logo
Czwartek, 28 marca 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Czy bierne palenie to narażanie zdrowia?
Autor: k (---.centertel.pl)
Data:   2019-09-07 02:08

Skoro narażanie/niszczenie swojego zdrowia jest grzechem to czy bierne palenie rowzniez się do tego zalicza? Czy jeśli uczestniczę w imprezie, gdzie sama nie piję i nie palę, ale inne osoby to robią i w powietrzu unosi sie dużo dymu to chodzenie na takie wydarzenia jest grzechem?

 Re: Czy palenie to narażanie zdrowia?
Autor: Magdalena (---.centertel.pl)
Data:   2019-09-07 10:01

k,

A czy musisz chodzić na takie imprezy i niszczyć sobie świadomie zdrowie? Musisz? Przecież bardzo świadomie popełniasz ten czyn, a zatem.....

 Re: Czy palenie to narażanie zdrowia?
Autor: Marta (---.16-1.cable.virginm.ne)
Data:   2019-09-07 15:49

Nie uważam, żeby bierne palenie było grzechem. W końcu chyba nie chodzisz na takie imprezy codziennie i nie stajesz specjalnie w największych kłębach dymu? Raz na tydzień czy dwa Ci nie powinno zaszkodzić. Tak samo jakby mieszkańcom Krakowa powiedzieć, że grzech popełniają cały czas, bo mieszkają w takim zasmogowanym miejscu. Tam to wszyscy powinni nosić maski z filtrami przeciwpyłowymi, zwłaszcza zimą. Zawsze możesz poprosić swoich znajomych, żeby nie palili blisko Ciebie, ewentualnie zaangażować się w jakąś kampanię mającą na celu wydzielenie stref wolnych od dymu, albo nawet całkowity zakaz palenia w zamkniętych przestrzeniach publicznych. W Anglii jest taki zakaz od ponad dziesięciu lat i bardzo dobrze się sprawdza.

 Re: Czy palenie to narażanie zdrowia?
Autor: Hanna (---.wtvk.pl)
Data:   2019-09-07 16:33

Ci z Krakowa w sumie nie mają łatwego wyboru, nie unikną łatwo miejsc ze smogiem.
Osoba chodząca dobrowolnie na imprezy w kłębach dymu taki wybór ma. I naraża siebie w sytuacji niekoniecznej, więc mądre to nie jest. Przyjemne raczej też nie.

 Re: Czy palenie to narażanie zdrowia?
Autor: _ela_ (---.multi.internet.cyfrowypolsat.pl)
Data:   2019-09-08 10:37

Bierne palenie? No cóż, wchowałam się w rodzinie, gdzie od lat palił ojciec a potem dużo starsi bracia. Dom był mały i nie było gdzie uciekać od dymu. Potem wyszłam za mąż i przez 10 lat palił mąż. Obiecał, że rzuci po ślubie, ale musiałam czekać 10 lat na to. Mieszkanie - 2 pokoje, więc też nie było za bardzo gdzie się schować, Wymogłam tylko, że nie ma palenia w pokoju gdzie śpimy i w łazience. Uważam, że w takich sytuacjach nie ma mowy o grzechu.

 Re: Czy palenie to narażanie zdrowia?
Autor: Marcin (---.centertel.pl)
Data:   2019-09-08 13:14

Narażaniem swojego zdrowia na pewno tak.

 Re: Czy bierne palenie to narażanie zdrowia?
Autor: 38 na karku (---.7.ftth.classcom.pl)
Data:   2019-09-08 13:54

Uzależnilam się od nikotyny jako bierny palacz.
Moim zdaniem może być grzechem. Zajrzyj do zakładki: czy to grzech, albo zapytaj spowiednika.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: