logo
Czwartek, 28 marca 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Jak znaleźć żonę tradycjonalistkę?
Autor: Kawaler (---.dynamic-4-waw-k-4-1-0.vectranet.pl)
Data:   2020-09-15 22:04

Jak znaleźć żonę tradycjonalistkę? Mam tutaj na myśli kobietę, której nieobcy jest tradycyjny katolicyzm i takież postrzeganie kobiecości oraz roli żony i matki. Niestety jest Was drogie Panie chyba bardzo mało. Pierwsza myśl, to może szukać na mszach trydenckich (a może raczej: po nich :) ). A poza tym?

 Re: Jak znaleźć żonę tradycjonalistkę?
Autor: O. (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data:   2020-09-27 08:48

Kawalerze, osobiscie przy wspolnocie dotyczacej mszy trydenckich spotkalam juz wiele kobiet, ktore zdecydowaly sie na swiecka konsekracje, tak ze uwazaj :)
A tak zupelnie powaznie - msze czy spotkania po nich (zaden rodzaj) wg mnie nie sluza temu, zeby szukac malzonki. Jak juz, to raczej pielgrzymki albo wspolnoty singli, nieraz sie trafiaja przy parafiach. Niektorzy polecaja katolickie portale internetowe, sa tez zloty, koncerty muzyki chrzescijanskiej... Ale tak naprawde moze sie okazac, ze wlasciwa kobiete znajdziesz w miejscu, w ktorym najmniej sie spodziewasz.

 Re: Jak znaleźć żonę tradycjonalistkę?
Autor: Aneta (77.87.0.---)
Data:   2020-09-27 12:24

Są portale randkowe, skupiające takie osoby. Zanim jednak rozpoczniesz intensywne poszukiwania takiej żony, upewnij się, czy stać Cię na utrzymanie jej i gromadki dzieci. Chyba, że oczekujesz, że żona będzie łączyć "tradycyjne" obowiązki żony i matki z pracą zawodową, to pisz od razu, że szukasz darmowej gosposi z funkcją małżeństwa.

 Re: Jak znaleźć żonę tradycjonalistkę?
Autor: Release (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2020-09-27 15:22

Pomyślałam sobie: "Może w zakonie?";)

Zerknij poniżej, o ile nie zerknąłeś wcześniej.
https://zapisanisobie.pl/
Może tu znajdziesz swą katolicką tradycjonalistę czego Ci z serca oczywiście życzę.

---
Informacje o szukaniu męża/żony przez internet znajdują się w sekcji 'Zanim zapytasz' (klik) oraz w archiwalnych wątkach.
z-ca moderatora

 Re: Jak znaleźć żonę tradycjonalistkę?
Autor: Kawaler (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2020-09-27 22:10

Dziękuję za odpowiedzi. W razie czego jestem stanie utrzymać nas oboje, tak więc proszę się nie irytować :) Póki co dałem spokój z portalami internetowymi i zacząłem poznawać nowe osoby w duszpasterstwach. Tylko wydaje mi się, że częściej spotkam tam bardziej postępowe dziewczyny. Nie musi to być ultra tradycyjna katoliczka per se... Chodzi głównie o to, żebyśmy się rozumieli, mieli podobną duchowość i kompatybilny sposób myślenia/bycia. Bo inaczej mogą być z tego potem problemy i nieporozumienia we wspólnym życiu.

 Re: Jak znaleźć żonę tradycjonalistkę?
Autor: Release (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2020-09-27 23:17

"Kompatybilny sposób myślenia" :) Nie mów tak na randkach nawet może katolickich, ja Cię uprzejmie proszę;) Mam nadzieję, że masz dystans zdrowy do siebie i nie dotknęłam prośbą ale gdybym dotknęła to myślę, że z tego dotknięcia byś się szybko wygrzebał;) Poczucie humoru i swoboda z niego wypływająca przydają się w budowaniu relacji dość znacznie ;) A już tak poważnie. Nie poddawaj się. Żyj i ciesz się całym sobą każdą chwilą bez ukochanej póki co przy boku, a Pan będzie Ci błogosławił we wszystkim co dobre.

 Re: Jak znaleźć żonę tradycjonalistkę?
Autor: po prostu (---.centertel.pl)
Data:   2020-09-28 02:31

Zastanawiam się, o co chodzi w tej tradycyjnej katolickiej żonie i matce... Czy jest jakiś zestaw cech "tradycyjnej katoliczki"? Albo zestaw cech "postępowej katoliczki z duszpasterstwa"? Mogłbyś wymienić oba? Być może to pomogłoby forumowiczom Cię lepiej zrozumieć.

 Re: Jak znaleźć żonę tradycjonalistkę?
Autor: Kawaler (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2020-09-28 08:20

Release, nie wiem, czy Cię rozumiem :) co jest w tym niewłaściwego?

A co do różnicy między tradycyjną i postępową. Katolicy protestantyzują się. Ciężko jest mi się do tego przekonać. Dążę do prawdy i sumienie mi mówi, że katolicyzm na modłę protestancką to nie jest dobra rzecz. Grupy na wzór tych zielonoświątkowych. Niewłaściwie rozumiana (w moim odczuciu) rola świeckich. Poza tym... gdybym napisał na forum, że mąż ma kochać żonę tak, jak Chrystus ukochał Kościół (czyli nawet życie oddał), to pewnie zyskałbym aprobatę. Ale gdybym napisał, że żona ma być posłuszna mężowi, albo że kobieta nie powinna nosić spodni, to już mógłby się pojawić zgrzyt. To tylko skróty myślowe i takich "zgrzytów" może być więcej.

 Re: Jak znaleźć żonę tradycjonalistkę?
Autor: Estera (---.165.kosman.pl)
Data:   2020-09-28 14:51

Rzucasz frazesami, nie podajesz konkretów. Coś mi się zdaje, że chcesz kobietę, nad która będziesz mógł dominować, podporządkować sobie psychicznie i finansowo, czyli de facto stosować przemoc psychiczną i ekonomiczną.

 Re: Jak znaleźć żonę tradycjonalistkę?
Autor: Marta (---.16-1.cable.virginm.ne)
Data:   2020-09-28 21:07

Wydaje mi się, że równie dobrze mógłbyś zapytać, gdzie możesz spotkać dinozaura albo mamuta. Obawiam się, że znaleźć aż tak bardzo tradycyjną osobę może być trudno w Polsce (głównie o te spodnie mi chodzi). Może rozejrzyj się za kobietami z innych krajów np. Filipin, Meksyku, Brazylii, Rosji?
Co do Mszy trydenckich - byłam tylko na jednej w celach "religioznawczych" i prawie całość kongregacji była w wieku późnoemerytalnym. Ale nie napisałeś, ile masz lat, to może wiek nie jest tu przeszkodą.
W USA zdarzają się całe miasteczka zasiedlone przez bardzo tradycyjnych chrześcijan (np. Amiszów - nie są to katolicy), może znalazłaby się jakaś tradycyjnie katolicka osada? Szukałam trochę, ale znalazłam tylko o miasteczku St. Marys w Kansas, zasiedlonym przez wyznawców Bractwa Św Piusa X - nie wiem dokładnie jaki jest ich obecny status w KK, ale wydaje mi się, że się znacząco poprawił za czasów Benedykta XVI.
Powodzenia w szukaniu.

 Re: Jak znaleźć żonę tradycjonalistkę?
Autor: Release (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2020-09-28 21:19

Kawalerze, ja jestem ciekawa co kryje się dla Ciebie za słowami "tradycyjna katoliczka". Dlaczego te "protestantyzujące" katoliczki Ci nie odpowiadają? I w czym? Ale tak konkretnie.


PS. To podejście do spodni dla kobiet to byłoby przegięcie i faktycznie znaczne;)

 Re: Jak znaleźć żonę tradycjonalistkę?
Autor: Release (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2020-09-28 23:08

Marto, ale mnie rozbawił Twój wpis:):):):) W zasadzie cały ;):))) Świetny:)

 Re: Jak znaleźć żonę tradycjonalistkę?
Autor: Margaret (---.wieszowanet.pl)
Data:   2020-09-28 23:14

Kawalerze,
polecam wątek: (klik).

Spodnie to kwestia kultury, a nie religii. Religia powie, żeby ubierać się skromnie (nie odsłaniać za wiele i nie płacić za dużo).

 Re: Jak znaleźć żonę tradycjonalistkę?
Autor: Hanna (---.wtvk.pl)
Data:   2020-09-28 23:40

Kawalerze, ciekawi mnie ogromnie, na czym konkretnie polega protestantyzacja katolicyzmu i co konkretnie uważasz za błąd w roli świeckich. Bo całkiem możliwe, że poruszasz się w sferze uogólnionych stereotypów. Skróty myślowe i niedokładne samookreślenie daleko Cię nie zaprowadzą, także w kontaktach międzyludzkich.

PS Marto, ciekawe, że i ja pomyślałam o amiszach lub innych mormonach.
Spodni zaś raczej nie lubię. Są świetne, ale w bardziej wymagającą podróż, na grzyby i w wyższe góry, poza tym dla mnie niekonieczne. Ale za supertradycjonalistkę się nie uważam, jestem dzieckiem Kościoła Soboru Watykańskiego II i na dodatek ze zobowiązaniami na zawsze, więc nie, samo preferowanie spódnicy nie stawia mnie absolutnie w szeregu kandydatek :)

 Re: Jak znaleźć żonę tradycjonalistkę?
Autor: Kawaler (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2020-09-29 08:23

(...)

---
Z sekcji "Zanim zapytasz" (klik): Formuła forum to 'pytanie-odpowiedz'.

Do dyskusji zapraszam tutaj: (klik).
z-ca moderatora

 Re: Jak znaleźć żonę tradycjonalistkę?
Autor: orelka (---.merinet.pl)
Data:   2020-09-29 13:04

Myślę, że kluczowe jest tutaj sprecyzowanie oczekiwań. Co to znaczy "żona tradycjonalistka" - tak konkretnie.
Bo masz prawo mieć dowolne oczekiwania - nawet jeśli innym się one nie podobają (w końcu to ma być Twoja żona, a nie innych), ale trzeba zdawać sobie sprawę z konsekwencji tych oczekiwań.
I nie mówię tylko o tym, że ciężko będzie kogoś znaleźć, ale o tym, że niektóre cechy, które teoretycznie wydają się nam super, mogą w praktyce okazać się nie do końca takie fajne jak by się nam wydawało.

Przykładowo:
Można chcieć żony, która nigdy nie nosi spodni, ale to oznacza, że nie pójdzie się z nią w wysokie góry. I OK - można to zaakceptować, ale może się okazać, że to jednak jest ważne.
Można chcieć żony, która nie pracuje zawodowo, tylko zajmuje się dziećmi i domem, ale co jeśli tych dzieci nie będzie? Lub co jeśli okaże się, że jednak jedna - nawet dobra - pensja nie wystarcza (nie, nie trzeba wcale żyć ponad stan - wystarczy, że dziecko jest ciężko chore)? Albo że z jakichś podowów to Ty nie możesz pracować?

Dlatego tak ważne jest, żeby sobie odpowiedzieć na pytanie "czego konkretnie szukam w kobiecie?" Trzeba ustalić, w czym trzeba się zgadzać bezwględnie, co można rozumieć, choć nie do końca podzielać, a co można tolerować.
A potem trzeba dać szansę statystyce i po prostu poznawać dużo kobiet.

 Re: Jak znaleźć żonę tradycjonalistkę?
Autor: M. (---.play-internet.pl)
Data:   2020-09-30 00:16

Próbując odpowiedzieć na Twoje pytanie gdzie szukać - może na studiach teologicznych. Jednakże nawet znane mi Panie, które na tego typu studia uczęszczały - muszę Cię zmartwić - chodzą w spodniach.

 Re: Jak znaleźć żonę tradycjonalistkę?
Autor: Wierna (---.adsl.inetia.pl)
Data:   2020-10-01 00:50

"W razie czego jestem stanie utrzymać nas oboje," - ooo to w obecnych czasach najmniej pewna sprawa...
Radzę modlić się o to, by rozeznać, czy Ty sam rzeczywiście do małżeństwa się nadajesz. Sądząc po wpisach - o ile to nie żarty (bo chyba jednak) - na razie się nie nadajesz.

 Re: Jak znaleźć żonę tradycjonalistkę?
Autor: Anna (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2021-01-02 02:12

Spróbowałabym pielgrzymki na Jasną Górę, wyjazdów zapoznawczych. Tradi świat się rozwija, ale wciąż jest mały.

Tradycyjne katoliczki istnieją, nawet o takich parametrach:
* nie chodzące na Novus Ordo Missae (i nawet o dziwo uznające Papieża)
* chodzące w sukienkach/ spódnicach (za kolano; w takim stroju da się przejść całą pielgrzymkę)
* zakrywające głowę w kościele
* uznające za główny cel małżeństwa wychowanie potomstwa - patrz. Casti connubii
* chcące zostać w domu i zajmować się domem i dziećmi (w przypadku braku dzieci praca zawodowa bądź wolontariat) - często razem z domowym nauczaniem
* gotowe do posłuszeństwa przyszłemu mężowi
* pragnące wielodzietnej rodziny - NPR to nie zamiennik antykoncepcji!

Przy czym spotkałam się już niechęcią z męskiej strony do panien posiadających dobrze rozwinięte kariery. Kolejna obserwacja - wielu panów mimo możliwości, nie próbuje nawiązać kontaktów z płcią przeciwną (przy wszystkich wydarzeniach typu kiermasze, pikniki, czy oczekiwania na Mszę przed kościołem lub też chwilę po). Nawet na duszpasterstwie młodych mimo podobnego rozkładu płci, panowie przejęli 90% dyskusji i rozmawiali między sobą, w zasadzie nie dopuszczając do zmiany tematu.

Kawalerów nadających się na męża też jest chyba bardzo mało :)

 Re: Jak znaleźć żonę tradycjonalistkę?
Autor: Oliwia (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data:   2022-05-06 03:21

Witaj, proszę o kontakt.
ynatula@hotmail.com

 Re: Jak znaleźć żonę tradycjonalistkę?
Autor: Adam (---.146.73.129.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data:   2022-07-02 15:59

Nie szukaj w internecie. Idź na pielgrzymkę pieszą tradycji katolickiej i tam szukaj.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: