logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Nie umiem pokochać Boga.
Autor: Anonim (213.199.248.---)
Data:   2020-03-18 00:00

Mam wielki problem, ponieważ nie umiem pokochać i zaufać Bogu. Nie umiem tego zrobić, bo mam straszne wątpliwości w Niego. Od 2 miesięcy odkładam Mszę świętą, boje się panicznie spowiedzi. Nie modlę się od serca, przynajmniej tego nie czuje. Jak pokonać strach przed spowiedzią. Proszę o pomoc, bo nie umiem o to poprosić Boga

 Re: Nie umiem pokochać Boga.
Autor: Marek (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2020-03-18 08:47

Poruszyłeś Anonimie wiele rzeczy w krótkim poście. Nie jestem pewien która z nich stanowi prawdziwym problem, a ktore są tylko konsekwencją tamtej.

Jesli idzie o "modlitwę od serca" to normalne są czasy pustyni duchowej/emocjonalnej (niektórzy święci, jak Matka Teresa, doświadczali jej przez 40 lat!).
Miłość Boga to nie uczucie.

Kolejną sprawą jest brak Mszy Swiętej - trudno być blisko Boga, nie praktykując. Warto byś się zagłębiła czym Msza jest (ponieważ widze żę pragniesz mniej suchego podejścia, polecam Ci to http://mateusz.pl/mt/wj/fz/ )

W jakim sensie nie umiesz poprosić Boga? Czemu? Jakie są Twoje wątpliwości?
Napisz proszę, może ktoś będzie umiał Ci pomóc, ale potrzebujemy lepszego rozeznania w istocie Twojego problemu.
I przede wszystkim - nie wpadaj w przygnębienie. Szukasz, pragniesz (inaczej byś tego nie napisała). Nie zwracaj uwagi na to, że "nie czujesz" zakochania i miłości do Niego. Jego miłości do Ciebie starczy dla was obojga :)

 Re: Nie umiem pokochać Boga.
Autor: A2 (---.dynamic-3-poz-k-1-2-0.vectranet.pl)
Data:   2020-03-18 15:50

Konkretnie: czego w spowiedzi się boisz? Pana Boga? Że dowie się od Ciebie, że zgrzeszyłeś? Bóg chce przebaczyć, lęk jest od szatana.

 Re: Nie umiem pokochać Boga.
Autor: Renata ewangelikalna (---.nette.pl)
Data:   2020-03-18 18:24

Witam serdecznie,
myślę, że Pan Bóg rozumie każdą szczerą postawę i wychodzi jej naprzeciw. Zobacz na przykład wątpiącego Gedeona, a z Nowego Testamentu ojca, który nie dowierzał, że Jezus może uzdrowić jego syna, a w końcu zawołał: Wierzę, pomóż niedowiarstwu memu. (Mk 9, 24, zob. cały fragment 9, 14-29). Myślę, że analogicznie jest z miłością.

Dla mnie kochać Boga to zastanawiać się samemu, na poważnie nad tym, co nam przekazał w Ewangelii i szczerze zadeklarować się jako Jego dziecko.

Pozdrawiam serdecznie.

 Re: Nie umiem pokochać Boga.
Autor: Estera (---.165.kosman.pl)
Data:   2020-03-19 21:56

A czy wierzysz w to, że On Cię kocha?
Czy możesz napisać, czego się boisz w spowiedzi?
Bóg był przy Tobie, kiedy grzeszyłaś i widział, co zrobilaś. Teraz oczekuje Twojego przyjścia i przeprosin. Żeby móc Cię przytulić i żebyś mogła Go przyjąć do serca.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: