logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Szukam nazwy zawodu dla siebie.
Autor: Ami (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2020-10-10 01:05

Witajcie,
Chciałabym zmienić zawód. Mam umysł analityczny, śledczy. Bardzo dobrze analizuję i wyszukuję informację. Sprawia mi to dużo przyjemności. Jestem w stanie na postawie krótkiej rozmowy znaleźć w sieci przypadkowo spotkane osoby, nawet nie znając imienia osoby. Robię to całkowicie hobbistycznie. Chciałabym zajmować się czymś podobnym zawodowo, ale nie wiem jak taki zawód się mógłby nazywać i w jakich branżach szukać. Przychodzi mi do głowy policja, banki (nie znam nazw dla tego zajęcia). Czy ktoś z Was mógłby mi podpowiedzieć coś więcej? Z góry dziękuję za odpowiedzi.

 Re: Szukam nazwy zawodu dla siebie.
Autor: Marta (---.16-1.cable.virginm.ne)
Data:   2020-10-24 23:24

Może analityk kryminalny, detektyw albo etyczny haker?

 Re: Szukam nazwy zawodu dla siebie.
Autor: B. (---.191.105.117.ipv4.supernova.orange.pl)
Data:   2020-10-25 02:27

Może "dziennikarstwo śledcze"?
Jest tu:
https://wsksim.edu.pl/dziennikarstwo-sledcze/
Pozdrawiam.

 Re: Szukam nazwy zawodu dla siebie.
Autor: G_JP (---.nycmny.fios.verizon.net)
Data:   2020-10-25 13:57

Może poszukiwanie osób zaginionych czy oszustów kryminalnych działających w sieci?

 Re: Szukam nazwy zawodu dla siebie.
Autor: Mateusz (31.42.25.---)
Data:   2020-10-25 15:02

Może zostałabyś profilerem policyjnym? Aby tego dokonać, musiałabyś skończyć psychologię, czy to pokrywa się z Twoimi zainteresowaniami/dążeniami?
I rada na przyszłość: staraj się nazywać to, o co Ci chodzi najdokładniej, jak potrafisz. Wtedy łatwiejsze stanie się dla Ciebie podejmowanie samodzielnych decyzji, jak również inne osoby będą mogły ewentualnie udzielić Ci trafniejszej porady. W przypadku gdy nie znasz jakiegoś terminu, spróbuj wpisać w Google jego definicję, czasem to działa.

 Re: Szukam nazwy zawodu dla siebie.
Autor: Hanna (---.wtvk.pl)
Data:   2020-10-25 17:57

Dziennikarstwo śledcze to ciekawy pomysł. Niemniej wymaga ono dodatkowych kompetencji, związanych nie tylko ze znajdowaniem informacji, ale i z umiejętnością ich przekazu w mowie i w piśmie, a także za pomocą materiałów audiowizualnych . Co z kolei wymaga konkretnego warsztatu.
Proponuję hasła: research i researcher. Niestety nie po polsku, ale cóż. Tak to funkcjonuje na rynku pracy.

 Re: Szukam nazwy zawodu dla siebie.
Autor: Y (---.7.ftth.classcom.pl)
Data:   2020-10-26 08:39

Infobroker?

 Re: Szukam nazwy zawodu dla siebie.
Autor: klara (---.centertel.pl)
Data:   2020-10-27 12:54

Kryminalistyka, dziennikarstwo śledcze, człowiek w cyberprzestrzeni (UKSW), policja, bezpieczeństwo wewnętrzne, resocjalizacja.
Polecam stronkę studia.net czy coś takiego, jest taka wyszukiwarka kierunków i gdzie co jest. Powodzenia

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: