logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Partnerka mnie zdradza i odkłada ślub.
Autor: Daniel (77.111.245.---)
Data:   2019-09-25 11:26

Szczęść Boże,

Przeżywam koszmar. Jestem w związku 13 lat, mamy córkę 6lat partnerka zawsze odkladala ślub na później. Przestałem chodzić do kościoła zgubiłem się czuje pustkę. Wiele razy mnie zadradzala wyzywala, szantazowala. Dzis wiem ze to osoba toksyczna. Kocham córeczkę ale pragnę pokuty, spowiedzi świętej i rozgrzeszenia. Nie radzę sobie po kolejnej zdradzie mam dosc takiego życia. Błagam pomóżcie co dalej... Błagam o modlitwę za ten związek za córeczkę która mnie kocha. Dlaczego sa takie osoby ktore niszczą drugiego?

 Re: Partnerka mnie zdradza i odkłada ślub.
Autor: Alina (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2019-10-02 21:38

Co robić? To zależy od tego, czy widzisz szansę na odbudowanie Waszej relacji.
Jeśli pragniesz utrzymać Wasz związek (w dalszej perspektywie wziąć ślub), to sugerowałabym udanie się na terapię dla par. Przy tym wszystkim, co się dzieje najważniejsze jest Wasze dziecko. Proszę pamiętać, że dziecko widząc, że rodzice się kłócą, często ma poczucie, że to ono jest powodem niezgody rodziców, że jest winne tej sytuacji. Dziecko również powinno być objęte opieką psychologa. Przedłużająca się sytuacja konfliktu między rodzicami bywa dla dziecka trudniejsza nieraz do zniesienia niż decyzja o rozstaniu. Nie możesz też dopuszczać, by osoba toksyczna Cię dłużej niszczyła. Podejmij decyzję czy chcesz walczyć o Wasz związek (ale na innych zasadach niż dotychczas) czy chcesz się rozstać z partnerką. Ale taka sytuacja, jaka jest obecnie, wydaje się, że jest destrukcyjna dla Ciebie, a zapewne odbija się też negatywnie na Twojej córce.
Jeśli chodzi o Twoje życie duchowe, to nie musisz odkładać na później decyzji o powrocie do Boga. Zacznij znów chodzić do kościoła, modlić się. Może warto również pójść do spowiedzi do mądrego kapłana, który Cię "nie wyrzuci". Nawet jeśli teraz nie możesz otrzymać sakramentalnego rozgrzeszenia, to warto mimo to przystępować do spowiedzi, pokutować, pracować nad sobą i prosić o błogosławieństwo Boże.

 Re: Partnerka mnie zdradza i odkłada ślub.
Autor: Daniel (---.static.ip.netia.com.pl)
Data:   2019-10-02 22:15

Gdy sie rozstane a właściwie juz.
Bo nie ma mowy o relacji czy współżyciu.
Otrzymam rozgrzeszenie?
Czy mając nieślubne dziecko nigdy nie otrzymam?

 Re: Partnerka mnie zdradza i odkłada ślub.
Autor: Rosalinda (---.wist.com.pl)
Data:   2019-10-02 22:59

Rozgrzeszenie dostaniesz jeśli podjąłeś decyzję o zakończeniu seksu pozamałżeńskiego bądź zawarciu sakramentu małżeństwa i do dnia ślubu życie w czystości. To oznacza osobne zamieszkanie gdybyś jednak zdecydował się zostać z obecną kobietą. Nieślubne dziecko nie jest przeszkodą do otrzymania rozgrzeszenia. Jest wiele samotnych mam i ojców którzy prowadzą życie sakramentalne. Przeszkodą jest życie w grzechu, czyli współżycie pozamałżeńskie w Twoim przypadku. I bez obaw, spowiednik nie wyrzuci Cię z konfesjonału.
Swoją drogą podziwiam cierpliwość spowiedników - znajomy ksiądz jest kapelanem w więzieniu i czasami się zastanawiam ile on się nasłucha i jak wielkim darem jest możliwość rozgrzeszenia z największego zła żeby dać możliwość powracającemu synowi marnotrawnemu szansę na poukładanie życia na nowo. Jeśli czasami czuję paraliżujący lęk przed spowiedzią to sobie mówię: przecież nie ma niczego, o czym by spowiednik nie usłyszał, nie ma przykazania którego człowiek nie był by w stanie złamać. Oni to doskonale wiedza i zazwyczaj nie są zbyt zaskoczeni czy zdziwieni.

 Re: Partnerka mnie zdradza i odkłada ślub.
Autor: Alina (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2019-10-02 23:35

Tak, podejmując decyzję, że nie będziesz współżył bez ślubu, możesz otrzymać rozgrzeszenie. Nieślubne dziecko nie jest przeszkodą do otrzymania rozgrzeszenia. Potrzebny jest żal za grzechy, w tym szczere przyznanie że podejmowanie współżycia bez ślubu było niewłaściwe. Ale czasu nie cofniesz. Możesz teraz uznać swój grzech i prosić Boga o przebaczenie. On na Ciebie czeka i Cię nie odrzuca. Do odbycia sakramentu pojednania należy spełnić 5 warunków: solidny rachunek sumienia, żal za grzechy, mocne postanowienie poprawy, szczere wyznanie grzechów i zadośćuczynienie. Nie odkładaj spowiedzi na później. Poproś kogoś o polecenie dobrego spowiednika, który będzie miał dla Ciebie czas. Przygotuj się dobrze do spowiedzi i pamiętaj, że Boże miłosierdzie jest większe niż wszystkie nasze grzechy.

 Re: Partnerka mnie zdradza i odkłada ślub.
Autor: _ela_ (---.multi.internet.cyfrowypolsat.pl)
Data:   2019-10-04 07:58

Moja rada jest krótka, uciekaj z tego "związku" czym prędzej. Z dzieckiem możesz utrzymywać kontakt przecież dalej. Spowiedź i zaczynaj wszystko od nowa. Znajdź uczciwą dziewczynę, która zaakceptuje, że masz dziecko. Trudne to, ale możliwe. Powodzenia, pozdrawiam :)

 Re: Partnerka mnie zdradza i odkłada ślub.
Autor: Estera (---.165.kosman.pl)
Data:   2019-10-05 16:56

Serio chcesz ślubować wierność komuś, kto Cię zdradza? I serio uważasz, że jej ślubowanie będzie prawdziwe? Przecież jeśli ślubuje wierność, a zamierza zdradzać, to taki ślub jest nieważny.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: