logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Kilka tygodni temu straciłem dobrze płatną pracę.
Autor: Lukasz (---.adsl.inetia.pl)
Data:   2020-06-23 19:45

Kilka tygodni temu straciłem fajną i dobrze płatną pracę. Ponad 2 tygodnie temu zacząłem Pompejankę w tej intencji ale na razie nie ma odzewu. Bardzo się tym stresuje i mam ataki stresu/paniki, że jej nie znajdę i chodzę cały czas zestresowany i zfrustrowany

 Re: Kilka tygodni temu straciłem dobrze płatną pracę.
Autor: Mateusz (31.42.21.---)
Data:   2020-07-04 12:05

Straciłeś pracę? Czy wiesz, dlaczego tak się stało? To istotne, bo bezrobotnym można zostać z własnej winy, w drodze zwolnienia dyscyplinarnego, albo z przyczyn, które nie zależą od Ciebie. Na przykład poprzez redukcję etatów. Tak zwana "góra" (zarząd lub szef) decyduje, że nie jest dla niej opłacalne dalsze utrzymywanie konkretnej liczby stanowisk i zaczyna je likwidować. To, czy ktoś się ostoi, zależy od różnorodnych czynników, na czele których zwykle znajduje się staż pracy. Jeśli do wyboru jest pracownik zatrudniony od pół roku i drugi, mający udział w generowaniu dochodów firmy/zakładu od przeszło dekady, to chyba wiadomo, który z nich ustawi się w kolejce w urzędzie pracy. Takie zwolnienie nie wynika z Twojej winy, ale jest wynikiem odgórnej decyzji, na którą nie masz wpływu. Nie zamierzam negować, że efekt w obu przypadkach jest taki sam, bo tracisz źródło dochodu. Weź tylko pod uwagę jedno: jeśli jesteś pewny swojej wiedzy i umiejętności, to tak naprawdę problem będzie miał Twój były pracodawca, a Ty wkrótce znajdziesz nową posadę.

 Re: Kilka tygodni temu straciłem dobrze płatną pracę.
Autor: Ona (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2020-07-04 13:36

Sama modlitwa, choćby trwała 24/7 to za mało. Bogu wystarczy jedno słowo: "ratuj!", byle było prawdziwe. Za to intensywnie szukaj czegoś nowego, choćby tymczasowego. Pracę straciłam pracę 1 kietnia (koronawirus). To była wymarzona praca, w zawodzie, z dobrą pensją. Dopiero kilka dni temu znalazłam coś nowego, na śmieciówce, za śmieszne pieniądze. Wierzę, że Bóg pomoże mi znaleźć coś lepszego, ale to ja muszę włożyć swój wysiłek w poszukiwania. A po znalezieniu podziękować Mu za pomoc.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: