logo
Czwartek, 28 marca 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Skąd wiemy, że Gabriel jest archaniołem?
Autor: Kombajn321 (---.play-internet.pl)
Data:   2020-10-09 21:50

Skąd wiemy, że Gabriel jest archaniołem, skoro w Bibli pisze tak: "[... ]posłał Bóg anioła Gabriela [... ]". A później " Wszedłszy do niej, [anioł] rzekł:[... ] Wszystko z Łk 1, 26-29
Tak samo w sumie jest z Archaniołem Rafałem, tylko pisze Archanioł Michał. Często protestanci tak mówią i w sumie też się zastanawiam skąd mamy pewność że to archanioly a nie anioły niższej "rangi".

 Re: Skąd wiemy, że Gabriel jest archaniołem?
Autor: G_JP (---.nycmny.fios.verizon.net)
Data:   2020-10-09 23:37

"Archaniołowie wykonują najważniejsze misję i zwiastują ludziom rzeczy wielkiej wagi (są więc w pewnym sensie ambasadorami Boga)"
Jeśli duchowy byt boży Gabriel wypełnia taką funkcję j.w. to nazywa się go archaniołem.
Więcej: (klik), (klik).

 Re: Skąd wiemy, że Gabriel jest archaniołem?
Autor: Robert (185.189.139.---)
Data:   2020-10-19 10:23

Być może "awansował" w momencie, kiedy pierwszy z papieży tak go określił? Żarty żartami, ale pewnie za tym przekonaniem stoi to, co napisała G_JP - aniołowi "niższej rangi" nie zostałoby powierzone bodaj najważniejsze poselstwo w historii.

Protestanci kurczowo trzymają się litery Biblii, ale za ich opinią, że - skoro Michał jedynie jest w niej nazwany Archaniołem to nie ma innych poza nim - stoi już wyłącznie ich opinia. W wojsku przecież jest wielu generałów, nawet jeśli tyko jeden jest dowódcą naczelnym.

 Re: Skąd wiemy, że Gabriel jest archaniołem?
Autor: B. (---.24.65.127.ipv4.supernova.orange.pl)
Data:   2020-10-21 16:50

Znalazłam coś, co świadczy o randze Archanioła Rafała, który został posłany przez Boga na pomoc Tobiaszowi:

"15 Ja jestem Rafał, jeden z siedmiu aniołów, którzy stoją w pogotowiu i wchodzą przed majestat Pański." Księga Tobiasza 12,15

Archanioł Gabriel zaś tak się przedstawił Zachariaszowi (mężowi Elżbiety, matki Jana Chrzciciela):
"19 Odpowiedział mu anioł: Ja jestem Gabriel, który stoję przed Bogiem. A zostałem posłany, aby mówić z tobą i oznajmić ci tę wieść radosną." Ewangelia Łukasza 1,19

Przypuszczam, że Archanioł Gabriel, który został przez Boga posłany do Zachariasza i do Maryi, także należy do grupy siedmiu aniołów, którym Bóg powierza najważniejsze zadania.

W Biblii tytuł "archanioł" użyty jest wprost w stosunku do Michała archanioła:

"9 Gdy zaś archanioł Michał tocząc rozprawę z diabłem spierał się o ciało Mojżesza, nie odważył się rzucić wyroku bluźnierczego, ale powiedział: Pan niech cię skarci!
List Judy 1,9

Chyba i archanioł Michał jest jednym z wyżej wspomnianych siedmiu aniołów "którzy stoją w pogotowiu i wchodzą przed majestat Pański"?
Pozdrawiam.
Pozdrawiam :)

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: