logo
Czwartek, 28 marca 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Czy starać się nawracać kogoś, komu w życiu wychodzi?
Autor: Rrr (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2020-09-15 11:43

Wielu moich znajomych żyje tak jakby Boga nie było - a mimo wszystko mają dobrą pracę, dzieci (często w konkubinacie), pieniądze. Nie chodzi o to, że uważam, że tego nie powinni mieć, ale nie wiem jak (i czy) mam do nich mówić o Bogu, starać się nawracać? Skoro - ogolnie rzecz biorac - w życiu im wychodzi, można ich jakoś nawrócić, czy w ogóle tego potrzebują skoro mają już dużo? Czuję się dość wyalienowany bo osób praktykujących wiarę jest w moim biznesowym środowisku może kilku.

 Re: Czy starać się nawracać kogoś, komu w życiu wychodzi?
Autor: Margaret (---.wieszowanet.pl)
Data:   2020-09-15 17:07

Co ma piernik do wiatraka? Ewangelizować można tylko ludzi z problemami? Nawrócenie jest potrzebne lub nie w zależności od stanu posiadania?

 Re: Czy starać się nawracać kogoś, komu w życiu wychodzi?
Autor: Hanna (---.wtvk.pl)
Data:   2020-09-15 17:23

"Czuję się dość wyalienowany bo osób praktykujących wiarę jest w moim biznesowym środowisku może kilku." To poszukaj wspólnoty gdzieś dalej. W czym tkwi problem?

Mam nadzieję, że celem ewentualnej ewangelizacji innych nie jest zdobycie towarzystwa dla osoby dość wyalienowanej.

 Re: Czy starać się nawracać kogoś, komu w życiu wychodzi?
Autor: A2 (---.icpnet.pl)
Data:   2020-09-15 20:22

Jeśli jest to dla Ciebie ważne, to nie będziesz potrafił nie mówić. Jeśli czymś żyjesz, nie jesteś w stanie o tym nie mówić.

 Re: Czy starać się nawracać kogoś, komu w życiu wychodzi?
Autor: klara (---.centertel.pl)
Data:   2020-09-17 19:04

Myślę, że jeżeli widzisz grzech u kogoś, to nieważne czy tej osobie żyje się dobrze (choć czasem to złudzenie i w środku siedzi cierpienie i zagubienie), ale trzeba przestrzec. Oczywiście to trudne i sama nie bardzo to umiem robić, ale cóż... Też nic na siłę. "Nie mów o Bogu jeśli nie pytają, ale żyj tak by zaczęli pytać", i jasne że nie można tylko na tym cytacie się opierać, ale to daje też jakąś wskazówkę. I módl się do Ducha Świętego np. o sytuację, w której będziesz mógł powiedzieć komuś z tych znajomych o Bogu.

 Re: Czy starać się nawracać kogoś, komu w życiu wychodzi?
Autor: Rrr (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2020-09-18 09:23

Bardzo dziękuję Klarze za odpowiedź

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: