logo
Czwartek, 25 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Ciągle niepowodzenia a inni mają lepiej.
Autor: Weronika (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2020-06-24 23:34

Cześć, od niedawna jestem mężatką, oboje jesteśmy wierzacy, mąż dużo się modli nowenny itd. Miałam ciężkie dzieciństwo
alkohol, choroby i śmierć rodziców, byłam poniżana przez obcych ludzi (lokatorów, którym rodzice wynajmowali dom). I pech cały czas mnie nie opuszcza. W liceum przechodziłam przed depresję, nerwice, która zaczęła się dużo wcześniej, i fobie spoleczna - to był koszmar nie miałam nikogo wszyscy ode mnie się odwrócili, nikt mnie nie lubił bo byłam zamknięta w sobie. W gimnazjum (adoptowała mnie ciotka) trafiłam do ośrodka dla trudnej młodzieży tam przeszłam piekło. Mimo wszystko zdałam maturę i studiuje. Ostatnio z mężem mamy same problemy, chcieliśmy sprzedać dom który zostawili moi rodzice, ale okazało się że sprzedaż kosztuje nas wiele nerwów i nie będzie taka latwa, mąż dostał nagane w pracy z wpisem do akt - boję się o przyszłość. Mieszkamy w małym pokoiku u teściów, mamy z nimi wspólną łazienkę i kuchnie, ale to jest czasem nie do wytrzymania. Mam dość, po prostu mam dość. Jestem w ciągłym stresie. Chcielibyśmy wziąć kredyt ale strach na siebie taka odpowiedzialność. Powiedzcie, dlaczego niektórym żyje się dobrze bez zmartwień a inni mają ciągła tułaczkę z kamieniem u nogi na tym świecie?
Bóg zapłać

 Re: Ciągle niepowodzenia a inni mają lepiej.
Autor: Aneta (77.87.0.---)
Data:   2020-07-04 13:12

Po pierwsze, przestań się porównywać do innych. Nie wiesz tak naprawdę, co kryje się za obrazkami szczęścia. Po drugie, doceń to, co masz. Dostać dom na start - wielu marzy o takim "pechu". Nawiasem mówiąc, dlaczego nie mieszkacie w Twoim domu po rodzicach, tylko gnieździcie się u teściów?

 Re: Ciągle niepowodzenia a inni mają lepiej.
Autor: Margaret (---.wieszowanet.pl)
Data:   2020-07-05 02:03

"Powiedzcie, dlaczego niektórym żyje się dobrze bez zmartwień a inni mają ciągła tułaczkę z kamieniem u nogi na tym świecie?"
Chyba już tu pisałam zasłyszane:
1. Życie jest trudne.
2. Życie jest trudne dla każdego.
3. Dla niektórych życie jest trudniejsze niż dla innych.

Skup się na punktach 1 i 2. Pamiętaj, że nie ma ludzi bez zmartwień.
A gdybyś chciała myśleć o pkt 3 to odpowiedz sobie: Czy masz gorzej od bezdomnych i trwale bezrobotnych? Żon bitych przez mężów? Kobiet, które bardzo chciały założyć rodzinę, a nie spotkały odpowiedniego mężczyzny i cierpią w samotności? Ale najlepiej to się nie porównuj.

Tak, miałaś naprawdę trudny start w życiu. To bardzo przykre. Ale to nie determinuje Twojej teraźniejszości i przyszłości. Mimo ciężkiego dzieciństwa otworzyłaś się i odważyłaś na poważną relację i wyszłaś za mąż. To jest wielka wartość.

Tego typu wątków jest tu bardzo wiele. Poszukaj, a może odpowiedzi w którymś z nich będą też dla Ciebie pomocne.

 Re: Ciągle niepowodzenia a inni mają lepiej.
Autor: klara (---.centertel.pl)
Data:   2020-07-05 02:54

A może skontaktuj się z jakimś księdzem, poproś o modlitwę o uwolnienie? Być może (oczywiście tego nie wiem, i pewnie zaraz ktoś napisze że to na pewno nieprawda i nie ma co zwalać wszystkiego na to), ale może ktoś Tobie albo Twojej rodzinie złorzeczył? Ks. Dominik Chmielewski ma kilka kazań na ten temat na YT. To trudny temat i nie chciałabym żebyś jeszcze tym się przejęła, ale może posłuchaj sobie tego w wolnej chwili. W każdym razie polecam Ci też modlitwę uniżenia i Nowenna Pompejańską (chociaż pewnie już o niej słyszałaś).
To prawda, aby umieć docenić to co się ma. Doceń to, że masz męża, studiujesz, masz gdzie mieszkać, jesteś wierząca. Połowa z tego to są sprawy dla niektórych nieosiągalne, a Tobie Bóg to dał. Każdy mierzy się z trudnościami, taką drogą idziemy do Nieba, chociaż wiem że w cierpieniu ciężko o tym pamiętać. Ale szczęście nawet to doznawane na ziemi nie trwa wiecznie, może góra kilka lat i pojawiają się jakieś kłopoty. Postaraj się przeżyć jeden dzień zauważając małe sprawy (typu kwiaty przy drodze, to że jesz dobre danie, to że masz z kim porozmawiać) :)
Pozdrawiam, głowa do góry

 Re: Ciągle niepowodzenia a inni mają lepiej.
Autor: Weronika (---.centertel.pl)
Data:   2020-07-06 12:08

Dziękuję za odpowiedzi. Racja trzeba docenić to co się ma. Do Anety: ten dom jest do kapitalnego remontu na który nas nie stać na razie. Poza tym znajduje się on daleko od miejsca naszego zamieszkania więc sama rozumiesz. Jestem współwłaścicielką wraz z 2 siostrami.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: