logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Czy renta jest przeszkodą, by osiągnąć życie wieczne?
Autor: Łukasz (37 l.) (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data:   2020-01-27 21:04

Dzień Dobry,
Jestem na rencie mając 37 lat nie pracuje nie chodzę do pracy i mam dochody. Lekarze stwierdzili mi schizofremie. Mieszkam tylko z rodzicami i oni pracują i daje im co miesiąc 400 zł na życie. Z pieniędzmi jest tak ze pomagam braciom i kupuje też coś do jedzenia. Mogę nawet ugotować obiad w domu i myje naczynia i pomagam. Reszta czasu 4 godz spędzam przy czytaniu książek religijnych i z psem na spacerze. Żyje w łasce uswiecajacej i się modlę prawie codziennie na różańcu wieczorem i chodzę prawie codziennie do kościoła na Mszę Św.

Czy renta jest przeszkodą by osiągnąć życie wieczne?
Pozdrawiam Łukasz.

 Re: Czy renta jest przeszkodą, by osiągnąć życie wieczne?
Autor: von reznicek (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2020-01-28 18:39

Świadczenia socjalne nie mają nic wspólnego ze zbawieniem duszy. Jedyne co może zagrozić utracie życia wiecznego to grzech śmiertelny, a dokładnie to uporczywe w nim trwanie. Oczywiście nie znam, cię ale nie mam powodów zakładać ze to co napisałeś nie jest prawdą. Skoro trwasz w łasce uświęcającej, pokornie znosisz swój krzyż (schizofrenia to ogromny ciężar, ogromny szacunek dla każdej osoby która się z tym zmaga) to wydaje mi się że jesteś na bardzo dobrej drodze do nieba. Pozdrawiam

 Re: Czy renta jest przeszkodą, by osiągnąć życie wieczne?
Autor: Mateusz (31.42.21.---)
Data:   2020-01-28 21:35

"Czy renta jest przeszkodą by osiągnąć życie wieczne"?
A dlaczego miałaby nią być? Renta to nie łatwe pieniądze dla leniwych, tylko świadczenie przeznaczone dla osób, które z uwagi na stan zdrowia nie mogą podjąć pracy.
Podejrzewam, jakie słowa chodzą Ci po głowie w związku z faktem jej pobierania: te z 2 Tes 3, 10 ("Kto nie chce pracować, niech też nie je"). Zauważ jednak, że występuje tam słowo "chce", a nie "może". Wierzę, że Ty bardzo chętnie podjąłbyś pracę, gdyby było to możliwe. Skoro jednak tak nie jest, nie zadręczaj się niepotrzebnie, bo Twoja sytuacja nie wynikła przecież z Twojej winy.
Jeśli zaś chodzi o pieniądze z renty, to oczywiście możesz wspomagać nimi rodzinę, ale nie zapominaj o przyjmowaniu leków. Na podstawie tego, co i jak piszesz oraz mojej wiedzy na temat schizofrenii mogę stwierdzić (choć nie jestem lekarzem), że na razie działają one jak należy i stabilizują Twój stan. Warto więc, aby tak zostało.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: