logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Obawy. 8 dziecko i 45 lat.
Autor: marysia (---.play-internet.pl)
Data:   2020-08-11 21:28

3 tygodnie temu dowiedzialam sie ze jestem w ciazy... wiem ze to blogoslawienstwo od Boga ale pelno we mnie obaw. Mam 45 lat i 7 dzieci w wieku 5,7, 9, 11, 13, 17, 20, spora gromadka- Bylismy pewni ze najmlodszy synek, ktorego urodzilam dosyc pozno bedzie tym ostatnim. Jestesmy szczesliwa rodzina, ja zajmuje sie domem, maz prowadzi wlasny interes,nie mamy kredytow, wlasny domek, poslalismy najstarszego syna do Stanow na studia,mlodsze dzieci mieszkaja z nami dalej. Odchowalismy juz lwia czesc naszej gromadki i szczerze mowiac nie bylam gotowa na kolejna ciaze, obawiam sie ze z racji wieku moga pojawic sie komplikacje, dodatkowo nie wiem czy mam w sobie wystarczajaco energii zeby opiekowac sie dobrze takim maluszkiem ktory przeciez wymaga tyle uwagi.. dodatkowo maz ma wlasna jest wlascicielem sieci gabinetow dentystycznych i protetycznych w Niemczech, teraz z racji pandemii pracuje z domu ale w normalnych czasach czesto wylatuje do Niemiec dogladac interesow pracownikow itd. wiec kiedy skoncza sie restrykcje a dziecko bedzie na swiecie moge zostac ze wszystkim sama bo maz bedzie musial wyleciec na pare dni:( mlodsze dzieci sa juz dosyc samodzielne ale ciagle potrzebuja duzo uwagi, rozmowy, zabawy. Z jednej strony bardzo sie cieszymy ale zdaje sobie sprawe ze to duze wyzwanie, pozne rodzicielstwo.. czy sa tu inne mamy w podobnej sytuacji?

 Re: Obawy. 8 dziecko i 45 lat.
Autor: Aneta (77.87.0.---)
Data:   2020-08-21 19:10

Nie jestem w podobnej sytuacji, ale może byłoby Was stać na wynajęcie pomocy domowej na pierwsze tygodnie życia maluszka? Co do komplikacji, zdarzają się niezależnie od wieku, a współczesna medycyna świetnie sobie z nimi radzi. Bądź dobrej myśli.

 Re: Obawy. 8 dziecko i 45 lat.
Autor: Yeah (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2020-08-21 22:05

Nie wiesz, co będzie za parę tygodni/miesięcy. Wierzysz, że Pan Bóg prowadzi Ciebie i Twoją rodzinę? Ciesz się z kolejnego maleństwa i z tego, że możesz być w domu. Przecież starsze dzieci mogą jak najbardziej pomagać. Znam bliskie mi rodziny, które mają: 8, 7, 6, 5 dzieci i naprawdę są z tego powodu szczęśliwe.
Z drugiej strony - mam nadzieję, że naturalne metody regulacji poczęć (takie zakładam) to nie "kalendarzyk"☺? Jeśli trudno Ci jest stosować np. dwie lub trzy metody naraz, są takie minikomputerki, które pokazują dni płodne i niepłodne, zachęcam Cię do zainteresowania się.
A w tych wszystkich wydarzeniach odkrywaj Boże błogosławieństwo i kochaj ósme dziecko tak samo jak pozostałe. I zaufaj Temu, który to życie daje!

 Re: Obawy. 8 dziecko i 45 lat.
Autor: Release (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2020-08-22 22:51

Siedmioro dzieci i ósme przybywa??? Wow:) Ale czad:):)) A to dla Ciebie od Boga:
“O nic się już zbytnio nie troskajcie, ale w każdej sprawie wasze prośby przedstawiajcie Bogu w modlitwie i błaganiu z dziękczynieniem! A pokój Boży, który przewyższa wszelki umysł, będzie strzegł waszych serc i myśli w Chrystusie Jezusie.” Flp 4, 6-7

 Re: Obawy. 8 dziecko i 45 lat.
Autor: Yeah (---.147.119.131.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data:   2020-08-26 19:42

To ja jeszcze dorzucę takie ciekawostki, że na kanale Youtube jest sporo filmików mam z 7, 8, 10 a nawet 16 dzieci! To, jak się organizują, jak sobie radzą... poszukaj jak znajdziesz chwilę czasu, większość jest po angielsku, ale filmiki są bardzo inspirujące nawet dla mnie, a mam "tylko" dwójkę☺

 Re: Obawy. 8 dziecko i 45 lat.
Autor: AsiaBB (---.play-internet.pl)
Data:   2020-08-30 19:39

Gratulacje, to wspaniała wiadomość. Wiesz dlaczego dzieci są błogosławieństwem? Dlatego, że rodzina jest największym bogactwem na świecie, posiadanie bliskich ludzi. Kiedy zabraknie Ciebie i Twojego męża, wasze dzieci nigdy nie zostaną same na świecie.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: