logo
Czwartek, 28 marca 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Kto rządzi czyśćcem?
Autor: Kacper (16 l.) (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2019-09-17 08:23

Tak rozmyślam... W niebie rządzi Bóg, w piekle rządzi Lucyfer abo inny diabeł, to skoro istnieje czyściec to kto rządzi w czyśćcu?

 Re: Kto rządzi czyśćcem?
Autor: Mateusz (31.42.18.---)
Data:   2019-09-17 17:11

"Tak rozmyślam..."
Rozmyślaj zatem o tym w ciszy swojego serca:) Prace domowe staraj się odrabiać sam, a nade wszystko nie trolluj i będzie dobrze.

 Re: Kto rządzi czyśćcem?
Autor: Robson (---.9livesdata.com)
Data:   2019-09-18 11:02

Wszędzie rządzi Bóg, przez Jezusa Chrystusa:

9 Dlatego też Bóg Go nad wszystko wywyższył
i darował Mu imię
ponad wszelkie imię,
10 aby na imię Jezusa
zgięło się każde kolano
istot niebieskich i ziemskich i podziemnych.
11 I aby wszelki język wyznał,
że Jezus Chrystus jest PANEM7 -
ku chwale Boga Ojca.

(List do Filipian 2)

24 Wreszcie nastąpi koniec, gdy przekaże królowanie Bogu i Ojcu i gdy pokona wszelką Zwierzchność, Władzę i Moc. 25 Trzeba bowiem, ażeby królował, aż położy wszystkich nieprzyjaciół pod swoje stopy. 26 Jako ostatni wróg, zostanie pokonana śmierć. 27 Wszystko bowiem rzucił pod stopy Jego. Kiedy się mówi, że wszystko jest poddane, znaczy to, że z wyjątkiem Tego, który mu wszystko poddał.

(1 List do Koryntian, 15)

Co do tego czy i gdzie "rządzi" diabeł: w czasach ostatecznych wszelka władza zostanie Nieprzyjacielowi odebrana. Jest on zwany "władcą tego świata" (dlatego też mógł kusić Jezusa, że mu świat odda dobrowolnie bez walki) ale został pokonany. ("Teraz władca tego świata zostanie precz wyrzucony" J 12,31) Według mnie: w "jeziorze siarki" gdzie według Apokalipsy trafią wszyscy potępieni, nie będzie w nim już ani odrobiny władzy, bo ta należy tylko do Boga.

Szerzej w artykule:
https://opoka.org.pl/biblioteka/T/TD/tajemnice_biblii/ksiaze.html

 Re: Kto rządzi czyśćcem?
Autor: Robson (---.9livesdata.com)
Data:   2019-09-19 11:37

Poetycko można by się wyrazić, że w czyśccu panuje Boża sparawiedliwość.

Wedługo objawień św. Faustyny (n.b. - objawienia prywatne nie są częścią depozytu wiary, ale to moim zdaniem dobrze oddaje istotę czyśćca):

"Ujrzałam Anioła Bożego, który mi kazał pójść za sobą. W jednej chwili znalazłam się w miejscu mglistym, napełnionym ogniem, a nim całe mnóstwo dusz cierpiących. Te dusze modlą się bardzo gorąco, ale bez skutku dla siebie, my tylko możemy im przyjść z pomocą. Mój Anioł Stróż nie odstępował mnie ani na chwilę. I zapytałam się tych dusz, jakie ich jest największe cierpienie? I odpowiedziały mi jednoznacznie, że największym dla nich cierpieniem, to jest tęsknota za Bogiem. Widziałam Matkę Bożą odwiedzającą dusze w czyśćcu. Dusze nazywają Maryję „Gwiazdą Morza”. Ona im przynosi ochłodę. Chciałam więcej z nimi porozmawiać, ale mój Anioł Stróż dał mi znak do wyjścia. Wyszliśmy za drzwi tego więzienia cierpiącego. Usłyszałam głos wewnętrzny, który powiedział: Miłosierdzie Moje nie chce tego, ale sprawiedliwość każe. Od tej chwili ściśle obcuję z duszami cierpiącymi."

 Re: Kto rządzi czyśćcem?
Autor: Marek (---.global.tygrys.net)
Data:   2019-09-30 09:02

Niebo to bardziej stan niż miejsce - stan panowania Boga w sercu.
Piekło to stan odrzucenia panowania Boga w sercu.
Czyściec - to proces. Umierając, nie jesteśmy zazwyczaj na tyle doskonali, by przebywać ze Świętym Bogiem. Proces przemiany osoby, w której sercu panuje Bóg, ale nie jest jeszcze doskonała w osobę na tyle doskonałą, by mogła przebywać w obecności Boga nazywamy "Czyśćcem". W tej sytuacji pytanie kto tam panuje jest trochę niezasadne, bo nie jest to miejsce.
Zapraszam do dwu tekstów, które być może Ci pomogą:
O niebie i piekle http://analizy.biz/marek1962/pieklo.pdf
O czyśćcu http://analizy.biz/marek1962/czysciec.pdf

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: