logo
Czwartek, 28 marca 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Jak sobie radzić z chamstwem?
Autor: Kasia (---.siedlce.domtel.com.pl)
Data:   2019-09-08 23:12

Nie mam problemu wybaczyć komuś w momencie np. Kłótni, gdy złość jest spowodowana wzburzeniem. Natomiast nie jestem w stanie znieść chamstwa, braku ogłady i takiej zatwardziałości z tym związanej. Nie wiem jak sobie radzić z taką odrazą pomieszaną z nienawiścią do takich ludzi. Czy macie jakąś radę jak sobie z tym radzić?

 Re: Jak sobie radzić z chamstwem?
Autor: Mateusz (31.42.18.---)
Data:   2019-09-19 18:30

Zło dobrem zwyciężaj, zaś chamstwo szczerym uśmiechem. To naprawdę pomaga, bo wytrącasz w ten sposób osobie bezczelnej z ręki jej główny oręż. I bardzo prosiłbym o nienazywanie uczuć w stosunku do innych, nawet gdy Cię oni ranią nienawiścią. Jest ona czymś bardzo złym i niszczy osobę, przeciwko której jest skierowana, jak również tę, która ją odczuwa. Zawsze trzeba starać się wybaczać, bo złościmy się tak naprawdę na zachowania, a nie na ludzi.

 Re: Jak sobie radzić z chamstwem?
Autor: Margaret (---.wieszowanet.pl)
Data:   2019-09-19 19:12

Czy ktoś kiedyś mówił, że wybaczenie jest łatwe? Trzeba popracować nad swoimi odruchami. Wybaczenie nie jest decyzją opartą na emocjach, ale jeśli one Ci tak przeszkadzają, bo masz taki temperament, to nie trzeba przebaczać w 5 sekund.

 Re: Jak sobie radzić z chamstwem?
Autor: Ј (---.austin.res.rr.com)
Data:   2019-09-19 23:17

Ucz się odróżniać grzech od grzesznika a w ludziach "złych" dostrzegać dobro. Swoje uczucia do ludzi nazywaj po imieniu, nie próbuj ich wybielać. Ale nie pielęgnuj ich ani nie działaj działaj pod ich wpływem. Nie trwaj sama w zatwardziałości, której - jak piszesz - nie znosisz.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: