logo
Poniedziałek, 30 listopada 2020
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
Kanał czerwony
Kanał zielony
 
 
 Jak pisać z chłopakiem żeby nie zgrzeszyć?
Autor: Paulina (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data:   2020-10-03 05:16

Nie potrafimy z nim zerwać bo każda próba zachowania czystości kończy się niepowodzeniem, a każda wiadomość od razu przynosi pretekst do napisania czegoś choćby lekko nieczystego. Jak w takim razie mam pisać ze swoim chłopakiem i zachowywać się aby nie zgrzeszyć?

 Re: Jak pisać z chłopakiem żeby nie zgrzeszyć?
Autor: A2 (---.dynamic-3-poz-k-1-2-0.vectranet.pl)
Data:   2020-10-03 22:27

Jeśli coś zawsze powoduje u Ciebie grzech - odłóż to.

 Re: Jak pisać z chłopakiem żeby nie zgrzeszyć?
Autor: Dariusz Kowalczyk SI (---.nyc.res.rr.com)
Data:   2020-10-03 23:55

z forowego archiwum:

Zadziwiajace, jak w dzisiejszych czasach, z jednej strony, mówi sie tak duzo o wolnosci, a z drugiej chce sie uciec od odpowiedzialnosci. Poszukiwanie jasnego prawa, które by regulowalo bycie we dwoje przed slubem, jest czesto taka ucieczka od odpowiedzialnosci. Chrzescijañstwo nie polega doprawdy na perfekcyjnej znajomosci doskonalego prawa, ale na zywej relacji z Bogiem, która - obiektywizowana we wspólnocie Kosciola - umozliwia dokonywanie wlasciwych wyborów. Moim zdaniem, narazamy Ewangelie na smiesznosc, kiedy staramy sie - w imie Ewangelii wlasnie - okreslic, czy chlopak moze pocalowac tylko w policzek, a moze w kolano, a moze w udo, a moze w jeszcze cos innego, zeby nie bylo grzechu...
Przekroczenia granic w tak delikatnej kwestii jak kontakt z chlopakiem nie da sie wymierzyc za pomoca linijki. Trzeba tu wrazliwosci, wyobrazni i zywego kontaktu z Bogiem. Jeśli autentycznie sie modlisz, to bedziesz wiedziala... Rzeczywistosc grzechu to nie moralna matematyka. Co prawda, dawniej niektórzy moralisci starali sie precyzyjnie okreslic regiony ciala, gdzie mozna pocalowac druga osobe, a gdzie juz nie mozna, ale - na szczescie - to juz historia. Jesli sumienie cos ci wyrzuca, to podziel sie tymi wyrzutami ze spowiednikiem lub inna, doswiadczona w sprawach wiary osoba.
Prawo czy linijka nie zastapi dobrze uformowanego sumienia. Sumienie mozna "przekabacic", ale to nie znaczy, ze sformulowanie jakiejs reguly zalatwia sprawe. Przeciez naprawde nie trzeba duzej wyobrazni, aby wyobrazic sobie grzeszenie we dwoje bez orgazmu. Co wiecej, takie robienie wszystkiego, aby tylko nie doprowadzic sie do orgazmu (bo to rzekomo granica grzechu), moze byc po prostu zalosnie smieszne, jesli nie obludne.
Twoim problemem nie jest tak naprawde seks, ale kontakt z Bogiem. Legalistyczne, a zarazem karkolomne poszukiwanie kretych granic grzechu moze byc jedynie ucieczka od Boga i od siebie samej. Nie mysl, co by tu zrobic, zeby cos zrobic, a nie zgrzeszyc, ale o tym, jak byc czysta w oczach Boga.
Wiem, ze moja odpowiedz to nie to, czego oczekujesz, ale moze oczekujesz nie tego, czego nalezaloby oczekiwac!? Z modlitwa.

 Re: Jak pisać z chłopakiem żeby nie zgrzeszyć?
Autor: Marcin (---.centertel.pl)
Data:   2020-10-04 13:02

To piszcie o czymś normalnym, o sprawach codzienności.

 Re: Jak pisać z chłopakiem żeby nie zgrzeszyć?
Autor: Hanna (---.wtvk.pl)
Data:   2020-10-04 18:57

Jeżeli masz na myśli pisanie sms-ów albo innych szybkich form elektronicznych, i tu Ci się wymykają nieobyczajności, odpowiedź jest prosta. NIE PISAĆ przy użyciu komórki lub podobnego sprzętu, laptopa itd. Spotykać się twarzą w twarz albo pisać tradycyjne listy. Na papierze. Odczekać do jutra. Przeczytać przed wysłaniem. Jeśli coś jest nie tak, zniszczyć i napisać od nowa. Że się nie da? Bzdura, da się, elektronika jest tak bardzo świeżą rzeczą, ludzie sobie radzili i bez niej. Mieli więcej czasu na przemyślenie tego, co napiszą.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: