logo
Środa, 02 grudnia 2020
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
Kanał czerwony
Kanał zielony
 
 
 Przemoc psychiczna, znieważanie zmarłych.
Autor: Marzena (---.centertel.pl)
Data:   2020-07-13 09:43

Przychodzę do Was z problemem przemocy psychicznej wobec mojej matki oraz dwójki dzieci. Mąż znieważa moją nieżyjącą matkę wypowiadając się w ordynarnych, wulgarnych słowach przy dzieciach. Bardzo często powtarza, że chce umrzeć. Wydaje mi się, że nie do końca chodzi o nią. Mama od wielu lat nie żyje. Mąż okrada dzieci, nadużywa alkoholu, wrzeszczy i obarcza dzieci kłopotami. Stawia nas i moją matkę w bardzo złym świetle. Mama była katoliczką. Zniewagi dotyczą przede wszystkim religii i uczciwości. Córka źle to znosi. Czuje, że jej tata nienawidzi nas. Lekceważąco odnosi się do tradycji świąt. Zachowanie męża jest agresywne. Ciągle chciałby coś udowadniać złego nam. Nie wiem, co robić. Jak powstrzymać agresję męża?

 Re: Przemoc psychiczna, znieważanie zmarłych.
Autor: Aneta (---.dynamic.mm.pl)
Data:   2020-07-22 12:24

Sąd i przymusowe leczenie odwykowe, a w razie potrzeby też psychiatryczne (to może być psychoza alkoholowa). Zwróć się do Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, tam podadzą informację, jak się zabrać do sprawy. Być może konieczne będzie ubezwłasnowolnienie chorego, nie obawiaj się tego, czasem tylko w ten sposób można pomóc komuś, kto sam sobie pomóc nie pozwala. Pamiętaj, że masz obowiązki wobec męża (w tym przypadku: zapewnienie mu odpowiedniej pomocy medycznej) oraz dzieci (zapewnienie im bezpieczeństwa i warunków do prawidłowego rozwoju), ale także wobec siebie samej (dbałość o własne zdrowie, w tym psychikę). Bądź silna i konsekwentna, tylko tak możesz pomóc swojej rodzinie. Nie daj się nabrać na przeprosiny ani zastraszyć. Jeśli chodzi o modlitwę, to polecam wstawiennictwo św. Rity.

 Re: Przemoc psychiczna, znieważanie zmarłych.
Autor: Estera (---.165.kosman.pl)
Data:   2020-07-22 14:19

Wyprowadzić się albo wyrzucić go z domu. Do awantur wzywać policję. Założyć Niebieską Kartę dla męża. Iść na terapię dla osób współuzależnionych. Ratować siebie i dzieci. Nie żyjącej mamie mąż krzywdy nie robi, żyjącym i patrząc na to dzieciom owszem. Ty, zgadzając się na taka sytuację, pokazujesz dzieciom że przemoc i alkohol w rodzinie to norma. One z dużym prawdopodobieństwem trafią na podobnego partnera. Tego chcesz?

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: