logo
Czwartek, 18 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Przysięga pod wpływem alkoholu i emocji
Autor: Tomasz (---.231.53.140.koba.pl)
Data:   2020-09-14 12:29

Szczęść Boże,

Na początku roku po imprezie złożyłem przyrzeczenie przez Internet. Przysiągłem 10 lat abstynencji. Następnie otrzymałem obrazek do podpisania ślubowania, który oczywiście podpisałem. Czy jest możliwe zwolnienie z przysięgi? Nie chcę żyć z ciężkim grzechem. Przysięgałem pod wpływem emocji i alkoholu.

 Re: Przysięga pod wpływem alkoholu i emocji
Autor: sstaszek (89.231.140.---)
Data:   2020-09-14 18:29

To ile czasu byłeś pijany, że aż przyszedł obrazek ipodpisałeś "po pijaku"?

 Re: Przysięga pod wpływem alkoholu i emocji
Autor: Aneta (77.87.0.---)
Data:   2020-09-14 18:50

Szczęść Boże. Zwolnienie z takiego ślubowania jest możliwe, dokonuje go spowiednik. Zastanów się jednak, czy naprawdę nie ma żadnych szans na dotrzymanie tego przyrzeczenia. Jak sam widzisz, zdarza Ci się podejmować nieprzemyślane decyzje pod wpływem alkoholu, więc może ślub abstynencji to nie taki zły pomysł? Może dzięki temu coś zmieniłoby się na lepsze w Twoim życiu? Złożyłeś pochopnie przyrzeczenie, ale nie musisz równie pochopnie z niego rezygnować. Rozważ to sobie na spokojnie, omódl sprawę i dopiero decyduj. Niech Duch Święty Cię prowadzi.

 Re: Przysięga pod wpływem alkoholu i emocji
Autor: Release (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2020-09-21 09:56

Pobawię się w spowiednika, a co mi tam :) Z Twojego opisu wynika, że to przyrzeczenie nie było ważnie złożone czyli po prostu jest nieważne. Spowiednik, dam sobie rękę uciąć, Ci to samo powie. To tak jak z nieważnie zawartym ślubem. Wszelkie zewnętrzne przesłanki wskazywały na to, że Pan pobłogosławił ten związek ale w sferze niewidzialnej dla oka ten związek nie został zawarty.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: