logo
Czwartek, 28 marca 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Czy samobójstwo nie daje szans na życie wieczne w raju?
Autor: Sonet (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2020-01-23 20:06

Witam

Czy samobójstwo to grzech ciężki który nie daje szans na życie wieczne w ''raju'' na które każda wierząca osoba liczy? Uważam że jestem dobrym człowiekiem, po prostu. Moje życie jest pozbawione sensu, jest puste i strasznie nudne. Nie widzę szans na założenie rodziny i bycie szczęśliwym człowiekiem. Oddam to co mam na cele społeczne, domy dziecka, fundacje charytatywne itp. Moja rodzina poradzi sobie z tym co sama posiada. Chcę mieć tylko pewien zarys tego jaki wpływ na mój dalszy los będzie mieć moja w pełni świadoma decyzja. Pozdrawiam

 Re: Czy samobójstwo nie daje szans na życie wieczne w raju?
Autor: Za moich czasów (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2020-01-24 00:23

Nie wiemy nic na pewno w sprawie śmierci, ale trzeba tak właśnie założyć. Że to nie daje szans. Natomiast ty także nie wiesz na pewno, czy rodzina sobie poradzi. "Z tym co posiada" - rozumiem, że chodzi ci o jakiś majątek, o pieniądze. A można sobie nie poradzić z samobójstwem osoby bliskiej. Tego nie bierzesz pod uwagę? Swoim samobójstwem można zabić innych. A na pewno odbierzesz im część ich życia. Samobójstwo bliskich jest dla rodziny najgorszą rzeczą, jaka ich może spotkać. Tego bólu nic nie wynagrodzi, żadne ofiary na cele społeczne i domy dziecka.
Możesz natomiast żyć po to, żeby pomagać domom dziecka, zarabiać żeby ofiarować coś na cele charytatywne, pracować społecznie dla ludzi nieszczęśliwych. I to będzie piękne. A żyjąc pięknie naprawdę możesz być szczęśliwy, nawet jeśli nie miałbyś żony. Jeśli jesteś - jak piszesz - dobrym człowiekiem, to twoje życie na pewno ma sens.

Więcej odpowiedzi z różnych wątków na temat samobójstwa jest tutaj: (klik).

 Re: Czy samobójstwo nie daje szans na życie wieczne w raju?
Autor: Benek (82.177.5.---)
Data:   2020-01-24 08:22

Jeżeli uważasz, że jedynie założenie rodziny determinuje szczęście i ewidentnie stawiasz to ponad Bogiem to się nie dziw, że jesteś taki zgorzkniały. Radzę pogadać z kapłanem. Życie człowieka nie ogranicza się do małżeństwa. Mam nadzieję, że kiedyś to dostrzeżesz i zobaczysz, że Stwórca przygotował dla ludzi różne drogi. Nudno na świecie to byłoby dopiero, gdyby wszyscy mieli żony czy byli bogaci. Zresztą, jak czytamy w dzisiejszej Ewangelii o powołaniu Apostołów: "I ustanowił Dwunastu, aby Mu towarzyszyli", w komentarzu czytałem, że można tłumaczyć "aby towarzyszyli" jako "byli z Nim". Bądź więc przy Jezusie. To naprawdę wystarczy.

 Re: Czy samobójstwo nie daje szans na życie wieczne w raju?
Autor: Aneta (---.dynamic.mm.pl)
Data:   2020-01-24 14:37

Idź do psychiatry. Myśli samobójcze można skutecznie leczyć. Daj sobie pomóc. Wiem co mówię, zostałam zawrócona znad krawędzi dzięki pomocy Boga i lekarzy. Oni również są darem Boga (Syr 38,1-15), zatem nie wahaj się skorzystać z ich pomocy.

 Re: Czy samobójstwo nie daje szans na życie wieczne w raju?
Autor: Sonet (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2020-01-24 16:58

@Benek

Życie w pojedynkę nie jest dla mnie, nawet gdybym miał cały swój czas podporządkować pomocy innym, co jest naprawdę godne szacunku, to jednak człowiek jest z natury socjalny, żyje w stadzie. Wracając do domu chcesz żeby ktoś na ciebie czekał. Widzę jak wygląda społeczeństwo, jak się zmienia a ja jestem tylko obserwatorem. Ile można się tylko przyglądać?

@Aneta

Myślałem o tym ale wątpie żeby mi pomógł, no chyba że potrafi cofnąć czas o 10 lat

 Re: Czy samobójstwo nie daje szans na życie wieczne w raju?
Autor: Magdalena (---.centertel.pl)
Data:   2020-01-25 00:04

Sonecie,

Twój stan psychiczny potrzebuje naprawy. Sam tego nie dokonasz, od tego są lekarze specjaliści, oni będą wiedzieć jak Ci pomóc. Spróbuj zrobić pierwszy krok.
A wszelkie wątpliwości głęboko zakop. Potem możesz wyciągać wnioski czy psychoterapia pomogła coś czy też nie. Bo co Ty możesz teraz o tym wiedzieć, skoro nie podjąłeś leczenia. Sam się najlepiej przekonaj. Przecież to logiczne. A więc spróbuj. To nie boli.
Nie wierze, ze jesteś mięczakiem. Myślę ze raczej twardzielem, którego dopadł jakiś kryzys - gigant.
Kiedy już wyjdziesz z "dołka" rozejrzyj się czy aby ktoś inny nie potrzebuje pomocy. Może nawet nie wiesz, ze byłbyś komuś bardzo potrzebny, ze ktoś by czekał na twoją pomoc.To jeszcze wszystko przed Tobą jak i całe życie.
A śmierć kiedyś sama przyjdzie, nie popędzaj kostuchy, po co Ci ona teraz? :)
Podejmij mądrą decyzję i zacznij leczenie. Pozdrawiam

 Re: Czy samobójstwo nie daje szans na życie wieczne w raju?
Autor: von reznicek (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2020-01-25 23:52

Może cię to zdziwi, ale psychoterapie są właśnie dla ludzi którzy potrzebują "cofnięcia się w czasie". 10 lat to nie tak dużo. W trakcie psychoterapii musiałem poukładać ponad 25 lat do tyłu (myśli samobójcze w moim przypadku był jednymi z przyjemniejszych które mnie dręczyły, więc nie było wesoło). Tylko należy się liczyć z tym że terapia trwa ok. rok, czasem więcej.
Polecam też psychiatrę, który oceni czy potrzebna ci jest pomoc farmakologiczna. Istnieją coraz lepsze i bezpieczniejsze leki, które potrafią wyciszyć to co się dzieje w głowie i pomóc podjąć terapię.
Pozdrawiam

 Re: Czy samobójstwo nie daje szans na życie wieczne w raju?
Autor: danusia (178.219.104.---)
Data:   2020-01-26 20:42

Fajne pytanie. Znajdź osobę na tej Ziemi, która wróciła z Raju i żyje dalej wśród nas.
Raj to rzeczywistość duchowa a człowiek przez wolną wolę, którą posługuje się przez całe życie, wybiera "raj" lub piekło.
Czasem kiedy widzę cierpienie ludzi, to sobie myślę, że oni już w tej chwili przechodzą czyściec lub piekło ale sami wewnętrznie choćby tylko, śpiewają pieśń Bogu Jedynemu, jak mówi List Świętego Jakuba 1, 12-16

12 Błogosławiony mąż, który wytrwa w pokusie, gdy bowiem zostanie poddany próbie, otrzyma wieniec życia6, obiecany przez Pana tym, którzy Go miłują. 13 Kto doznaje pokusy, niech nie mówi, że Bóg go kusi. Bóg bowiem ani nie podlega pokusie ku złemu, ani też nikogo nie kusi. 14 To własna pożądliwość wystawia każdego na pokusę i nęci. 15 Następnie pożądliwość, gdy pocznie, rodzi grzech, a skoro grzech dojrzeje, przynosi śmierć. 16 Nie dajcie się zwodzić, bracia moi umiłowani!
https://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=1044

 Re: Czy samobójstwo nie daje szans na życie wieczne w raju?
Autor: Hanna (---.wtvk.pl)
Data:   2020-01-27 02:01

Jeżeli ktoś, jak piszesz, w pełni świadomie odbiera sobie życie (i to na dodatek z banalnej przyczyny: bo mu nudno - oraz z mniej banalnej, choć statystycznie jednak dość powszechnej: nie mam własnej rodziny), to znaczy, że stawia się w miejscu Pana Boga. Tylko Bóg daje życie i decyduje o śmierci, a ten "świadomy samobójca" wchodziłby w rolę Boga, mówiłby: wiem lepiej, to ja wybieram i realizuję graniczne terminy. "Ja wiem, Panie Boże, jak jest lepiej! I odrzucam Twój podarunek - życie, bo mi nudno, bo jest inne, niż tego chcę."

Jak się to ma do Twojego przekonania o byciu dobrym człowiekiem? Chyba że w Twoim obrazie dobra nie ma miejsca na Boga i szacunek do jego zamiarów.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: