logo
Wtorek, 16 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Depresja, nieczystość, dragi (on), zerwane zaręczyny.
Autor: Tina (---.centertel.pl)
Data:   2020-01-13 07:46

Witam,
Jestem z moim chłopakiem od 4 lat. Niestety nie układa nam się zbyt dobrze. Nie będę się rozpisywać, ale powiem, że miałam w swoim życiu różne epizody przez co mam stwierdzoną ciężką depresję z objawami schizofrenii. Był czas kiedy byłam z Bogiem kiedy tylko mogłam i wspominam ten czas najlepiej. Kiedy poznałam mojego chłopaka nadal trzymałam się jak mogę tak i Boga. Niestety doszła nieczystość, jego uzależnienie od marihuany i moja depresja. Chwilę mieszkaliśmy razem i nadal żyliśmy w nieczystości. Nie chce go stracić, ale czuje, że moja dusza pragnie Boga. Niestety nie mam dość silnej woli by wytrwać. Chialabym żebysmy oboje z chłopakiem żyli dobrze. Czuję, że to jest ten jedyny, chciałbym żeby wyszedł z tego nalogu i żeby wszystlo nam się układało po kolei. Byliśmy już zareczeni, ale on zerwał zaręczyny i mimo to dalej byliśmy razem. Potrzebuje wsparcia i rozmowy aby mi ktoś pomógł się zbliżyć do Boga kiedyś robił to mój najlepszy przyjaciel, ale jak to w dorosłym życiu nasze ścieżki się lekko rozeszły. Naprawdę chce żeby chłopak wyszedł z nałogu i żebyśmy oboje żyli zgodnie z wolą Boga. Co mam robić? Gdzie się udać by znaleźć takiego przyjaciela wspomagającego w wierze. Co mam zrobić z chłopakiem? Jak wyrwać go z nałogu i przede wszystkim jak wytrzymać w czystości? Proszę o pomoc naprawdę. Nie chce go stracić, bardzo go kocham, ale wiem, że jeśli tak dalej będziemy żyć to nic z tego nie będzie.
Pozdrawiam.

 Re: Depresja, nieczystość, dragi (on), zerwane zaręczyny.
Autor: Estera (---.165.kosman.pl)
Data:   2020-01-23 00:11

"Czy może niewidomy prowadzić niewidomego? Czy nie wpadną w dół obydwaj?" (Łk 6,39)

Depresantka i schizofreniczka ratująca narkomana to niedobry pomysł. A nawet bardzo zły. Od tego są specjaliści. Ty ratuj siebie. Szybciej on cię pociągnie w dół niż Ty jego w górę. A chłopaka rzuć, na serio nic dobrego z tego nie będzie. Wyobrażasz sobie małżeństwo i posiadanie dzieci z osobą uzależnioną? Nie Ty i rodzina będziecie ważni, a jego nałóg i jego potrzeby.
Mam nadzieję, że korzystasz z pomocy psychologa, obgadaj z nim ten temat.

 Re: Depresja, nieczystość, dragi (on), zerwane zaręczyny.
Autor: B. (---.191.134.96.ipv4.supernova.orange.pl)
Data:   2020-01-23 03:29

"żebyśmy oboje żyli zgodnie z wolą Boga. Co mam robić?"

Zacznij od przypomnienia sobie Dziesięciu Przykazań. Po uświadomieniu sobie ich treści podejmij decyzję o życiu zgodnie z tymi Przykazaniami. Potem idź do spowiedzi, gdzie oddasz Bogu grzeszną przeszłość i otrzymasz odpuszczenie grzechów (wielka to rzecz).
Jak zaczniesz żyć zgodnie z Bożym Prawem, mieszkając osobno, żyjąc w czystości, to chłopak sam podejmie decyzję czy zechce pójść w Twoje ślady czy raczej odejdzie. Ty zaufaj Bogu i Jego mądrości i miłości do nas (do Ciebie).
Serdecznie pozdrawiam.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: