logo
Sobota, 04 lipca 2020
Szukaj w

Posłuchaj Radyjka
Kanał czerwony
Kanał zielony

Na czym polega przebaczenie sobie?
Autor: Ania (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2020-06-28 16:00

Szcz Boe,
Od pewnego czasu nurtuje mnie pytanie na czym polega przebaczenie sobie? Od pewnego czasu mam do siebie cigy al i pretensje, 'bo przecie mogam to zrobi lepiej', 'dlaczego popeniam te same grzechy', 'przecie mogam nie robi tego czy tamtego'. Nie wiem czy bez przebaczenia mog przystpowa do Komunii witej? Dodam, e spowiadam si czsto, ale nigdy nie wspominaam o braku przebaczenia. Prosz o odpowied na moje pytanie. Dzikuj z gry.

Re: Na czym polega przebaczenie sobie?
Autor: Mateusz (31.42.21.---)
Data:   2020-06-28 22:33

Przebaczenie sobie to uznanie wasnego prawa do popeniania bdw, w kontekcie tego forum bardziej waciwe byoby okrelenie: grzechw. Nie oznacza to jednak, e masz powiedzie: "jestem czowiekiem, wic grzesz" i na tym zakoczy temat pracy nad sob. Chodzi o to, eby nie wylewa ez nad czym, czego w danej chwili nie moesz (ju) zmieni, tylko pracowa nad sob, aby nie powtarzao si to w przyszoci.
Teraz krtka analiza Twoich powracajcych rozterek:
'bo przecie mogam to zrobi lepiej' - jeste tego pewna? Cay czas jeste i bdziesz sob. Masz jakie moliwoci i konkretne ograniczenia. Jeli zauwaysz, e nic si nie zmienia, chocia si starasz (nie mwisz tylko, e si starasz), to znaczy, i by moe dosza do kresu swoich moliwoci w danym aspekcie.

'dlaczego popeniam te same grzechy' - bo spowied to nie cudowny proszek do prania duszy, tylko wsypa i plamy znikn, a nowych nie bdzie w ogle. Pewne wady pokonasz, inne grzechy bd powraca do koca Twojego ycia, mimo korzystania ze spowiedzi.

'przecie mogam nie robi tego czy tamtego' - syndrom "mdrego Polaka po szkodzie"? Wiesz, ilu rzeczy nie zrobiby kady z nas, gdyby zna ich nastpstwa? Ale to niestety niemoliwe. Zrobia co, nie cofniesz tego, ale moesz wycign wnioski na przyszo.
"Nie wiem czy bez przebaczenia mog przystpowa do Komunii witej"?
Przede wszystkim Bg ma Ci wybaczy. Od tego jest sakrament pokuty. Ty po prostu si nie zadrczaj.

Odpowiedz na t wiadomo
 Twoje imi:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: