logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Czy mój wujek pójdzie do piekła?
Autor: Anonim (213.199.248.---)
Data:   2020-02-27 21:04

Od pewnego czasu mam w myśli jedną rzecz. Mój wujek zmarł gdy miałam nie całe 4 latka. Babcia mówiła mi że pił za dużo alkoholu i miał zawał serca. I prześladuje mnie jedna rzecz, czy pójdzie za to do piekła. Bardzo go kochałam, ale nie wiem czy był blisko z Bogiem. Boje się porozmawiać o tym z rodziną nie wiem czemu.
Pewnie będą odpowiedzi typu 'jak możemy ci pomóc', ale naprawdę nie wiem co mam robić. Jestem dosyć blisko z Bogiem. Modlę się, rozmawiam ale nie umiem poprosić o jakiś znak abym o tym nie myślała.

 Re: Czy mój wujek pójdzie do piekła?
Autor: Hanna (---.wtvk.pl)
Data:   2020-02-27 22:38

Nie wiemy, co się działo w sercu wujka, najgłębiej, także w ostatniej chwili. Rodzina może tego też nie wiedzieć, prawda?
My - tu, na tej ziemi - naprawdę nie wiemy, jakie są losy danej osoby po śmierci. Koscioł na podstawie skomplikowanej procedury orzeka tylko, że niektórzy na pewno są w niebie. To osoby - przykłady. Ale też z pewnością (tak wierzymy) świętych jest więcej niż tych, ktorzy zostali świętymi ogłoszeni.
Trzeba się pogodzić z tym, że nie mamy pewnej wiedzy o losie konkretnych osób po śmierci.

Co masz robić? Możesz się zawsze, naprawdę zawsze modlić za wujka, o jego zbawienie. Można zamowić mszę świątą w jego intencji.
Wiara polega na tym, że nie zawsze możemy zyskać pewność, taką potwierdzalną, udowodnioną.

Nie, o znaki moim zdaniem nie należy prosić. Nie wymuszajmy na Panu Bogu informacji. To ryzykowne. Czasem sami dopatrujemy się znaków tam, gdzie ich nie ma. A czasem ulegamy zludzeniom czy nawet zwodzeniu. Ten pomysł bym porzuciła.

 Re: Czy mój wujek pójdzie do piekła?
Autor: Anna (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2020-02-29 02:09

Wydaje mi się, że jeśli wujek był alkoholikiem, to nie był do końca odpowiedzialny za swoje zachowanie. Alkoholizm to choroba, a dobry Bóg nie może przecież potępić kogoś za to, że był chory. Jak napisała Hanna: nie wiemy do końca, co się działo w jego sercu. To wie tylko Bóg. Dlatego módl się i miej ufność w Miłosierdzie Boże.

 Re: Czy mój wujek pójdzie do piekła?
Autor: Weronika (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data:   2020-04-03 01:56

Mój wujek też był alkoholikiem. No cóż pozostaje teraz modlitwa. Nie wiemy tak naprawdę jaki jego był stosunek do Boga.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: