logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Jak wygrać z duchowym lenistwem?
Autor: Ma (---.centertel.pl)
Data:   2020-01-16 20:41

Witam wszystkich,
Czy znacie jakieś sposoby, aby wygrać nad lenistwem duchowym? Od kilku tygodni nie ciągnie mnie do modlitwy, nie skupiam się, nie pracuję nad swoimi słabościami, chciałabym iść do spowiedzi ale jakoś nie mam w sobie postanowienia poprawy, a wiem że bez tego spowiedź nie ma sensu. Co robić? Czekać aż to minie? Bo przecież zawsze są gorsze i lepsze momenty w wierze
Z góry dziękuję za odpowiedzi :)

 Re: Jak wygrać z duchowym lenistwem?
Autor: Hanna (---.wtvk.pl)
Data:   2020-01-16 21:32

"Czekać aż to minie?" Nie. Możesz zresztą przed śmiercią nie doczekać.
Codzienna praca, kolejne decyzje, nie zaś oczekiwania, no niestety :) taka jest odpowiedź dla nas wszystkich.

 Re: Jak wygrać z duchowym lenistwem?
Autor: Kalina (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2020-01-16 23:23

"1 Synu mój, nie zapomnij mych nauk,
twoje serce niech strzeże nakazów,
2 bo wiele dni i lat życia
i pełnię ci szczęścia przyniosą:
3 Niech miłość i wierność cię strzeże;
przymocuj je sobie do szyi,
na tablicy serca je zapisz,
4 a znajdziesz życzliwość i łaskę
w oczach Boga i ludzi.
5 Z całego serca Bogu zaufaj,
nie polegaj na swoim rozsądku,
6 myśl o Nim na każdej drodze,
a On twe ścieżki wyrówna." (Prz 3, 1-6)

Ma, kiedy nie masz apetytu na jedzenie, to możesz nie jeść dzień czy dwa, ale zdajesz sobie sprawę że bez jedzenia wyniszczysz się, organizm będzie obumierał. Jeszcze większe zagrożenie niesie brak wody. Tu już kilka godzin odwodnienia niesie ryzyko poważnych zaburzeń. Co robisz w takiej sytuacji? Włączasz rozsądek.
Nie inaczej ma się sprawa z wiarą.
Przestajesz karmić się Słowem Bożym, Eucharystią, nie pijesz ze Źródła Życia, Twoja dusza obumiera - J 6

Nie czekaj na fajerwerki emocjonalne, mogą nie nadejść. Módl się systematycznie i wiernie, tak jak potrafisz na ten czas.
Spowiedź zawsze ma sens. Powiedz Bogu w Sakramencie pokuty i pojednania o swoich trudnościach, o lenistwie duchowym, które nad Tobą zapanowało. Postanowienie poprawy jest warunkiem ważnej spowiedzi. Jeżeli wyznasz przed Bogiem, że masz z tym problem w kontekście szerszych trudności, kapłan pomoże Ci rozeznać ten stan.
Sakrament pokuty i pojednania to sakrament uzdrowienia. Sięgnij do KKK od pkt 1420.
Nie odmawiaj sobie najwięksego dobra jakie płynie z sakramentów.

 Re: Jak wygrać z duchowym lenistwem?
Autor: 38 na karku (---.7.ftth.classcom.pl)
Data:   2020-01-16 23:34

Popatrz na to tak: masz dziecko. Nie ciągnie Cię zajmowanie się nim. Więc trzeba się przełamać.
Albo: okazuje się, że musisz mieć dietę. Nie ciągnie Cię zmiana nawyków. Więc trzeba się przełamać.
Zrobienie czegoś, co trudno przychodzi jest bardziej wartościowe, niż zrobienie nawet tego samego, kiedy łatwo przychodzi. To jest właśnie miłość. Mimo niechęci i zmęczenia robię. To rozwija więź i Ciebie samą.

 Re: Jak wygrać z duchowym lenistwem?
Autor: Ј (---.austin.res.rr.com)
Data:   2020-01-17 00:33

Zaproś do tej sfery życia Jezusa. Ukrzyżowanego.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: