logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Czy Msza święta szybko nawraca?
Autor: Anonim (213.199.248.---)
Data:   2020-06-03 11:43

Mam pytanie co do Mszy Świętej. Czy jedna Msza Święta (i regularne następne) szybko nawracają? Nie chce pisać że Msza Święta to jakiś koncert życzeń i od razu coś się zmieni w moim życiu, ale chciałabym zacząć chodzić do kościoła, regularnie. Czy po Mszy Świętej i każdej następnie będę się lepiej czuć, będę bliżej Boga, będę w niego głębiej wierzyć itp.? Bardzo kocham Boga, ale przez kwarantannę odsunęłam się od Niego i chciałabym to zmienić, bo strasznie się z tym czuje jak się od Niego odsuwam.

 Re: Czy Msza święta szybko nawraca?
Autor: Hanna (---.wtvk.pl)
Data:   2020-06-03 13:02

Chciałabyś zacząć chodzić regularnie do kościoła. OK. A są jakieś przeszkody? Jeśli nie, to po prostu zacznij. Już dzisiaj. U mnie najbliższa msza o 18. A u Ciebie?

Skoro bardzo kochasz Boga (deklaracja?), to przełóż to na czyn (konkret, dowód). Zacznij się z Nim regularnie spotykać, nie dla własnego komfortu, ale by być z Nim. Miłość domaga się kontaktu. Bycia razem. Bezinteresownego.

Msza święta nie jest sztuczką. Nie, nie ma żadnej gwarancji, że po mszy będziesz się lepiej czuć. Może tak, może nie. To zupełnie nie o to chodzi. Msza nie służy wcale do polepszania samopoczucia.
Nie ma też żadnej gwarancji, że jedna msza albo tysiąc mszy "szybko nawracają". To strasznie instrumentalne podejście.

 Re: Czy Msza święta szybko nawraca?
Autor: Aneta (---.dynamic.mm.pl)
Data:   2020-06-03 15:28

Niestety, muszę Cię zmartwić. Nie ma żadnej gwarancji, że po każdej Mszy będziesz się czuła lepiej i będziesz bliżej Boga. Może być nawet odwrotnie, powrót może być trudny i bolesny, ale nie należy się tym zrażać. Niektórzy chodzą na Mszę nawet codziennie, a nawrócenie się w nich nie dokonało, inni z różnych względów ograniczają się jedynie do niedziel i świąt nakazanych, a mimo to na co dzień żyją wiarą. Owocem nawrócenia nie zawsze jest dobre samopoczucie, ale zawsze - zbawienie. Pamiętaj, że to ono jest głównym celem, a Eucharystia jest ważnym środkiem do tego celu. Podsumowując: na Mszę chodzić warto i należy, ale nie oczekiwać cudownego nawrócenia samą mocą Eucharystii (chociaż oczywiście nie można tego kategorycznie wykluczyć) tylko podjąć pracę nad sobą i swoją więzią z Bogiem.

 Re: Czy Msza święta szybko nawraca?
Autor: Katarzyna (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2020-06-03 23:17

Pytanie powinno brzmieć:
Czy od samego uczęszczania na mszę św. można się nawrócić?
Moim zdaniem nie.

 Re: Czy Msza święta szybko nawraca?
Autor: Ona (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2020-06-04 11:05

Piszesz, że "przez kwarantannę odsunęłaś się od Boga". Dla nikogo sytuacja, w której obecnie się znajdujemy nie jest komfortowa. Jedni są zakażeni, inni z niepokojem czekają na wyniki, kolejni siedzą w kwarantannie, jeszcze następni są w grupie podwyższonego ryzyka, albo po prostu boją się zarazić. Kościół dał nam w tym dziwnym czasie niesamowite możliwości, żeby łączyć się że Wspólnotą siedząc w domu. Na początku miałam z tym duży problem, bo jak to, Msza przed telewizorem, Komunia duchowo, adoracja NS patrząc w telefon, tak się nie da... Otóż da się. Bardzo pomogła mi rozmowa z pewnym księdzem, gdy opowiedziałam mu o tych trudnościach. Uświadomił mi, że to my, wierzący, wsadziliśmy Boga w ładne ramki i ograniczyliśmy Mu możliwość działania do ściśle określonych miejsc i znaków. A przecież dla niego nie ma problemu czasu, przestrzeni, ścian itp. To było odkrywcze. Może spróbuj już teraz nawiązać tę relację z Bogiem, korzystając z tych możliwości, które są: Msze po polsku są transmitowane mniej więcej co pół godziny, są całodobowe adoracje NS, różaniec, koronka do Bożego Miłosierdzia, jutrznia, nieszpory, godzinki, nie licząc najróżniejszych konferencji, kazań, komentarzy do czytań itp. Jeśli chcesz, masz to wszystko już dzisiaj, bo tak bardzo ten Kościół lokalny, którego często nie doceniamy o nas zadbał. Ale to nie jest automat, nawrócenia zaczyna się w sercu, to są tylko przydatne narzędzia.

 Re: Czy Msza święta szybko nawraca?
Autor: Marcin (---.opera-mini.net)
Data:   2020-06-07 12:40

Po prostu zacznij chodzić do kościoła już od dziś

 Re: Czy Msza święta szybko nawraca?
Autor: Estera (---.165.kosman.pl)
Data:   2020-06-08 22:27

Mylisz skutek z przyczyną. Nie: pójdę na Mszę, bo może się nawrócę, ale: nawróciłam się i kocham Boga i dlatego chodzę na Mszę. Zbliżanie się do Boga poprzez Mszę jest niejako 'skutkiem ubocznym' tego chodzenia.
Poczytaj o tym, czym jest Msza, co się tam uobecnia, dlaczego jest ważna.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: