu, ponieważ do jej walizki się już nie zmieściła. męczy mnie myśl: co powinnam w tej sytuacji zrobić. zaznaczę, że koleżanka nigdy nie wspomniała czy nie upomniała się o poduszkę, ani gdy rozmawiałyśmy, ani po skończeniu znajomości. Przyznam, że także po pewnym czasie zapomniałam, że tę poduszkę posiadam. czy powinnam się z nią skontaktować i zapytac czy chce swoją rzecz z powrotem? minęło dużo czasu (mniej więcej dwa osta), my już nie rozmawiamy, koleżanka nigdy się nie upomniała + to dość błaha rzeczy, ponieważ to tylko poduszka. przeczucie mi mówi, że koleżanka i tak by powiedziała, że nie ma potrzeby zwrotu.
dlatego pytam tutaj, cóż powinnam zrobić, bo nie chcę popełniać żadnego zła w tej sytuacji, nie chce aby wyszło to jako kradzież czy niezwrócenia pożyczonej rzeczy.
serdecznie prosze o pomoc i pozdrawiam

 Re: Czy zapytać, czy ona chce swoją poduszkę?
Autor: Marzena (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2019-08-29 14:46

Zadzwoń i powiedz, że wpadła ci w ręce jej poduszka, więc postanowiłaś się odezwać, by spytać co słychać itp. Żeby nie było, że tylko o poduszkę chodzi. Na koniec zapytaj, czy chce poduszkę z powrotem i tyle.

 Re: Czy zapytać, czy ona chce swoją poduszkę?
Autor: _ela_ (---.multi.internet.cyfrowypolsat.pl)
Data:   2019-08-29 15:59

X starej daty jestem... co to znaczy: "dwa osta"?

 Re: Czy zapytać, czy ona chce swoją poduszkę?
Autor: Estera (---.147.105.74.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data:   2019-08-30 08:41

7. Nie kradnij.
Ta poduszka ciągle należy do Twojej znajomej, a nie, jak piszesz, należała kiedyś.
Znajoma mogła zapomniec, że Ty ją masz.
Nie rozumiem, dlaczego tak podkreślasz to, że ona się o poduszkę nie upominała, a co gorsza uważasz to za okoliczność łagodzącą. W moim świecie za zwrot cudzej rzeczy odpowiedzialny jest ten, kto ją ma.

 Re: Czy zapytać, czy ona chce swoją poduszkę?
Autor: Karolina (212.160.110.---)
Data:   2019-08-31 01:04

Estera, nie do końca się zgodzę. Po pierwsze, nie uważam żeby siódme przykazanie tutaj szczególnie pasowało. Fakt, wydaje mi się, że mimo wszystko warto by było się odezwać i ewentualnie zwrócić poduszkę. Ale, jak mniemam, autor posta nie schował jej ani nie zataił faktu posiadania jej umyślnie. Dodatkowo, jeśli ta poduszka byłaby faktycznie taka ważna, albo miała wartość sentymentalną, jestem pewna, że właściciel poduszki już dawno by się odezwał ;) Podkreślam, co nie znaczy, że uważam, iż nie warto jej oddawać, ale podciąganie tego pod kradzież jest trochę na wyrost :)

 Re: Czy zapytać, czy ona chce swoją poduszkę?
Autor: MM (---.play-internet.pl)
Data:   2019-09-01 10:40

Może wyślij informację do koleżanki, że masz jej poduszkę i może sobie odebrać. A jak nie będzie chciała czy się nie odezwie to możesz na przykład oddać do hospicjum czy innej tego typu instytucji, o ile są zainteresowani.
Też mnie ciekawi co oznacza "dwa osta".

 Re: Czy zapytać, czy ona chce swoją poduszkę?
Autor: G_JP (---.nycmny.fios.verizon.net)
Data:   2019-09-01 13:46

Ja bym jednak skontaktowała się z właścicielką poduszki i zapytała, czy ją jeszcze chce. Do swojej poduszki jestem bardzo przywiązana. Długo ją wybierałam, i na innych nie śpi mi się tak dobrze. Musi być wypełniona pierzem i o odpowiedniej miękkości/twardości. Inaczej po prostu się męczę. Przypuszczam, że istnieje grono osób, które bardzo czuje się związane ze swoimi poduszkami :))

 Re: Czy zapytać, czy ona chce swoją poduszkę?
Autor: barbara (---.siedlce.vectranet.pl)
Data:   2019-09-01 18:28

Ja bym nie pytała koleżanki, czy chce poduszkę, tylko bym stwierdziła, że mam jej poduszkę i chcę ją jej zwrócić. Przeprosiłabym, że nie wspominałam o niej wcześniej, bo zapomniałam niej, a teraz przypadkiem (bo chyba tak było, prawda?) znalazłam ją. Zwrot do uzgodnienia: albo ona ją odbiera ode mnie, albo ja zanoszę. Takie pytania, czy ją chce, mówią w podtekście, że jednak mam ochotę ją zatrzymać dla siebie.

 Re: Czy zapytać, czy ona chce swoją poduszkę?
Autor: Marta (91.224.193.---)
Data:   2019-09-03 04:15

bywają ludzie, którym trudno upomnieć się o zwrot swojej własności.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: