logo
Niedziela, 28 luty 2021
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
Kanał czerwony
Kanał zielony
 
 
 Czym jest i jak rozumieć bluźnierstwo?
Autor: Daiww (77.111.246.---)
Data:   2019-09-28 11:17

Co oznacza słowa przeciw Kosciołowi Chrystusa, bądz świętym? Czy to oznacza że ktoś nie zgadza się z jakąs rzecza powiedzianą przez świętego to bluźni, bądz czy bluźni ktoś kto żali się Bogu do osób to grzeszy? Jak to rozumieć? Bądz jak powie że świeci też grzeszyli i byli omylni to grzeszy? Prosze o wyjaśnienie.
Czy materia bluźnierstwa może być lekka?KKK 2148 Bluźnierstwo sprzeciwia się bezpośrednio drugiemu przykazaniu. Polega ono na wypowiadaniu przeciw Bogu – wewnętrznie lub zewnętrznie – słów nienawiści, wyrzutów, wyzwań, na mówieniu źle o Bogu, na braku szacunku względem Niego w słowach, na nadużywaniu imienia Bożego. Św. Jakub piętnuje tych, którzy "bluźnią zaszczytnemu Imieniu (Jezusa), które wypowiedziano nad (nimi)" (Jk 2, 7). Zakaz bluźnierstwa rozciąga się także na słowa przeciw Kościołowi Chrystusa, świętym lub rzeczom świętym. Bluźniercze jest również nadużywanie imienia Bożego w celu zatajenia zbrodniczych praktyk, zniewalania narodów, torturowania lub wydawania na śmierć. Nadużywanie imienia Bożego w celu popełnienia zbrodni powoduje odrzucanie religii.

 Re: Czym jest i jak rozumieć bluźnierstwo?
Autor: Mateusz (31.42.18.---)
Data:   2019-09-28 14:47

"Co oznacza słowa przeciw Kosciołowi Chrystusa, bądz świętym"?

Czy nigdy nie spotkałeś się z osobami szkalującymi Kościół, na przykład poprzez próby rozciągania jednostkowych przypadków na wszystkich jego członków? Jeśli zaś chodzi o świętych, to czy pamiętasz jaka jest ich definicja? To osoby, w przypadku których Kościół po wieloletnim badaniu swoim autorytetem potwierdził, że przebywają w Niebie - w tym momencie mam oczywiście na myśli tych kanonizowanych przez Kościół. Jeśli więc mimo tego ktoś upiera się, że dany święty żył niemoralnie i nie zasługuje na to, aby go wyróżniać czy wspominać, to chyba nie jest to w porządku, nieprawdaż?

"Czy materia bluźnierstwa może być lekka"?

Bluźnierstwo to obraza Boga. Czy są to dla Ciebie sprawy na tyle błahe, aby określać je jako lekką materię? Jeśli tak uważasz, to jesteś w błędzie. Każdy chrześcijanin wie przecież, kim jest Bóg i dlaczego należy Mu się cześć i szacunek, a nie obelgi i wyrzuty.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: