logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Składkowy prezent na dzień chłopaka. Co zrobić?
Autor: Moniaczka (16 l.) (---.as43234.net)
Data:   2020-09-19 15:58

Wiem, że ogólnie sytuacja może się wydawać śmieszna i dziwna, jednak mam wątpliwości jak należy postąpić. Otóż, niedługo dzień chłopaka i dziewczyny z mojej klasy chcą dać chłopakom nasze zdjęcie klasowe w ramce, słodycze, ale wpadły na pomysł, żeby pod zdjęcie włożyć po prezerwatywie. Jak zapytały się kto jest za tym pomysłem, powiedziałam że jestem przeciwna jednak nic więcej. Większość jednak chciała kupić i mam teraz przynieść pieniądze na składkę ogólnie na prezent. I teraz nie wiem czy dobrze postąpiłam, za prezent musze dać pieniądze bo to jest od dziewczyn z całej klasy wiec wszystkie się składamy. Oczywiście chciały to zrobić w celach humorystycznych, też mam świadomość że to dla zabawy, jednak nie mam pewności czy na pewno jest to dobre. Dodam że mamy 16 lat, jednak chodze do dobre, ułożonej szkoły i sądzę że chłopakom się to nie przyda i bardziej będą się śmiać, jednak mam w tym wszystkim wątpliwości.

 Re: Składkowy prezent na dzień chłopaka. Co zrobić?
Autor: G_JP (---.nycmny.fios.verizon.net)
Data:   2020-09-28 23:55

Nie bardzo rozumiem na czym wspomniana zabawa polega i co w niej jest humorystycznego, ale za moich licealnych czasów było podobnie, bo na dzień kobiet otrzymałyśmy ilustrację wykonaną przez klasowego artystę przedstawiającą to, co panowie mają najcenniejszego. Ilustracja powędrowała do Biologii Kimball'a, a ja do tej pory z zażenowaniem wspominam to wydarzenie, ale raczej staram się zapomnieć. Zdecydowanie odradzam takie prezenty, bo nie ma po nich miłych wspomnień.

 Re: Składkowy prezent na dzień chłopaka. Co zrobić?
Autor: Hanna (---.wtvk.pl)
Data:   2020-09-29 01:33

To nie jest śmieszny prezent, jest najwyżej prymitywny. Między zawstydzeniem a oburzeniem. Słusznie, Moniaczko, czujesz się z tym źle.
Pozwól, że napiszę bez ogródek, co mi płynie przez myśli... Nie bierz do siebie, bo Ty czujesz niestosowność "prezentu".

Ech, brawo młode kobietki podobno z dobrej szkoły, rzeczywiście macie tam fantastyczny poziomik! Jest się czym chwalić. Ubaw będzie po pachy. Świetnie się rekomendujecie chłopakom. Genialna autoprezentacja młodych pań, no bo do czego służy prezerwatywa? Czy ten prezent to może zaproszenie? Oferta?
Sama widzisz. Paskudne, bardzo. Żenujące. Zero kultury.

Że jadę po bandzie? No gdzie tam. To dziewczyny się tak prezentują.

Naprawdę nie musisz, Moniaczko, uczestniczyć w takich "zabawach". Pytanie, czy masz odwagę się wyłączyć, zdystansować. Nie, nie musisz współfinansować niczego nieodpowiedniego. Nie musisz działać wbrew sobie. Kto wie, może są i inne osoby, koleżanki, które nie są zachwycone, ale w pojedynkę nie umieją się oprzeć... A może i jeden czy drugi chłopak poczuje się źle.

PS Możesz wysłać koleżankom, pomyslowdawczyniom, kopie naszych wypowiedzi. Albo link.

 Re: Składkowy prezent na dzień chłopaka. Co zrobić?
Autor: M. (---.play-internet.pl)
Data:   2020-09-29 23:19

Przykład na to, że katolik powinien umieć być asertywny w dzisiejszym świecie.
Głupi pomysł z tą prezerwatywą. To propozycja żeby wykorzystać ją razem z dziewczynami z klasy skoro ma być dołączona do zdjęcia? Okropność.
Dobrze, że źle się czujesz z takim prezentem, bo jest niesmaczny i zupełnie bez sensu.
Tak całkiem ogólnie - jeśli coś budzi Twój niepokój, to tego nie rób. Pewnie koleżanek nie przekonasz do zmiany zdania. Ale możesz zostać przy swoim, powiedzieć, że do prezerwatyw się nie dokładasz, więc dajesz kilka złotych mniej, bądź też sama przygotujesz jedno zdjęcie w ramce bez prezerwatywy. Już sama musisz coś wymyśleć, jak z tego wybrnąć. Czasami warto zrobić coś wbrew wszystkim wokół. Może się okazać, że jeszcze ktoś ma inne zdanie, albo ktoś sobie przynajmniej coś przemyśli. A Ty nie będziesz miała do siebie pretensji i będziesz w zgodzie ze swoim sumieniem (bezcenne).

Czemu ten wpis jest z 19 września, tak długo czekał na publikację? Nie wiem czy ten dzień chłopaka nie przeminąl i rady są spóźnione.
---
Daty przy niektórych wpisach założycielskich nie odpowiadają faktycznym datom wysyłki. Ten wpis czekał na publikację najwyżej kilka godzin.
z-ca moderatora

 Re: Składkowy prezent na dzień chłopaka. Co zrobić?
Autor: AsiaBB (---.play-internet.pl)
Data:   2020-09-30 06:39

Jak się uprą, to i tak kupią te prezerwatywy z twoją zgoda czy bez. Na twoim miejscu zerknęłabym dyskretnie w sklepie czy na stacji benzynowej, jaką cenę mają prezerwatywy i dorzuciła się do prezentu kwotą pomniejszoną o te cenę z informacją, że na zakup tego się nie zgadzasz.

 Re: Składkowy prezent na dzień chłopaka. Co zrobić?
Autor: Margaret (---.wieszowanet.pl)
Data:   2020-09-30 12:02

Okropnie głupi pomysł. Czy wychowawca i rodzice będą zadowoleni z przekazu, jaki niesie taki prezent?

 Re: Składkowy prezent na dzień chłopaka. Co zrobić?
Autor: Release (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2020-09-30 23:41

Głupi pomysł. Nieśmieszny. Totalne dno. Ktoś, kto wpadł na to coś, musi naprawdę reprezentować niebywałą "klasę." Młodość dziewczyn w niczym nie tłumaczy ich głupoty. Tym, czym się karmią, czym żyją, tym się dzielą. Proste. Grosza jednego nie daj. Bądź sobą - bądź solą ziemi. Bardzo trudna sprawa, czyli pójście pod prąd, tym bardziej w tak młodym wieku, ale do zrobienia. Z Bogiem dasz radę. Nie będzie wygodnie, to zapewniam, ale będzie lekko na sercu, radośnie, choć czasem przez łzy.

 Re: Składkowy prezent na dzień chłopaka. Co zrobić?
Autor: Dąbrowianka (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2020-10-11 21:18

Co prawda już po Dniu Chłopaka, ale napiszę co uważam - może ktoś kiedyś będzie w podobnej rozterce. Nic bym nie dała. Gdybym dołożyła się kilka zł mniej, to i tak chłopcy by pomyśleli, że każda po równo była zaangażowana w prezent. Nie chciałabym być posądzana o udział w czymś takim. Dla świętego spokoju, kupiłabym kolegom po cukierku i już.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: