logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Czy cierpienie (skutek grzechu) można ofiarować Bogu?
Autor: saD11 (---.static.ip.netia.com.pl)
Data:   2019-09-03 15:29

Witam, czy cierpienie wynikające z naszego grzechu możemy ofiarować Bogu?

 Re: Czy cierpienie (skutek grzechu) można ofiarować Bogu?
Autor: Asia (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data:   2019-09-03 21:00

Każde cierpienie można ofiarować Bogu.

 Re: Czy cierpienie (skutek grzechu) można ofiarować Bogu?
Autor: po prostu (---.centertel.pl)
Data:   2019-09-03 22:46

Zdecydowanie tak. To logiczne i oczywiste. Bo co mozna zrobic z cierpieniem - zawinionym, czy niezawinionym? Tylko ofiarowac. Co robi dziecko, gdy pojdzie tam, gdzie mama zabrania i w wyniku tego spadnie skąds i sie pokaleczy? Natychmiat leci z powrotem do mamy i woła: "Mama, ratuj!". I co robi dobra mama? Opatruje.
Do Boga mozemy przyjść ze wszystkim.

I jeszcze Bóg ma to do siebie, że ze zła wyciąga większe dobro ("Gdzie wzmógł się grzech, tam jeszcze obficiej rozlała się łaska" Rz. 5, 20b). Ofiarowując Bogu cos (tutaj - cierpienie), dajemu Mu przyzwolenie, by działał w tym, co już się stało - i naprawiał to, cośmy zepsuli. By Jego dobro weszlo w miejsce zła - i aby w ten sposób zło zostało pokonane. Każde cierpienie możemy łączyć z krzyżem Chrystusa. Zyskuje ono wtedy wartość nieskończoną. Samo w sobie, bez Chrystusa, nie miałoby żadnej mocy, ani znaczenia. W połączeniu z Jego Ofiarą, staje się pomocą dla nas samych i dla innych.

 Re: Czy cierpienie (skutek grzechu) można ofiarować Bogu?
Autor: Ј (---.austin.res.rr.com)
Data:   2019-09-03 22:49

Tak, możemy. Jedynym sensownym sposobem przeżywania cierpienia jest łączenie go z cierpieniem Chrystusa. Nie musimy czekać, aż nasze cierpienie będzie "doskonale czyste". Zresztą nie da się wykluczyć, że byłoby ono takim tylko w naszych oczach. Bóg może widzieć je inaczej.

Miałam kiedyś podobne wątpliwości do Twoich. Mądrzejsze ode mnie osoby zapewniły mnie, że mogę. Ponieważ wątpliwości wróciły, zapytałam także spowiednika. Nie pamiętam, jak mi to tłumaczono, czym uzasadniano. Czy tak jak napisałam powyżej czy inaczej. Po prostu wiem, że można i staram się to robić. Zdarza się, że moje grzeszne cierpienie po ofiarowaniu Bogu staje się mniej uciążliwe. Może Chrystus je wtedy wraz ze mną niesie? Wziął na siebie moje grzechy. Może bierze też cierpienie, które się z nimi wiąże?

 Re: Czy cierpienie (skutek grzechu) można ofiarować Bogu?
Autor: saD11 (---.static.ip.netia.com.pl)
Data:   2019-09-04 19:50

Bóg zapłać za odpowiedzi, pomogły mi mocno mentalnie. Pozdrawiam.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: