logo
Poniedziałek, 18 stycznia 2021
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
Kanał czerwony
Kanał zielony
 
 
 Komu mało się odpuszcza, mało miłuje.
Autor: O. (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data:   2020-09-17 11:29

Pan Jezus mowi: "Odpuszczone są jej liczne grzechy, ponieważ bardzo umiłowała. A ten, komu mało się odpuszcza, mało miłuje". Co dokladnie znaczy, ze sie komus malo odpuszcza? Czy mozna przypisac do ludzkich zachowan?
Czy moze odnalezc sie w tym osoba, na ktora w zyciu spada ogromna fala krytyki, a drobne bledy sa traktowano jako niewybaczalne wykroczenia? Gdy czyjes srodowisko jest pelne takich nieprzejednanych ludzi, to oschlosc (brak milosci) staje sie jak gdyby obrona przed kolejnymi atakami. Czy zasadna jest modlitwa o pomoc w wyrwaniu sie z takiego otoczenia czy raczej tylko o wytrwalosc w nim dalej?

 Re: Komu mało się odpuszcza, mało miłuje.
Autor: Mateusz (31.42.25.---)
Data:   2020-09-17 22:22

"Co dokładnie znaczy, ze się komuś mało odpuszcza"?
Znaczy to, co jest zawarte w tym zdaniu :) Jeśli ktoś rzadziej popełnia jakieś przewinienia względem Boga i ludzi, to w trakcie spowiedzi uzyskuje on odpuszczenie mniejszej ilości grzechów. Chociaż oczywiście stale potrzebuje nawrócenia, bo jest człowiekiem.

"Czy może odnaleźć się w tym osoba, na która w życiu spada ogromna fala krytyki, a drobne błędy są traktowano jako niewybaczalne wykroczenia"?
Jesteś gotowa przyznać przed samą sobą, że stwierdzenia, których tu użyłaś, są trochę na wyrost? Nie każda osoba, która się z Tobą nie zgodzi atakuje Cię od razu tak mocno, że aż zapiera Ci dech i nie każde Twoje potknięcie jest traktowane tak, jakby nie dało się go już naprawić.

"Gdy czyjeś środowisko jest pełne takich nieprzejednanych ludzi, to oschłość (brak miłości) staje się jak gdyby obrona przed kolejnymi atakami".
Nieprawda, może to właśnie miłość, okazywana w odpowiedni sposób, jest tutaj kluczem do rozwiązania problemu? Osoby atakujące innych często zachowują się tak, bo same mają jakiś problem, z którym sobie nie radzą, a wyjściem jest ucieczka w agresję.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: