logo
Wtorek, 26 maja 2020
Szukaj w

Posłuchaj Radyjka
Kanał czerwony
Kanał zielony

Gdy strach mija, moja wiara maleje.
Autor: Hank (---.47.83.233.ipv4.supernova.orange.pl)
Data:   2020-05-20 23:26

Gdy yj w strachu przed mierci lub jakim nieszczciem jestem innym czowiekiem, odmawiam raniec, przystpuj do spowiedzi, chtnie czytam rozwaania i znacznie mniej grzechw popeniam, natomiast gdy strach mija, moja wiara maleje.
Czy was te dotyka taki problem? Znam osoby wierzce i ich wiara nie zmienia si, zawsze si modl i yj zgodnie z Dekalogiem, ja cigle potrzebuje "przypomnie" o tym jak saby jest czowiek i jak atwo mona straci wszystko, bo inaczej schodz na manowce.

Re: Gdy strach mija, moja wiara maleje.
Autor: Hanna (---.wtvk.pl)
Data:   2020-05-21 00:52

Czy przypomnienia musz by skrajne? Czy chcesz y cay czas pod batem? Czy Ty to po prostu facet, nad ktrym trzeba sta z kijem?
Taka to frajda mie pistolet przyoony do skroni i trz si ze strachu?
Eeeech...
I co, tak by chcia traktowa ludzi, ktrych kochasz? Utrzymujc ich w cigym ryzyku, panice, w roztrzsieniu, niech dygocz, niech nie pi... up w eb!

Naprawd tego potrzebujesz?

Autor: Hank (---.47.83.233.ipv4.supernova.orange.pl)
Data:   2020-05-21 12:03

To nie zaley ode mnie. Jestem po prostu wraliwy, gdy przeczytam o jakim wypadku na drodze myl o tym dugi czas, o rodzinach ofiar. Raczej chodzi mi o to e jestem takim katolikiem tylko gdy sobie z czym nie radz, jakbym nigdy nim tak naprawd nie by, bo co to za wiara.

Autor: Hanna (---.wtvk.pl)
Data:   2020-05-21 13:36

Rozumiem teraz. Wraliwo bywa dobr cech (pki nie jest nadraliwoci). Wspczucie te.
Chodzioby o to, eby do tego, by trwa w wierze, nie potrzebowa jednostronnych bodcw: tylko trudnych dowiadcze. By umia trwa bliej Boga take w sytuacjach bezpieczestwa, harmonii, spokoju. Tak?

Autor: Marta (---.16-1.cable.virginm.ne)
Data:   2020-05-21 14:15

A skd si w ogle wzia Twoja wiara? Chyba wszyscy maj jak swoj histori wiary, mog powiedzie np: moja wiara zacza si od czasu jak pojechaam na oaz, tam mi pokazali jak czyta Pismo wite i to by pocztek mojej osobistej wiary, bo wczeniej to tak z obowizku, tak mnie wychowali i tak byo trzeba.
Jeli Ciebie wychowali w takim "trzeba si modli, bo inaczej pjdziesz do pieka" to nic dziwnego, e masz teraz takie podejcie jak opisujesz. Moe poszukaj rekolecji online czy rozwaa, ktre Ci poka, e warto y z Bogiem na co dzie, e to naprawd zmienia ycie na lepsze tu i teraz, a nie jest tylko polis ubezpieczeniow na wypadek przedwczesnej mierci czy innego nieszczcia.

Autor: Aneta (---.dynamic.mm.pl)
Data:   2020-05-21 14:46

Wydaje mi si, e nie jest to nic niezwykego. W kocu nie bez powodu mamy od dawna przysowie "Jak trwoga, to do Boga". Widocznie u Ciebie si to sprawdza. Staraj si y dobrze, trwa w modlitwie (choby dzikujc za to, e Ci rne nieszczcia ominy) i przede wszystkim nie porwnuj si do innych, bo po pierwsze nie znasz gbi ich serca, a po drugie Bg przygotowa dla Ciebie jedyny i niepowtarzalny plan.

Odpowiedz na t wiadomo
 Twoje imi:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: