logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Czy mogę do tego samego spowiednika?
Autor: Aga (---.play-internet.pl)
Data:   2020-01-13 19:59

Dzień dobry. Mam takie pytanie do Was. Okolo 3 tygodnie temu byłam na spowiedzi generalnej po wczesniejszym umawianiu się z księdzem. Bardzo sie bałam tej spowiedzi ale ksiądz byl bardzo cierpliwy i taktowny, ogolnie mówiąc jako spowiednik bardzo by mi odpowiadał. Niestety jestem osobą skrupulatna i moje spowiedzi sa troszkę dłuższe niż standardowo. Ostatnio czuję potrzebę kolejnej spowiedzi. W związku z tym mam pytanie czy według Was mogę umówić się jeszcze raz z tym księdzem? Mam pewne obawy a mianowicie nie chcę wyjść na jakąś nachalną osobę (na pierwszą spowiedź się kilka razy umawialismy bo musiałam raz przełożyć termin, mimo to ten ksiądz chętnie sie zgodził na spowiedź) a poza tym jest okres kolęd i też może nie mieć czasu dla mnie. A na plus przemawia to że już zna moje dylematy ze spowiedzi generalnej. Poradźcie mi coś bo już sama nie wiem. Pozdrawiam.

 Re: Czy mogę do tego samego spowiednika?
Autor: jagódka (---.adsl.inetia.pl)
Data:   2020-01-13 21:04

Spróbować mozesz. Jak sądzisz, że ten ksiądz ci odpowiada. Idz za głosem serca, intuicji. I nie zrażaj się kiedy odmówi, ksiądz też człowiek. A do spowiedzi zawsze iść warto, niezależnie kto jest za kratkami konfesjonału, bo tak naprawdę jest tam sam Jezus.

 Re: Czy mogę do tego samego spowiednika?
Autor: Hanna (---.wtvk.pl)
Data:   2020-01-13 21:38

Możesz, ale rzeczywiście może niekoniecznie w czasie kolędy, skoro sama wiesz, że jest obciążony.
Na wszelki wypadek: jeżeli ksiądz mialby być Twoim stalym spowiednikiem - to można jasno poprosić o coś takiego, ale trzeba pamiętać, że ksiądz ma też prawo odmówić. Nie trzeba bardzo drążyć, dlaczego - nie musi się tłumaczyć.

-------

Więcej na temat kierownictwa duchowego: (klik).
moderator

 Re: Czy mogę do tego samego spowiednika?
Autor: Ј (---.austin.res.rr.com)
Data:   2020-01-14 02:56

"A na plus przemawia to że już zna moje dylematy ze spowiedzi generalnej".

Na tę pamięć za bardzo się nie nastawiaj. Ksiądz może je pamiętać, ale nie musi. Dopiero godząc się na bycie Twoim stałym spowiednikiem, zobowiązuje się do zapamiętywania, z czym przychodzisz.

 Re: Czy mogę do tego samego spowiednika?
Autor: Jo (---.centertel.pl)
Data:   2020-01-14 21:06

Z tym pamiętaniem to różnie bywa. Ja mam stałego a często nie pamięta 😉

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: