logo
Czwartek, 28 marca 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Złości mnie, że nie mogę przebywać w ośrodku z koleżanką.
Autor: Magda (---.centertel.pl)
Data:   2019-11-13 06:56

Mam prawie 30 lat, choruję na zaawansowaną depresję, z tego powodu przebywam od dziecka na rencie inwalidzkiej. Uczęszczam do ośrodka (środowiskowy dom samopomocy). Jesteśmy podzieleni na grupy: A (choroby psychiczne), B (upośledzenie umysłowe) i C (podobno najcięższe przypadki, osoby starsze z otępieniem czy Alzheimerem). Jakiś czas temu do ośrodka zaczęła chodzić pewna kobieta, również z depresją. Od razu ją polubiłam, bo mimo choroby dała się poznać jako wesoła i wszechstronnie utalentowana osoba - muzycznie (genialnie gra na gitarze), plastycznie (to ona przygotowała scenografię do niejednego przedstawienia), a przede wszystkim społecznie (każdego umie wesprzeć i pocieszyć). Od jakiegoś czasu złości mnie, że odkąd powstała grupa C, koleżanka siedzi całymi dniami zamknięta ze swoją opiekunką i wypełnia jakieś karteczki, typu "ułóż z rozsypanki wyrazowej słowo "kukułka" i "podrap się lewą ręką za prawym uchem". Mam wrażenie, że w ten sposób ośrodek ją uwstecznia, a i sama zainteresowana czuje się, jakby cofnęła się do pierwszej klasy podstawówki. A przecież mogłaby w tym czasie robić inne rzeczy. To nie jedyny taki przypadek w ośrodku, bo odkąd powstała grupa C, masa innych mądrych osób jest do niej zapisanych. A ja jestem bardzo zazdrosna o koleżankę, bo nie mogę w tym czasie z nią przebywać (siedzi sama z opiekunką za zamkniętymi drzwiami). Co robić?

 Re: Złości mnie, że nie mogę przebywać w ośrodku z koleżanką.
Autor: Ma (212.182.34.---)
Data:   2019-11-23 23:11

Na pewno nie możesz być zazdrosna o koleżankę, w relacjach nawet koleżeńskich ważne jest danie sobie przestrzeni. Jeśli to bardzo dla Ciebie ważne, polecam modlitwę 'Jezu Ty się tym zajmij'. Swoją drogą Magdo masz dryg do pisania, czyta się Ciebie z lekkością. Myślałaś może o np. jakimś blogu albo zwykłym dzienniku? Pisz o ośrodku, albo o czym chcesz ale myślę że warto to rozwijać.
Z Bogiem

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: