logo
Czwartek, 28 marca 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Czy wątpicie, że Bóg istnieje?
Autor: Magdalena (27 l.) (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2020-03-24 23:22

Cześć wszystkim,

Mam trudny okres w życiu, w zasadzie to od kilkunastu lat modlę się o cud, ale Bóg nie słyszy. Obserwuję zjawisko absurdalne, bo im częściej podejmuje modlitwę o zrozumienie woli Bożej i pogodzenie się z cierpieniem, tym bardziej czuje się samotna, odrzucona i bombarduje mnie coraz o więcej przykrych informacji i zdarzeń. Dodatkowo dobija to, że ludzie wysmiewwajacy wartości i zasady wg których żyje, żyją pełnią szczęścia. Nie potrafię pojąć dlaczego tak jest. Wolałabym odejść niż męczyć się z życiem tak jałowy i bezcelowym. Zastanawia mnie tylko to czy to wszystko jest prawdą, czy Bóg jest? Jak Wy to doświadczacie? Czy to tylko was a odczucia, czyczytacie realne przykłady na jego działania w waszym życiu?

 Re: Czy wątpicie, że Bóg istnieje?
Autor: B. (---.24.63.254.ipv4.supernova.orange.pl)
Data:   2020-03-25 02:02

Zastanawiasz się "czy Bóg jest?"
Jest, oczywiście że jest.
Napisałaś, że "od kilkunastu lat modlę się o cud, ale Bóg nie słyszy". Słyszy, wszystko słyszy. Nie napisałaś czego ma dotyczyć upragniony przez Ciebie cud, więc trudno konkretnie pisać.
"ludzie wyśmiewający wartości i zasady wg których żyje, żyją pełnią szczęścia". Rozumiem, że masz na myśli wartości i zasady chrześcijańskie?

Magdalena, może najlepsze będzie tu np. świadectwo człowieka, który przez 33 lata był całym sobą zaangażowany w organizowanie ruchu homoseksualnego i myślał że żyje "pełnią szczęścia". To działo się teraz, za naszych dni, pokazywał zdjęcie, gdzie aktualny lider tego ruchu i kandydat na prezydenta lizał go (!) na demonstracji. Po 33 latach odkrył, że się straszliwie pomylił, że to nie była pełnia szczęścia, a wręcz odwrotnie. Zachęcam Cię do odsłuchania tych "Rozmów niedokończonych". Pełnia szczęścia przemieniła się w gorzką świadomość, że zasłużył na wiele kamieni młyńskich, o czym mowa w Ewangelii w kontekście gorszenia innych. Człowiek jest bardzo inteligentny, dziś schorowany. Jest to tu:

Część I
https://www.radiomaryja.pl/multimedia/audio/rozmowy_niedokonczone/rozmowy-niedokonczone-nawrocony-z-grzechu-homoseksualizmu-cz-i/

Część II
https://www.radiomaryja.pl/multimedia/rozmowy-niedokonczone-nawrocony-z-grzechu-homoseksualizmu-cz-ii/

Przesyłam pozdrowienia.

 Re: Czy wątpicie, że Bóg istnieje?
Autor: Andrzej (---.centertel.pl)
Data:   2020-03-25 10:31

Cierpliwości, wytwałości. Może to trwać 20 lat ale w końcu Bóg we wspaniały sposób da o sobie znać.

 Re: Czy wątpicie, że Bóg istnieje?
Autor: Łukasz (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data:   2020-03-25 10:33

Kup sobie Pismo Święte Nowy Testament i przeczytaj - Bóg Jest.

 Re: Czy wątpicie, że Bóg istnieje?
Autor: Magdalena (---.centertel.pl)
Data:   2020-03-25 11:42

Magdaleno,

Pytasz: "czy Bóg jest"? Odpowiem krótko: Bóg był, jest i będzie (!) On jest wieczny i nieskończony.

 Re: Czy wątpicie, że Bóg istnieje?
Autor: Margaret (---.wieszowanet.pl)
Data:   2020-03-25 14:53

Chyba już kiedyś pisałam o takim obrazku. Człowiek modli się: - Boże, chciałbym, żebyś mnie czasem słuchał.
A Bóg na to:
- A wiesz, że Ja też?
Twoje życie jest bezcelowe? To znajdź/wymyśl cel.

 Re: Czy wątpicie, że Bóg istnieje?
Autor: Anula (---.147.39.207.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data:   2020-03-25 16:33

Lepiej zadac pytanie. Po co my jesteśmy a potem nas nie ma?

 Re: Czy wątpicie, że Bóg istnieje?
Autor: Ktoś (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data:   2020-04-02 23:50

Zastanawianie się na tym czym czy Bóg istnieje jest całkowicie naturalne, każdy przechodzi w swoim życiu taki okres. Wlasnie na tym polega wiara nie jesteśmy w 100 procentach pewni ale wierzymy. Tak samo jak zastanawianie się nad sensem swojego życia jest naturalne. Ludzie niewierzący z pozoru mogą być szczęśliwi. Ale być może z biegiem czasu odkryją że życie bez wiary jednak nie jest az tak pięknie i wartosciowe i może być jeszcze piękniejsze. Zresztą Jezus też nie miał takiego idealnego życia ziemskiego. W końcu tyle cierpiał że wiele z nas przez całe swoje życie nie doświadczy czegoś podobnego. A przeciez człowiek zostal stworzony na podobieństwo Boga... Ludzie którzy Go krzyzowali też z pozoru mieli piękne życie. W końcu dawalo im to satysfakcję...

 Re: Czy wątpicie, że Bóg istnieje?
Autor: #%@&* (---.17-3.cable.virginm.net)
Data:   2020-04-08 14:02

To zależy jak na to spojrzeć. Im bliżej końca, tym więcej wątpliwości (ostateczne nikt stamtąd nie wrócił). Z drugiej strony biorąc pod uwagę działalność naukową, którą kiedyś prowadziłem i zasady logiki, których mnie uczono na studiach, byłbym kretynem, gdybym nie wierzył w istnienie Boga. Patrząc z perspektywy czasu - im dłużej człowiek żyje tym łatwiej przechodzi się do porządku dziennego nad tzw. wątpliwościami. Nigdy niczego nie będziemy TU wiedzieli na pewno. Czy to nam przeszkadza w życiu? W żaden sposób, patrząc obiektywnie. Jeszcze nie spotkałem człowieka, który na poważnie twierdzi: Muszę coś wiedzieć na pewno. Bez tego nie jestem w stanie żyć!
Więc jako "wujek dobra rada" (czy ktoś wie co to takiego?), udzielę ci dobrej rady - zupełnie nie przejmuj się tytułowym. Tak będzie zdecydowanie łatwiej. Zdumiewają mnie młodzi ludzie, którzy przychodzą i mówią: "Mam acedię?" W tym wieku??? Ja wtedy nie wiedziałem nawet, że coś takiego istnieje... (i - wstyd się przyznać - dalej nie wiem, to znaczy bardzo często mi się nie chce. Przyjmuję to do wiadomości i się tym zupełnie nie przejmuję, bo niby dlaczego? Przecież to normalne.) Czy oddychając wątpisz że jest powietrze (rzadko można je zobaczyć i jeśli się je widzi to jest niedobrze - uwierz znam się na tym)? To po co się nim zaciągasz?
P.S.
Patrząc na obecny Kościół hierarchiczny - można zwątpić w Boga. Ale, jak mawiał śp. o. Joachim Badeni "Polskim biskupom słoma z butów wystaje". To był mądry zakonnik. Od siebie bym dodał - nie tylko polskim - i - przykład idzie z samej góry.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: