logo
Sobota, 20 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Jak wytworzyć w sobie silną wolę?
Autor: 40_lat_minelo (---.static.chello.pl)
Data:   2020-01-08 21:52

Analizuję sobię swoje prawie 40 letnie życie i dochodzę do wniosku, że to co mi potrzeba do tak zwana silna wola.

Gdybym miał silną to:
1) latwo by mi było schudnąć, bo bym potrafil zachować umiar
2) nie ulegalbym pokusom "rekodzielniczym" mimo bycia w związku malżenskim
3) mniej czasu bym spedzał na ogladaniu neta a wiecej na douczaniu się
4) zdrowiej bym się odzywiał

Dlatego pytam Was: jak wytworzyć w sobie silną wolę?

 Re: Jak wytworzyć w sobie silną wolę?
Autor: Magdalena (---.centertel.pl)
Data:   2020-01-12 16:34

40_lat_minęło,

Kiedyś zakładano włosiennicę a kobietom pas cnoty albo biczowano grzeszne ciało do krwi. Przemyśl sprawę... :)

A tak na poważnie to bez woli Bożej niczego ważnego i wielkiego sam nie dokonasz. Nie ma innej rady, a zatem, módl się o nią (silną wolę) wytrwale i gorąco.

Pozdrawiam

 Re: Jak wytworzyć w sobie silną wolę?
Autor: Estera (---.147.107.10.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data:   2020-01-12 17:19

To jak w tym dowcipie: jak się dostać do filharmonii? Trzeba dużo ćwiczyć.
Umiar będzie miał, kiedy zaczniesz sobie odmawiać. Po jednym razie.
Pokusom będziesz odmawiał... odmawiając.
Z neta wychodzisz wychodząc z neta.
Sorry, samo się nic nie zrobi, a Ty byś chyba tak chciał.
Warto się przyjrzeć, co naprawdę stoi za tymi zachowaniami, jakie prawdziwe Twoje potrzeby nie są zaspokojone. Bo wszystkie te zachowania wyglądają na nałogowe, czyli kompensacyjne. Tu by mogła pomóc konsultacja z psychologiem.

 Re: Jak wytworzyć w sobie silną wolę?
Autor: Mateusz (31.42.21.---)
Data:   2020-01-12 18:02

"co mi potrzeba do tak zwana silna wola"
W porządku, tylko gdzie zamierzasz jej szukać, skąd ją wziąć? Silna wola nie jest czymś, co możesz kupić w sklepie, ani zmajstrować w garażu po godzinach. Zdolność do decydowania o swoich wyborach, a w konsekwencji o swoim życiu już jest w Tobie, bo zawsze była. Teraz jedynie od Ciebie zależy, czy będziesz ją trenował, czy też odpuścisz. Bo widzisz, z nią jest jak z mięśniami - nie będziesz się starał, to w końcu ulegnie zanikowi.

"nie ulegalbym pokusom "rekodzielniczym""
Zaraz zaraz, coś tu jest nie tak. Ty masz żonę, jak sam twierdzisz. Małżeństwo zaś nie jest stanem, w którym dąży się do zachowywania wstrzemięźliwości seksualnej. Owszem czasem częstotliwość współżycia można ograniczać, na przykład ze względu na chorobę czy wyjazd jednego z małżonków, ale nie na tyle, żeby drugi nie mógł wytrwać. A jeśli do tego dochodzi, należy szukać źródła takiego stanu, w sobie, albo mężu/żonie.

"mniej czasu bym spedzał na ogladaniu neta a wiecej na douczaniu się"
W takim razie spróbuj może wykorzystać internet do tego douczania się? Nie wiem oczywiście, czy i w jakim stopniu jest to możliwe: na to pytanie odpowiedz sobie sam. Jeśli zaś strony www odciągają Cię jedynie od tego, co ważne, nie dając nic w zamian, rozważ zablokowanie w przeglądarce tych, na których spędzasz najwięcej czasu. Ach, przypomniało mi się jeszcze coś: nie grywasz w gry online? Jeśli tak, to może warto odinstalować ich klienta na pewien czas?

"zdrowiej bym się odzywiał"
Proponowałbym zacząć już teraz. Masz rodzinę, a więc masz dla kogo żyć, na pewno dłużej niż tylko pięć, dziesięć następnych lat. Co więcej, oni również mogą pomóc Ci w utrzymywaniu motywacji do wycofywania śmieciowego jedzenia z menu. Porozmawiaj z nimi na ten temat, jestem pewien, że za pewien czas "przeprosisz się" z warzywami i owocami, jeśli do tej pory ich nie jadałeś.

 Re: Jak wytworzyć w sobie silną wolę?
Autor: Margaret (---.wieszowanet.pl)
Data:   2020-01-12 23:35

Przeczytane: "Mam silną wolę. Robi ze mną, co chce".
Podpisuję się pod radą Estery. Trzeba po prostu zacząć to robić. A jak się nie udaje, szukać przyczyn.

 Re: Jak wytworzyć w sobie silną wolę?
Autor: Zzz (---.cable.dynamic.surfer.at)
Data:   2020-01-13 09:44

Nie szukaj doskonałości, tylko świętości. Mniej myślenia o sobie, więcej o innych. Silna wola się nie pojawi, ale trochę pokus zniknie.
Np systematycznie przygotowuj super zdrowy, atrakcyjny posiłek, pięknie podany posiłek dla dzieci. Kolację, śniadanie, niedzielny obiad - jak chcesz. Wiem, że to trudne, dzieci nie wszystko lubią. Ale przy okazji i Ty zaczniesz się lepiej odżywiać.

 Re: Jak wytworzyć w sobie silną wolę?
Autor: M. (---.play-internet.pl)
Data:   2020-01-13 14:54

Przydałoby się ustalenie celów, konkretnych. Najlepiej niedużych. Czyli w ramach "zdrowiej bym się odżywiał" zdecyduj z jednej niezdrowej rzeczy i dodaj do jadłospisu jedną zdrową. I trzymaj się tego postanowienia przez np. dwa tygodnie a poźniej ustal sobie kolejny cel.
Dzięki małym krokom można wypracować nowe nawyki. Małe sukcesy motywują do dalszego działania.

 Re: Jak wytworzyć w sobie silną wolę?
Autor: B. (---.191.104.214.ipv4.supernova.orange.pl)
Data:   2020-01-14 00:47

1) latwo by mi było schudnąć, bo bym potrafil zachować umiar
Jeden z grzechów głównych to "nieumiarkowanie w jedzeniu". Mów o tym podczas spowiedzi, postanawiaj poprawę i proś Boga o pomoc w poprawieniu się.

2) mniej czasu bym spedzał na ogladaniu neta a wiecej na douczaniu się
O traceniu czasu też mów podczas spowiedzi i proś Boga o pomoc w poprawieniu się.

3) zdrowiej bym się odżywiał
Niezdrowe odżywianie to szkodzenie ciału. W moim rachunku sumienia jest w rozwinięciu Przykazania "nie zabijaj" taki punkt:
"Szkodziłem sobie na zdrowiu, np. przez nadmiar jedzenia (…)" - możesz tu dopisać "poprzez niezdrowe odżywianie". I powiedz tak podczas spowiedzi, proś Boga o pomoc w poprawieniu się.
http://www.rodzinapolska.pl/dok.php?art=religia/archiwum/2004/421_1.htm

Powodzenia :)

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: