logo
Sobota, 20 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Jak często odwiedzac swoich rodziców?
Autor: mężatka (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2020-06-22 16:22

Po ślubie młodzi chcą byc ze sobą, w końcu zaklada się nową rodzinę czyli tez w pewnym sensie urywa się tą więź z rodzicami. Mówi się, ze na początku odwiedza się czesciej rodziców, ale później to juz rzadziej, bo każdy żyje swoim życiem. jak to jest u Was?
1)jak często powinno się odwiedzać rodziców? jako synowa odbieram, ze teście chcieliby zebyśmy non stop tam jeździli tzn. co niedziele a nawet i w tygodniu i siedzieli godinami u nich.
2) jeśli dzwonią do syna i pytają czy przyjedzie - jak mam to odbierac, czy ma sam jeździć?
3) nie chce robic imienin,tzn. przyjęc z tego tytułu. wolałabym zeby mi czy męzowi życzenia telefonicznie złożono i tyle. Jak sie w takiej sytuacji zachować? Do tej pory teście jeździli ale już nie chce obchodzic. Nie jestem przeciwna by tescie spędzili imieniny syna razem, czy wypada jakby mąż pojechał do swoich rodziców?
4) tescie sa ludźmi imprezowymi, lubią spotkania towarzyskie, takie przesiadywania, jesli ktoś do nich przyjdzie czy przyjedzie od razu nas sciągają. Jest to dla mnie męczące, bo ja lubie zycie spokojne.
5) czy na Wszystkich Swietych, jak przyjedzie do teściów ciotka, czy powinniśmy tam jechać?
6) czy jak ktos zaprasza na stype, wypada my mąż sam jeździł? Dla mnie smierć to nie wesele. rozumiem, jeśli spotka się rodzeńswo, czy dzieci zmarłej. Podam przyklad: teścia zmarł wujek czy ja z męzem musimy isc na stype?

 Re: Jak często odwiedzac swoich rodziców?
Autor: Dorota (---.satfilm.com.pl)
Data:   2020-07-02 08:48

Jesteś zapewne mężatką z bardzo krótkim stażem, stąd Twoje pytania. Każde młode małżeństwo wypracowuje z czasem swój model prowadzenia życia rodzinnego. Wpływ na to mają modele rodzinne obu małżonków. Czasem napotyka się zbytnią ingerencję, próbę narzucenia stylu życia rodziny jednego z małżonków. Nie ma jakiegoś wyraźnego, konkretnego i jednoznacznego zboru zasad określających model rodziny (otarty dom, częste spotkania rodzinne, biesiadowanie, czy odwrotnie: izolacja, spotkania tylko przy okazji doniosłych uroczystości typu śluby, pogrzeby, komunie). To Ty i mąż musicie wybierać jaki model życia rodzinnego będzie obowiązywał w waszej rodzinie. Trzeba w tych wyborach uwzględniać potrzeby rodziców ale również pamiętać o suwerenności waszej młodej rodziny. Rozmawiacie z mężem o tym problemie, wysłuchujcie się wzajemnie w spokojnej atmosferze. Jeśli pochodzisz z domu, w którym nie biesiadowano przy każdej okazji imienin, urodzin czy spotkania z krewnymi, to doskonale rozumiem Twoje obawy wobec takiego stylu życia, w moim odczuciu bardzo męczącego. Ale weź też pod uwagę, że Twój mąż właśnie w takiej rodzinie żył - dorastał. Rozmawiając o tym i starając się wzajemnie zrozumieć osiągniecie kompromis, który będzie wymagał od Ciebie niejakiego otwarcia się na spotkania rodzinne, a od Twoje męża na rozsądne ograniczenie wizyt rodzinnych. Wesela i pogrzeby (czyli również stypy) to uroczystości szczególne, więc ja uważam, że wymagają uczestnictwa przez szacunek dla krewnych.
Temat ma jeszcze inną stronę, a mianowicie jak te spotkania, biesiady rodzinne wyglądają. Czy nie nadużywa się przy tej okazji alkoholu, czy szanuje się współbiesiadników, nie obraża w rozmowach i żartach? Ale to już Ty sama musisz sprawdzić, jak te spotkania rodzinne wyglądają.

 Re: Jak często odwiedzac swoich rodziców?
Autor: -ela- (---.multi.internet.cyfrowypolsat.pl)
Data:   2020-07-02 17:17

Witaj, mam prawie 50 lat i jestem 25 lat po ślubie. Mój ojciec od wielu lat nie żyje, a mama ma 88 lat. Staram się ją odwiedzać raz w tygodniu.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: