logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Czy mimo wszystko mogę prosić Boga?
Autor: Pytająca (---.centertel.pl)
Data:   2019-12-01 20:50

Zaniedbałam Boga, przestałam sie modlic a jedynie czasem mowilam coś do Niego w ciągu dnia. Jednak nie poświęciłam Mu czasu na taka dłuższa modlitwe. Chodziłam do kościoła, i tyle. Miałam do Niego żal i myślałam w duchu ze mnie nie kocha mimo ze i tak byłam "racjonalnie" świadoma ze Bóg kocha każdego i sie o nas wszystkich troszczy. Wiem ze Go zaniedbałam.
Czy mogę w takim przypadku jeszcze Go o coś prosić, modlic sie w jakiejś mojej intencji? Bardzo tego potrzebuje, ale czuje sie nie fair :( pomocy

 Re: Czy mimo wszystko mogę prosić Boga?
Autor: Hanna (---.wtvk.pl)
Data:   2019-12-01 21:55

Możesz. Ale żeby uporać się z przeszłością i z rzutującym na dzisiejszą sytuację "czuciem się nie fair" dobrze byłoby zacząć od dobrze przygotowanej spowiedzi. Sakramentalne przebaczenie jest obiektywne, nie opiera się na samopoczuciu i wrażeniach - to będzie dobry grunt do budowania przyszłości.

 Re: Czy mimo wszystko mogę prosić Boga?
Autor: Pytająca (---.centertel.pl)
Data:   2019-12-02 23:11

A w jaki sposób mogę sie dobrze przygotować do spowiedzi?
Wydaje mi sie, ze gdy robię rachunek sumienia często widzę grzech tam gdzie go obiektywnie nie ma, a pomijam coś co być moze powinno być wypowiedziane podczas spowiedzi. Próbowałam opierać rachunek sumienia np na dekalogu ale to mi nie pomwga we wszystkim :/

 Re: Czy mimo wszystko mogę prosić Boga?
Autor: Kalina (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2019-12-03 13:28

http://www.spowiedz.pl/rach1.htm

Jeżeli z tym rachunkiem sumienia zbyt trudno, to może taki konkretny wykaz pomoże:
https://adonai.pl/sakramenty/spowiedz/?id=16

Pomódl się do Ducha Świętego, szczerze, swoimi słowami, z prośbą o światło, o dobre rozeznanie grzechów. Rozważ dokładnie Przykazanie Miłości, każdy grzech łamie to przykazanie.

 Re: Czy mimo wszystko mogę prosić Boga?
Autor: Estera (---.147.102.148.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data:   2019-12-03 14:31

Masz depresję, tak? To zmienia percepcję i sposób oceny pewnych sytuacji, czasem też "ciężar" grzechu.
W tej chorobie tak bywa, że ma się problemy w relacji z Bogiem, w tym takie, o których piszesz. Czasem ma się problemy z bliskością Boga, z poczuciem Jego obecności i opieki itp. To normalne.
Dobrze, że chcesz być z Nim. Czasem jedyne, co Mu można dać, to wierność mimo wszystko, nawet jeśli to taka mocno kulawa wierność.

 Re: Czy mimo wszystko mogę prosić Boga?
Autor: Pytająca (---.centertel.pl)
Data:   2019-12-03 19:52

Tak, mam depresję. Ale nie chce zwalać na nią zaniedbań Boga, choć wiem ze tak naprawdę czasem to z tego wynikało. Moje zaniedbania, żal, złość itp.
Być moze rzeczywiście zniekształcony jest mój rachunek sumienia.
Mam tez poczucie winy związane z tym o co bym mogła modlic sie do Boga. Są to rzeczy dla mnie bardzo istotne, jednak tak naprawdę są bardzo błahe i nie liczące sie. Wstydzę sie przed Bogiem prosić Go o takie sprawy, w momencie gdy inni modlą się przede wszystkim o zdrowie swoich bliskich/swoje zdrowie, o dach nad głowa, o uleczenie z choroby itp... :( jak ja zaczynam sie modlic o TA moja konkretna prośbę to zaczynam czuć sie okropnie, jak egocentryczką.

 Re: Czy mimo wszystko mogę prosić Boga?
Autor: Kalina (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2019-12-03 20:23

Pytająca, idziesz nieporównywalną z nikim drogą, w której towarzyszy Ci Bóg.
W relacji z Bogiem wstydzić się należy jedynie grzechu. Co prawda bez konkretów, ale napisałaś na forum, otrzymujesz z życzliwością odpowiedzi. A przecież dla Boga jesteś po wielokroć bliższa, najbliższa w Waszym spotkaniu. Nie masz powodu do wstydu. Nie ma prośby, której Bóg nie wysłucha, Bóg nie wartościuje w ten sposób. Pamiętaj jednak prosząc w modlitwie o sprawę dla Ciebie ważną, że niekonieczne zostanie spełniona, Bóg może na to patrzeć odmiennie.

" Panie, przenikasz i znasz mnie,
2 Ty wiesz, kiedy siadam i wstaję.
Z daleka przenikasz moje zamysły,
3 widzisz moje działanie i mój spoczynek
i wszystkie moje drogi są Ci znane.
4 Choć jeszcze nie ma słowa na języku:
Ty, Panie, już znasz je w całości.
5 Ty ogarniasz mnie zewsząd
i kładziesz na mnie swą rękę.
6 Zbyt dziwna jest dla mnie Twa wiedza,
zbyt wzniosła: nie mogę jej pojąć." Ps 139

Myślisz, że masz jakieś tajemnice przed Bogiem?

 Re: Czy mimo wszystko mogę prosić Boga?
Autor: Pytająca (---.centertel.pl)
Data:   2019-12-03 22:10

Tak, ja wiem ze Bóg o mnie wszystko wie, ze zna każdy mój powód smutku radosci, , jakiegokolwiek działania. I doceniam to, bo pewnie tez wie, DLACZEGO chciałabym go prosić o takie błahe sprawy. Jednocześnie wstydzę się prosić go o rzeczy które dla wielu ludzi są czymś niezauważalnym... głupio mi bo czuje wtedy jakbym traktowała Boga jak koncert życzeń... choć w głębi duszy wiem, ze tak bardzo czegoś (nawet jednego zdarzenia) pragnę bo to coś by po prostu chociażby poprawiło mi humor, dowartosciowaloby mnie... byłaby to rzecz moze bardzo mała ale dobra

 Re: Czy mimo wszystko mogę prosić Boga?
Autor: Kalina (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2019-12-04 13:37

"Tak, ja wiem ze Bóg o mnie wszystko wie, ze zna każdy mój powód smutku radości, jakiegokolwiek działania." W czym więc problem?
Czy Modlitwę Pańską Odmawiasz z przekonaniem wypowiadanych słów? To módl się, a Bóg dokona tego co dla Ciebie najlepsze i godne wypełnienia.

" 13 A o cokolwiek prosić będziecie w imię moje, to uczynię, aby Ojciec był otoczony chwałą w Synu. 14 O cokolwiek prosić mnie będziecie w imię moje, Ja to spełnię." J 14

 Re: Czy mimo wszystko mogę prosić Boga?
Autor: 38 na karku (---.7.ftth.classcom.pl)
Data:   2019-12-04 14:52

A może powinnaś prosić Boga o uzdrowienie wewnętrzne?
Mam wrażenie, że się uwiązałaś do czegoś tak, nie wyobrażasz sobie, że to coś wcale nie jest Tobie potrzebne. Coś tak jakby uzależnić bycie szczęśliwym od jakiejś rzeczy zewnętrznej. Np. żeby ktośtam np. jakiś dajmy na to Wojtek się do mnie np. uśmiechnął - a tak naprawdę to moje serce potrzebuje doświadczyć Bożej Miłości.

 Re: Czy mimo wszystko mogę prosić Boga?
Autor: Estera (---.147.102.148.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data:   2019-12-04 18:50

Ależ proś. Ale też dziękuj i uwielbiaj, czytaj Pismo Święte i próbuj po prostu być z Bogiem. Może pomocne byłyby akty strzeliste.

 Re: Czy mimo wszystko mogę prosić Boga?
Autor: Zzz (---.cable.dynamic.surfer.at)
Data:   2019-12-14 08:45

Kochana, nie chcesz prosić, bo chcesz zasłużyć. Bóg kocha Cię bezwarunkowo i da Ci każdy dobry dla Ciebie dar, o który Go poprosisz. I duży i mały. A jeśli będzie widział, że to nie jest dla Ciebie dobre, to Ci nie da albo da w innym czasie.
Zawsze będziesz miała trudności z modlitwą, jeśli nie będziesz szczera. Bóg zna to forum i wie, jaki jest Twój problem.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: